dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 124
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja rozumiem jednak skorzystanie ze strony informacyjnej OSD i sprawdzenie aktualne ceny prądu nie wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności stąd moje zdziwienie.
    Więc trzeba było odesłać go na stronę OSD, a nie pisać o jego doświadczenia z G12 i prowokacji.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-01-2021 o 12:25

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Ostrzegamy, takie mentorskie wpisy nie mają racji bytu na forum. Tu każdy ma prawo zadać pytanie.

    Korzystając z tego że" każdy ma prawo zadać pytanie" Pytam co jest niewłaściwego w byciu mentorem? Według mnie jest to pozytywna cecha.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Więc trzeba było odesłać go na stronę OSD, a nie pisać o jego doświadczenia z G12 i prowokacji.
    Wiesz czasem pytania są tak oczywiste że mam wrażenie że moze to celowo ktoś sobie robi głupie żarty i kpi z forum i na przykład mnie a to mnie po prostu obraża.

  4. #64

    Domyślnie

    Ciebie obrażą, ale jak Ty obrażasz innych to jest już git.
    Chłopie, opanuj swoje emocje i nie uważaj się tu za szeryfa albo za wróżbitę forumowego że wiesz że ktoś robi coś celowo, a po drugie nie zauważyłem aby ktoś Ci odpisywał na twoje słowa więc jesteś jakiś nie teges (czyżby masochista ) że czytając odpowiedzi nie zwrócone do ciebie uważasz że cię obrażają

    I @ fotohobby dobrze napisał, jeżeli pytanie jest oczywiste dla Ciebie to dlaczego nie odpiszesz merytorycznie tylko gwiazdorzysz.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Na to pytanie nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi.
    Ja pierdzielę – no jakiż w tym jest problem by każdy napisało o swoim ( gdzie jak zmam realia życia w państwie polskiego prawa ) zawsze będzie wspólnym mianownikiem to, iż syf robią nam w mózgach a my jako debile czy acz raczej cwele przystajemy na to, bo że niby co – jako obywatele państwa polskiego możemy poradzić temu.
    Wszak obywatel konstytutą ma prawa zagwarantowane – więc co – płać albo zdychaj - ot to jest to prawo zagwarantowane przez tą konstytutę.

    Z tych też względów, że bo niby mam prawem zagwarantowanym ( redakcja ) - się po raz wtóry pytam : ... ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12. ...

    Tak na marginesie – ja wiem jak to wygląda u mnie – ale skąd mi wiedzieć jak to wygląda u was czy u innych, bo wszak konstytuta gwarantuje wszystkim obywatelem swoim to samo !!!

    Te, że bo niby „ OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Feb 2003 – Skąd - Ruś ... no prawie Posty 8.935 – ogarniasz jeszcze gdzie jesteś i co wypisujesz – bo że niby wedle ciebie ja to ma być skoro : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010154
    W czym masz problem by napisać jak z tym u ciebie jest.
    Szacun – wpisa złapałeś : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010252 i z tych też względów pytanie zaistniało : Quo Vadis – acz raczej w tłumaczeniu – dokąd zmierzasz czy raczej o co tobie chodzi ???

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przy obecnych temp to do ogrzewania nowego domu wystarcza woda o temp 32C, puszczona w obieg grzewczy 4-6 godzin na dobę.
    Osoby o których piszesz powinny podziękować tym, którzy je wmanewrowali w kotły na paliwo staĺe.
    u mnie pelciak to był świadomy wybór, wmanewrowany zostałem w zbiornik multiwalentny - nauczyłem się już nim żyć, drugi raz nie kupię peleciaka i nic dymiącego
    Mam świadomość posiadania przysłowiowych 200KM, o których wspomniano (kocioł 15kW), ale nic mi po tym, bo wykorzystuję maks 50% w starym domu .
    gdy wyzionie ducha nie kupię kolejnego peleciaka za ~15tys tylko PC.
    Drugi sezon w instalcję grzewczą(mieszaną) wpuszczam wodę o temperaturze około 40 stopni 'x' razy na dobę po 4 minuty w zależności od temperatury na zewnątrz, chodzę w krótkim rękawie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997216
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 10-01-2021 o 12:45
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No tak, ale tego pelleciaka masz już ładnych parę lat.
    Wiesz, kiedy ja zaczynałem myśleć o moim domu też wybierałem pomiędzy pompą ciepła, gazem, a (o zgrozo) pelleciakiem.
    Pellet (na szczęście) odpadł w przedbiegach, a o tym, że skończyło się na gazie, a nie na PC zadecydowały dwa fakty - po pierwsze, wbrew OZC "uparłem się" na Panasonica 9kW, po drugie w trakcie budowy straciłem 18tys zł - wyłudzone przez sprzedawcę stolarki.
    Budując dom teraz postawiłbym na monobloka typu Haier
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...taz-9815195635
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Budując dom teraz postawiłbym na monobloka typu Haier
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...taz-9815195635
    Dokładnie. Piszą, że całkiem fajna pompa. Żaden pellet czy gaz. Po co wchodzić w kotłownie czy kolejny abonament jak koszt ogrzewania zamknie się w kilkuset złotych za sezon.

  9. #69

    Domyślnie

    Ja bym zaryzykował prostą Pompe Monobloka 7KW Haier i podłogówkę po całości, nie wiem czy jeszcze coś można dostać z czystego powietrza.
    Ewentualnie kable albo grzałkę z buforem albo piec elektryczny. Resztę kasy w ocieplenie i będzie Pan zadowolony.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ja pierdzielę – no jakiż w tym jest problem by każdy napisało o swoim ( gdzie jak zmam realia życia w państwie polskiego prawa ) zawsze będzie wspólnym mianownikiem to, iż syf robią nam w mózgach a my jako debile czy acz raczej cwele przystajemy na to, bo że niby co – jako obywatele państwa polskiego możemy poradzić temu.
    Wszak obywatel konstytutą ma prawa zagwarantowane – więc co – płać albo zdychaj - ot to jest to prawo zagwarantowane przez tą konstytutę.

    Z tych też względów, że bo niby mam prawem zagwarantowanym ( redakcja ) - się po raz wtóry pytam : ... ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12. ...

    Tak na marginesie – ja wiem jak to wygląda u mnie – ale skąd mi wiedzieć jak to wygląda u was czy u innych, bo wszak konstytuta gwarantuje wszystkim obywatelem swoim to samo !!!

    Te, że bo niby „ OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Feb 2003 – Skąd - Ruś ... no prawie Posty 8.935 – ogarniasz jeszcze gdzie jesteś i co wypisujesz – bo że niby wedle ciebie ja to ma być skoro : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010154
    W czym masz problem by napisać jak z tym u ciebie jest.
    Szacun – wpisa złapałeś : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010252 i z tych też względów pytanie zaistniało : Quo Vadis – acz raczej w tłumaczeniu – dokąd zmierzasz czy raczej o co tobie chodzi ???

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Ja bym zaryzykował prostą Pompe Monobloka 7KW Haier i podłogówkę po całości, nie wiem czy jeszcze coś można dostać z czystego powietrza.
    Ewentualnie kable albo grzałkę z buforem albo piec elektryczny. Resztę kasy w ocieplenie i będzie Pan zadowolony.
    Jest ulga termomodernizacyjna z limitem 53 k do odliczenia od dochodu

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ze strony Inoogy

    Cennik dla Grupy Taryfowej G11 „Najprostsza dla Ciebie”:
    G11 - Stała cena za kWh przez całą dobę 0,3930 zł brutto/kWh
    Rozliczenie za energię Płatność Miesięczna opłata handlowa
    co 12 miesięcy co 2 miesiące 5,23 zł brutto
    co 6 miesięcy co 2 miesiące 7,69 zł brutto
    co 1 miesiąc co 1 miesiąc 27,26 zł brutto
    Podane ceny i stawki opłat są cenami i stawkami opłat brutto, zawierają podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości 23%.

    Cennik dla Grupy taryfowej G12 „Najprostsza dzień i noc”:
    stawka szczytowa
    6:00 - 13:00
    15:00 - 22:00 stawka pozaszczytowa
    13:00 - 15:00
    22:00 - 6:00
    0,4166 zł 0,3688 zł cena brutto/kWh
    Rozliczenie za energię Płatność Miesięczna opłata handlowa
    co 12 miesięcy co 2 miesiące 5,97 zł brutto
    co 6 miesięcy co 2 miesiące 8,36 zł brutto
    co 1 miesiąc co 1 miesiąc 29,72 zł brutto
    Podane ceny i stawki opłat są cenami i stawkami opłat brutto, zawierają podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości 23%.
    Nie wyłączając z tego opłat stałych i temu podobnych.

    Czym się różni prąd w G11 od prądu w G12 ( 0,3930 / 0,4166 zł / 0,3688 zł ), że co biznes to tylko biznes i lepiej zmarnotrawić aby tylko nikt nie skorzystał z tego co jest na zatracenie przeznaczone.

    Teraz nawiązując nie jako do tego o czym wyżej nadmieniłeś – forum – jak można na forum ludziom wodę z mózgu robić i jakiś kit wciskać oraz nabijać ludzi w butelkę i po brzytwie spuszcza, że bo laboga w G12 prąd jest za pół darmo.

    Jak naliczane są opłaty za przekroczenia mocy umownej? https://www.korporacjasystem.pl/prze...y_umownej.html i co jak przez mój grunt ich biznes przechodzi – w ich biznesie ma udział swój – tylko co z tego, to ja im muszę płacić za wszystko ale oni mi za nic płacić nie muszą - nawet tytułem ulgi jakiejś.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest ulga termomodernizacyjna z limitem 53 k do odliczenia od dochodu
    Podobno lepiej się na tym wychodzi niż na od nich dotacji.
    Do tego gdzieś o tym czytałem, że w związku z przejściem na eco ogrzewanie – jeśli koszty ogrzewania wzrosną z powodu tego przejścia, to należy się zwrot tej różnicy kosztów – tylko nie wiem kto i z jakiego funduszu miał by tą różnicę zwracać jak i w razie czego oraz do kogo z pretensją się o to zwrócić – no chyba że tylko i jedynie do Pana Boga.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    .

    Czym się różni prąd w G11 od prądu w G12 ( 0,3930 / 0,4166 zł / 0,3688 zł ), że co biznes to tylko biznes i lepiej zmarnotrawić aby tylko nikt nie skorzystał z tego co jest na zatracenie przeznaczone.
    Musisz kupować w Innogy ?

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ja pierdzielę – no jakiż w tym jest problem by każdy napisało o swoim
    Panie , lepiej nie. Jakie tu kiedyś mecyje były to głowa mała.
    Ludzie wyliczają sobie jakieś średnie , na podstawie tego ile zużyli w tanich godzinach i drogich.
    Żyją po nocach , ogrzewanie w nocy i okienku, potem wyliczają średnią i głupoty wypisują na forum.
    Lepiej nie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Musisz kupować w Innogy ?
    Nie wiem przez kogo i do tego - nie bardzo wiem za co @gawel został zbanowany ale raczej nie za to co wyżej z jego zostało. Wiedz o tym, że czytam co tu w tym temacie napisałeś i się zastanawiam dlaczego nie czytasz mojego i jak dla mnie się dziwnie pytasz.
    Posługując się @gawel-a słowem nie jako – po cóż po raz kolejny mam występować o to : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010163
    Mi w tym o relację cenową chodzi – wiary już we mnie nie ma i dla tego nie wierzę w to by u innego dystrybutora te relacje były inne – ceny może i tak – ale czy tak będzie do końca – cholera wie, bo zawsze tak jest, że z jednej strony niby dalą a z drugiej jeszcze więcej zabierają.
    Za czasów Stoenu było dokładnie tak samo !!!

    Tak czy siak jak już o tym napisałem : „Czym się różni prąd w G11 od prądu w G12 ( 0,3930 / 0,4166 zł / 0,3688 zł ), że co biznes to tylko biznes i lepiej zmarnotrawić aby tylko nikt nie skorzystał z tego co jest na zatracenie przeznaczone.”

    Mając na względzie te ich eco zdychanie, że bo niby czyste powietrze – no jakiż mają z tym problem by ten odpad oddać ludziom za jakieś uczciwe pieniądze : https://subiektywnieofinansach.pl/la...mu-ogrzewanie/ .

    Do tego jeszcze : Opłata mocowa - wyższe ceny prądu w 2021 roku? https://www.rachuneo.pl/artykuly/oplata-mocowa – znaczy się co – że mam płacić piekarzowi dodatkowo i tylko za to by mu mąki do wypieku chleba nie brakło a tym samym i mleczarzowi oraz wszystkim i innym mocą tego samego a mi kto płać za to że do roboty dzień w dzień się zrywam, bo wiem, że jak się nie zerwę, to fora ze dwora i nikt mi za to płacić nie będzie.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Panie ,
    Panów to komuna wymordowała a tym co rady nie dała, to ich z ziemią zrównała - my tu swojaki i równi w prawach - tylko, że wszędzie bić się trza o swoje prawa - tak i tu, więc "panować" nie trzeba, bo to równości narusza prawa.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ty jakiś nieżyciowy jesteś - ludzie wątkach o ogrzewaniu elektrycznym podają, jaki % energii zużyli w taniej, jaki % w drugiej, w jakich cenach.
    Wystarczy poszukać, jak jest u innych.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczy poszukać, jak jest u innych.
    No dobra – jeśli nie jesteś w Inoogy, to podaj : ... ile kosztuje 1 kW/h gdy licznik jest jednotaryfowy a ile kosztuje 1 kW/h w I-szej i II-giej taryfie G12. ... - u ciebie.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale dlaczego mam odwalać robotę Ciebie ?
    Nausz się szukać, a nie tylko pytać.
    https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-sprzedawcy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale dlaczego mam odwalać robotę Ciebie ?
    Śmy se pogadali : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010941
    Nie jako trza by zamknąć to forum, bo przecież :
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nausz się szukać, a nie tylko pytać.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony