dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie Przydomowa przepompownia ścieków - tabletki biologiczne

    Dzień dobry,
    w/z wymusiły na mnie podpięcie do sieci kanalizacyjnej z wykorzystaniem przydomowej przepompowni. Zwykły zbiornik 1000l + zatopiona pompą FZR 1.5kW z rozdrabniaczem. Wszystko działa tak jak należy, ale zauważyłem na dnie zbiornika mocno odkładający się szlam, który coraz mocniej otacza wirnik. Zastanawiam się jak zmniejszyć ilość tego osadu, czy można w takiej przepompowni stosować np. tabletki do szamb co by trochę udrożnić to dno.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    Dzień dobry,
    w/z wymusiły na mnie podpięcie do sieci kanalizacyjnej z wykorzystaniem przydomowej przepompowni. Zwykły zbiornik 1000l + zatopiona pompą FZR 1.5kW z rozdrabniaczem. Wszystko działa tak jak należy, ale zauważyłem na dnie zbiornika mocno odkładający się szlam, który coraz mocniej otacza wirnik. Zastanawiam się jak zmniejszyć ilość tego osadu, czy można w takiej przepompowni stosować np. tabletki do szamb co by trochę udrożnić to dno.
    Nie sądzę, aby jakieś biokatywatory tu dały super efekt. Można wstawić na tłocznym trójnik i zawór z rurą do dna zbiornika. Rura na dnie z trójnikiem przy ścianie, aby strumień szedł w dwie strony. Co pewien czas włączyć pompę na sterowaniu ręcznym i otworzyć na krótko ten zawór. Wówczas uderzenie ściekami z pompy może to wymieszać i od razu to odpompować, tzn. po zamknięciu tego "ekstra" zaworu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony