dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Wewnętrzny tynk cementowo-wapienny w garażu (silikat, beton)

    Witajcie, mój pierwszy post

    Chciałabym otynkować swój garaż wewnętrzny w 20-letnim bloku mieszkalnym. Garaż jest wymurowany byle jak, więc większość czasu spędzam na przygotowaniu podłoża. Tynk będzie cementowo-wapienny, gotowy z worka (na sufit lekki), narzucany tynkownicą z kompresora.
    Pragnę poradzić się Was w kilku kwestiach:

    - W garażu mam betonowy sufit oraz filary (jak w załączniku) - mam impregnat zczepny (mapei eco prim grip), którym chciałam pomalować beton przed zatynkowaniem. Czy taki preparat nadaje się do położenia pod tynkiem? Oczywiście na poczatku będzie warstwa szprycu.
    - Na suficie pojawiają się wysolenia (na wyższej kondygnacji też jest garaż) - czy powinnam go inaczej zabezpieczyć?
    - Ściany działowe są z cegły silikatowej - czy poza podlaniem wodą bezpośrednio przed szprycem wymagają jakiejś interwencji, żeby zwiększyć przyczepność tynku?
    - Jedna ze ścian jest ocieplona od strony garażu (styropian, siatka, klej) - ale też wymaga wyrównania - czy ww. tynk się nada?
    - Ściany i sufit są bardzo nierówne (odchyły rzędu 2cm, czasem nawet więcej) - idealnego pionu i kątów prostych pewnie nie osiągnę. Jaką maksymalną grubość tynku zwykło się nakładać?
    - W jednej ze ścian jest nieregularny otwór średnicy max ok 10cm - jaką zaprawą go najlepiej zaślepić? Zaprawa murarska?

    Uprzejmie dziękuję za wszelkie porady
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201231_005539.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	451697  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony