dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Grunt madowo-torfiasty deltowy pod działką

    Cześć!

    Od razu wspomnę - jestem totalnym laikiem w temacie budownictwa, dopiero zaczynam zbierać jakąś wiedzę

    Zabieram się za kupno działki na pomorzu. Znalazłem fajną ofertę ale nie wiem czy grunt będzie odpowiedni pod budowę. Z raportu wyszło takie cudo:

    "Obszar gruntów madowo-torfiastych deltowych"

    oraz

    "Obszary gruntów sypkich: Piaski, pospółki, żwiry, otoczaki – czwartorzędowe. Piaski średnie i grube ze żwirami i otoczakami,
    lodowcowe i wodnolodowcowe na wysoczyznach morenowych oraz rzeczne w dolinach. Żwiry i
    pospółki wodnolodowcowe na równinach sandrowych."


    Dać sobie spokój czy to raczej nic strasznego? Czy sytuacja wygląda jak przy "klasycznym" torfie? Co to dokładnie oznacza?

    Myśleliśmy raczej o domu z prefabrykatów. Z tego co wiem przy torfie odpada na przykład drewno, ale jak to się ma w przypadku gruntów "madowo-torfiastych"?

    Z góry dzięki za odpowiedź!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal1417 Zobacz post
    Cześć!

    Od razu wspomnę - jestem totalnym laikiem w temacie budownictwa, dopiero zaczynam zbierać jakąś wiedzę

    Zabieram się za kupno działki na pomorzu. Znalazłem fajną ofertę ale nie wiem czy grunt będzie odpowiedni pod budowę. Z raportu wyszło takie cudo:

    "Obszar gruntów madowo-torfiastych deltowych"

    oraz

    "Obszary gruntów sypkich: Piaski, pospółki, żwiry, otoczaki – czwartorzędowe. Piaski średnie i grube ze żwirami i otoczakami,
    lodowcowe i wodnolodowcowe na wysoczyznach morenowych oraz rzeczne w dolinach. Żwiry i
    pospółki wodnolodowcowe na równinach sandrowych."


    Dać sobie spokój czy to raczej nic strasznego? Czy sytuacja wygląda jak przy "klasycznym" torfie? Co to dokładnie oznacza?

    Myśleliśmy raczej o domu z prefabrykatów. Z tego co wiem przy torfie odpada na przykład drewno, ale jak to się ma w przypadku gruntów "madowo-torfiastych"?

    Z góry dzięki za odpowiedź!
    geometry dash
    Potrzebuję również odpowiedzi na ten temat.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mady i torfy oznaczają teren zalewowy i BAAARDZO kosztowny fundament, bo są niestabilne.

    Piachy i żwiry to dobre posadowienie domu, o ile są zwięzłe a nie sypkie. Ale większy problem z ogrodem, bo to słabe gleby dla roślin.

    tak czy inaczej przed kupnem warto zapłacić geologowi aby zrobił odwiert.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Na torfie niczego się nie buduje. Można wymienić grunt do gruntu rodzimego - ale jest to kosztowna " zabawa " i takie posadowienie budynku musi być mega starannie zaprojektowane i wykonane ( zazwyczaj pod ścisłym nadzorem geotechnika ). Raczej szukałbym innej działki.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Badania zeby wiedzieć ile jest torfu. Jak mało można próbowac budować, ale jak wspomina ŁUKASZ ŁADZIŃSKI wymiana gruntu. Jak torfu jest kilka metrów to pale/studnie. A to droga zabawa.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony