dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie Zaciek na elewacji przy wyrzutni.

    Google przekopałem i do jakiegoś świeżego rozwiązania nie znalazłem. Zaciek to problem, który istnieje właściwie od samego początku odpalenia mojej WM, ale dopiero teraz pojawił się czas aby z tym bublem się rozprawić. Ekipa instalacyjna na czerpni/wyrzutni zamontowała mi najtańsze, płaskie kratki z nierdzewki bez odsunięcia od elewacji. Pod kratką wyrzutni dość szybko zaczął się tworzyć delikatny zaciek, który obecnie już tak delikatnie nie wygląd,a fot. poniżej.

    1. Nie mam jeszcze zagospodarowania a ziemia na działce jest mocno pylista, prawdopodobnie syf z kurzu osiada na elewacji oraz kratce i podczas skraplania lub deszczu spływa sobie swobodnie po elewacji. W środku na wylocie i kratce wszystko względnie czyste. Czy sugerujecie inną przyczynę?

    2. Z pewnością musze czym prędzej wymienić wyrzutnie (a najlepiej komplet) na jakiś model z okapnikiem DN160. Czy mógłby ktoś polecić coś sprawdzonego.

    3. Czy jest jakiś sprawdzony środek do czyszczenia takich tematów z elewacji. Myjki nie odpalę, co najwyżej wiadro i delikatna ryżowa. Nie wiem też czy usuwania tego przy obecnych temperaturach zachpom. od 2 do -6 nie "poprawi" tematu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fot-rek-2.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	451944Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fot-rek-1.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	451945

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja bym zostawił do lata i pocisnął myjką jeśli masz tynki silikonowy. Schodzi bez żadnej chemii takie zabrudzenie.

    Właśnie dlatego przy reku na poddaszu lepiej robić wyrzutnię na dachu. Ja mam u siebie na dole i przy wyrzutni nic nie widać - mam te od peflexa. Przy niskich temperaturach widać zacieki, ale nie ma po roku żadnych zabrudzeń. Jednak w nagorszym wypadku mycie zajmie 5 minut.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ja bym zostawił do lata i pocisnął myjką jeśli masz tynki silikonowy. Schodzi bez żadnej chemii takie zabrudzenie.

    Właśnie dlatego przy reku na poddaszu lepiej robić wyrzutnię na dachu. Ja mam u siebie na dole i przy wyrzutni nic nie widać - mam te od peflexa. Przy niskich temperaturach widać zacieki, ale nie ma po roku żadnych zabrudzeń. Jednak w nagorszym wypadku mycie zajmie 5 minut.
    tak jak już kiedyś pisałem, moja WM to wynik pośpiechu i niewiedzy co instalatorzy skutecznie wykorzystali. Tynki mam silikonowe Baumita więc z tego c radzisz myjka powinna sobie z tym poradzić.

    czerpnię i wyrzutnie mam taką tyle, że teraz tak analizuje u mnie w wyrzutni te blaszki są wygięte w znacznie mniejszym stopniu.

    może wersja z tą osłoną byłaby lepsza.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Obawiam się, że co byś tam nie założył to pocieknie po elewacji. Nawet jak jakiś okapnik będzie 2cm odsunięty, to przy lekkim wietrze popłynie po ścianie.

    Jedyne co przychodzi mi do głowy, to estetyczny kolnierz z nierdzewki okalający od dołu wyrzutnię tak by wszystko sciekało po nim. Na końcach wygięcie ku górze. 5cm odsunięcia na pewno poprawiłoby sytuację.

    Te z osłoną od peflex mam u siebie. Ma fajnie wygięty taki okapnik, ale jak pisałem, też poprawif po niej popłynąć i zamaraznąć. Ona wypuszcza powietrze na boki. Na zimnym murze wykrapla się woda i też robią się zacieki.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzutnia.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	451954
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    Google przekopałem i do jakiegoś świeżego rozwiązania nie znalazłem.
    A jakie nieświeże znalazłeś, żeby nie powtarzać?
    Wrzucałeś w google zacieki wyrzutni site:forum.muratordom.pl?
    Użyłeś szukajki forumowej?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam 6 lat odpaloną WM, wyrzutnie ścienną i trzeba się mocno przypatrzeć, żeby dostrzec ślad zabrudzenia.
    Mam wyrzutnię tego typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czerpnia-wyrzutnia-nierdzewna-UVLA.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	451959
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony