dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21

    Domyślnie

    Z tą pojemnością pomyliłem się o 1 zero.Zrzut wody wybiera się przełącznikiem automatyki (jak opróżnianie basenu) poza tym należy zamknąć denny odpływ,zostawić otwarte jety - należy się spieszyć bo woda ubywa szybko.resztki a szczególnie grubsze śmieci można już usunąć w obiegu zamkniętym,grube zostaną na siatce skimera a drobne na filtrze.Ja mam basen odkryty - przed zimą spuszczam wodę na 10-15 cm.poniżej jetów i nakrywam czarną folią.Po zdjęciu folii woda jest czysta - wystarczy dolać i dać chemię.
    JERZYSTAR

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mamy basen o wymiarach 8x7m i co 2 tygodnie wlewamy ok 15 l podchlorynu i woda jest przezroczysta.
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    onatola

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie czysta woda?

    Prosze o radę. Kupiłam mały basen na 12 m3 wody. Jest w nim pompa. Włączam ją na kilka godzin dziennie i wrzuciłam tabletkę chloru. Na opakowaniu jest napisane, że to 3 w 1. Woda po 5 dniach zrobiła się koszmarnie brązowa. Co zrobiłam nie tak? Na co jeszcze mam zwrócić uwage?

  4. #24

    Unhappy

    Witam. Odgrzebuje stary temacik ale potrzebuje pomocy .
    Borykam się z następującym problemem zakupiłem basen rozporowy 366x91 z pompą.Napełniłem go wodą z pompy głębinowej niestety woda jest strasznie brązowa od żelaza.Czy można jakoś sklarować tą wodę?Wytrącić żelazo aby opadło na dno a następnie odkurzyć osad. Słyszałem o tym aby potraktować kuracją chlor szok do tego jakiś koagulant? Czy ktoś może miał taki problem z brązową wodą?Udało mu się uzyskać klarowną wodę?

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewik_1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mamy ten sam problem, chlor szok spowodował jeszcze większe wytrącenie się żelaza i teraz rdza aż pływa po powierzchni. Musimy wypuścić wodę i napuścić kranówki. Może pomogła by dobra pompa z piaskiem kwarcowym, mamy taką na zwykłe filtry i ona nie oczyszcza wody z żelaza.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja mam mniejszy basen (ok. 2,5m3) - wodę zażelazioną czyściłam normalnie filtrem do basenu (papierowym), płucząć go co parę godzin silnym strumieniem z węża. Dało radę bez problemu - ale może to potrwać kilka dni. Sprawdzajcie filtr co parę godzin - potem już będziecie wiedzieli, co ile go płukać.

  7. #27

    Domyślnie

    u mnie pojawiły glony lub cos takiego biale przypominające smarki z nosa co to jest ?

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewik_1 Zobacz post
    Mamy ten sam problem, chlor szok spowodował jeszcze większe wytrącenie się żelaza i teraz rdza aż pływa po powierzchni. Musimy wypuścić wodę i napuścić kranówki. Może pomogła by dobra pompa z piaskiem kwarcowym, mamy taką na zwykłe filtry i ona nie oczyszcza wody z żelaza.
    Witam !

    Zakupiłam basen 14m3 INTEX . Nalałam wody z kranu wrzuciłam chlor szok wg załączonej ulotki i doznałam szoku!!!! woda - brązowa . Przeczytałam na jakimś forum ,że ktoż spuścił wodę i nalał nowej wrzucił antyglona i tabletki z tlenem i miał super wodę . Zrobiłam to samo i woda na drugi dzień też zrobiła się brązowa. Chodzi oczywiście filtr ph w normie. Co zrobić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Wez zerknij dwa posty wyzej - pisalam, ze trzeba filtrowac i da sie to oczyscic. Masz zazelaziona wode.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams Zobacz post
    Wez zerknij dwa posty wyzej - pisalam, ze trzeba filtrowac i da sie to oczyscic. Masz zazelaziona wode.

    Po trzech dniach filtrowania woda prawie wróciła do normy. Brązowy kolor zamienił się na jasny żółtawo- zielonkawy i wszystko wskazywało na to,że następny dzień przyniesie już wodę super. Był to dzień ,w którym należało znowu wrzucić tabletki do basenu i co ? znowu to samo woda brązowa . Filtr oczyścił wodę z koloru brązowego ,ale nie zlikwidował żelaza. Więc zrobiło się to samo. Trzeba to żelazo całkowicie zlikwidować z basenu.Muszę coś pokombinować aby go wytrącić i zebrać , bo inaczej sytuacja będzie się powtarzała.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewik_1 Zobacz post
    Mamy ten sam problem, chlor szok spowodował jeszcze większe wytrącenie się żelaza i teraz rdza aż pływa po powierzchni. Musimy wypuścić wodę i napuścić kranówki. Może pomogła by dobra pompa z piaskiem kwarcowym, mamy taką na zwykłe filtry i ona nie oczyszcza wody z żelaza.
    Czy już oczyściliście wodę ? i co zastosowaliście ? Ja też mam filtr papierowy . Wodę oczyścił z koloru i była super , ale po dodaniu tabletek tlenowych znowu jest brązowa.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams Zobacz post
    Ja mam mniejszy basen (ok. 2,5m3) - wodę zażelazioną czyściłam normalnie filtrem do basenu (papierowym), płucząć go co parę godzin silnym strumieniem z węża. Dało radę bez problemu - ale może to potrwać kilka dni. Sprawdzajcie filtr co parę godzin - potem już będziecie wiedzieli, co ile go płukać.
    Niestety wodę można oczyścić z koloru i woda będzie super, ale problem wraca po dodaniu następnej porcji tabletek dezynfekujących. Po czterech dniach filtracji woda super - dodanie tabletek - woda ponownie brązowa. i znowu to samo? . Mam filtr papierowy - pięknie czyści kolor wody , ale nie z żelaza. Nie wiem czy filtr piaskowy oczyści wodę z żelaza i sytuacja nie będzie się powtarzała.Proszę o informację

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Dziwne jest to, co piszesz - bo to brązowe to właśnie wytrącone żelazo. U mnie tylko raz się wytrąciło (na początku, zwłaszcza po wsypaniu chloru). Potem po oczyszczeniu było dobrze - chlor wsypywałam co jakiś czas (stosuję proszek, ale to bez znaczenia). Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że całe żelazo nie wytrąciło się od razu (u mnie woda mocno napowietrzona, a to przyspiesza ten proces).

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam !

    Woda po nalaniu do basenu /kranówka/ i dodaniu chloru zrobiła się brązowa / dużo żelaza/ . Wylałam ją napełniłam ponownie i wrzuciłam antyglon oraz tabletki tlenowe. Woda ponownie zrobiła się brązowa filtrowałam filtrem papierowym zrobiła się prawie idealna , ponownie dodałam tabletek tlenowych,Woda ponownie zrobiła się brązowa. Filtrowałam ponownie 4 dni -woda wróciła do normy. W tej chwili dodałam podchlorynu sodu. Woda nie zmieniła barwy jest prawie idealna , dalej filtruję. Wyczyściłam dno , gdyż osiadł na dnie kolor brązu . Woda nadal jest filtrowana i jest ok. Wygląda na to ,że faktycznie musiało być dużo żelaza i za pierwszym razem nie został on całkowicie przefiltrowany. Trzeba cierpliwości aby doprowadzić ją do czystości [/B]Wlewam również co tydzień antyglon i teraz co dziennie 150 ml podchlorynu sodu / basen 14m3/Do czyszczenia dna potrzebny mi będzie odkurzacz bo nie mogę używać urządzenia czyszczącego bo będę musiała zastosować wodę z węża a to spowoduje ,że woda zmieni znowu barwę .

  15. #35

    Domyślnie

    W tym roku (o dziwo) mam ten sam problem. Basen (ok.15m3) napełniłam wczoraj, na noc wrzucilam chlor, filtr (papierowy) działa cały czas, rano wstaję i widzę piękny brąz... :/
    W ubiegłym roku basen napełniany był tą samą wodą, chlorowany tym samym środkiem a woda utrzymywała się krystalicznie czysta do końca sezonu, nie było żadnych problemów z czystością i kolorem. Nie wiem co się stało, zmieniła mi się woda w kranie na bardziej "żelazną"?? W basenie nie ma innych zanieczyszczeń ani żadnych osadów, woda jest przejrzysta, ale brązowa. Do tego mam wrażenie, że z godziny na godzinę robi się ciemniejsza, pomimo filtrowania i płukania filtra co godzinę.
    Jestem ciekawa co u pozostałych "basenowiczów", może z czasem wypracowaliście już własne skuteczne metody?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Dobieszewice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mam troszke inne pytanie o basen,ale znalazłam ten wątek,sorry.U mnie basen stoi od tygodnia,sprawdzałam ph wody,wyszło troszke zawyżone,więc dałam proszek ph+,za 2 dni sprawdzałam bez zmian.Mam chemię,ale nie w tabletkach tylko w proszku,tam pisze,żeby rozpuścić daną proporcję i wlać do wody,czy muszę mieć pływaka do tej chemii?

  17. #37

    Domyślnie

    Ewas, może się mylę... ale jeśli ph wody masz zawyżone, to czy nie powinnaś dodać proszku ph- aby je obniżyć??

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Dobieszewice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sorry,pomyliłam się,dałam ph-,a co z tą chemią,czy mogę ją wlewać bez pływaka?

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tempera2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuka Zobacz post
    W tym roku (o dziwo) mam ten sam problem. Basen (ok.15m3) napełniłam wczoraj, na noc wrzucilam chlor, filtr (papierowy) działa cały czas, rano wstaję i widzę piękny brąz... :/
    W ubiegłym roku basen napełniany był tą samą wodą, chlorowany tym samym środkiem a woda utrzymywała się krystalicznie czysta do końca sezonu, nie było żadnych problemów z czystością i kolorem. Nie wiem co się stało, zmieniła mi się woda w kranie na bardziej "żelazną"?? W basenie nie ma innych zanieczyszczeń ani żadnych osadów, woda jest przejrzysta, ale brązowa. Do tego mam wrażenie, że z godziny na godzinę robi się ciemniejsza, pomimo filtrowania i płukania filtra co godzinę.
    Jestem ciekawa co u pozostałych "basenowiczów", może z czasem wypracowaliście już własne skuteczne metody?
    W zeszłym roku miałam ten sam problem / wrzucałam najpierw chlor ,wymieniłam wodę , dodałam tlenu - woda brązowa/
    W tym roku wlałam tylko podchloryn sodu - 15 % -owy i woda krystaliczna - byłam bardzo pozytywnie zaskoczona .Polecam !!!!!

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Dobieszewice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mam wode na razie ok.chciałabym dowiedzieć się coś o chemii.Robiłam testy ph i chloru i woda w testerze po tabletkach nie zmieniła się,czy to normalne?Po tygodniu woda jest czysta,ale basen bardzo ''śliski'',co mam robić?
    Ostatnio edytowane przez ewas. ; 21-06-2011 o 21:08

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony