dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie Trzecie podejście do pękającej fugi

    Od kilku miesięcy walczę z tematem pękającej fugi pomiędzy trzema płytkami gresowymi w łazience. Płytki i nieszczęsna fuga zlokalizowane są w okolicy odpływu liniowego. Trzeci raz podchodzi do tematu fachman odpowiedzialny za łazienkę, drapie się po głowie, czyści starą fugę zakłada nową i po +/- ta sama sytuacja. Jestem pewien, że gość łata problem a go nie rozwiązuje, tyle, że sam nie mam pomysłu co może być przyczyną. Może zaproponować mu skucie tego obszaru i sprawdzenie co jest pod spodem. Poradźcie bo facet nie miga się od naprawy tyle, że sam nie może dość co się dzieje..

    https://photos.app.goo.gl/AYdx9qX5et5cZEXt7

    Użyto elastycznej fugi cementowej MAPEI

    z góry dzięki za sugestie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej odpływ montowany na piankę montażową. lub brak wypełnienia pod rurami odpływowymi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Najprawdopodobniej odpływ montowany na piankę montażową.
    Za jakiś czas też będą u mnie montować odpływy liniowe i chciałbym mieć pewność, że zrobią to prawidłowo.
    Czy ktoś zna może porządny opis montażu?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    brak wypełnienia pod rurami odpływowymi.
    Chodzi o jakąś otulinę rury kanalizacyjnej?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Najprawdopodobniej odpływ montowany na piankę montażową. lub brak wypełnienia pod rurami odpływowymi.
    podejrzewam, ze bez kucia się nie obejdzie bo niestety nie było mnie podczas montażu. Odpływ był montowany chyba klasycznie stopki, klej, tasma + folia w płynie. Co do rur zielonego pojęcia nie mam jak to usztywnił. Ja mu pianki nie kupowałem chyba, że miał swoją i zabrał opakowanie

    Zaświtała mi natomiast inna myśl. Po wylaniu posadzek w miejscach odpływu miałem zostawiony otwór aby nie trzeba było kuć, być może fachman wpadł na pomysł aby robiąc spadki zamiast wykonać normalny jastrych użyć do tego celu kleju (miałem bardzo duży nadmiar). Posadzka zaczęła pracować, przy takiej grubości klej zaczął pękać i efekt jak na zdjęciach powyżej. W użyciu klej był..
    https://www.pl.weber/ukladanie-plyte...ek/weber-zp414

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    prawdopodobnie masz zbyt cienką wylewkę w tym miejscu która pękła i pracuje. Ja bym jeszcze przemyślał położenie zamiast fugi silikonu

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    prawdopodobnie masz zbyt cienką wylewkę w tym miejscu która pękła i pracuje. Ja bym jeszcze przemyślał położenie zamiast fugi silikonu
    to musi to być jakieś mikropęknięcie bo stawałem na płytce 9jakieś 95kg wagi) i nie widać najmniejszej pracy. Sylikon brzmi fajnie, ale musiałbym usunąć fugę wszędzie aby to jakoś sensownie wyglądało bo kolor w MAPEI to pojęcie bardzo luźne.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Za jakiś czas też będą u mnie montować odpływy liniowe i chciałbym mieć pewność, że zrobią to prawidłowo.
    Czy ktoś zna może porządny opis montażu?
    Chodzi o jakąś otulinę rury kanalizacyjnej?
    Chodzi o to aby rura(jeśli znajduje się pod obszarem przemieszczania) w żaden sposób nie mogła się ugiąć pod wpływem nacisku
    https://budujemydom.pl/wystroj-wnetr...enia-liniowego
    dość dobrze opisany sposób montażu na różnych stropach.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    to musi to być jakieś mikropęknięcie bo stawałem na płytce 9jakieś 95kg wagi) i nie widać najmniejszej pracy. Sylikon brzmi fajnie, ale musiałbym usunąć fugę wszędzie aby to jakoś sensownie wyglądało bo kolor w MAPEI to pojęcie bardzo luźne.

    Na pewno jest problem z podłożem . Jeżeli wylewka jest stabilna , to fuga i płytka również . Czyli czeka Cię demontaż płytek , skucie wylewki i zrobienie wszystkiego od nowa . Możesz jednak spróbować uratować sytuację za pomocą kilkudziesięciu zł . W brodziku usuń fugę cementową i połóż epoksydową . Jak kupisz ten sam kolor co cementowej , to nie będzie różnicy w wyglądzie . Różnice w kolorach fugi cementowej w stosunku do wzornika , to zazwyczaj zaburzenie proporcji proszek/woda . Powodzenia .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Na pewno jest problem z podłożem . Jeżeli wylewka jest stabilna , to fuga i płytka również . Czyli czeka Cię demontaż płytek , skucie wylewki i zrobienie wszystkiego od nowa . Możesz jednak spróbować uratować sytuację za pomocą kilkudziesięciu zł . W brodziku usuń fugę cementową i połóż epoksydową . Jak kupisz ten sam kolor co cementowej , to nie będzie różnicy w wyglądzie . Różnice w kolorach fugi cementowej w stosunku do wzornika , to zazwyczaj zaburzenie proporcji proszek/woda . Powodzenia .
    gdybym miał pewność, że w odpływie wszystko gra to i może bym się nad takim rozwiązaniem zastanowił. Gorzej jak zakleję to epoksydem i tylko zamaskuje problem zamiast go rozwiązać.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Piszę na gorąco bo przed chwilą miałem wizytę autora łazienki. Tak jak pisaliście czeka mnie kucie jeszcze tylko nie wiem czy kilku płytek czy całego obszaru brodzika. Pan sam zlokalizował błąd jaki popełnił. Myślę, że zdjęcia wszystko wyjaśnią:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odplyw.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	452044

    dla wyjaśnienia na syfon przykręcona jest obejma masująca, która zasłaniała problem podczas czyszczenia koszyka. Dopiero jak facet rozebrał całość zobaczyliśmy co jest nie tak. Odpływ jest zamocowany na sztywno betonem, rury odpływu również mają stabilne podłoże. Podsiąkająca woda ewidentnie podniosła dwie płytki. Mogło się tam zadziać coś jeszcze?

  11. #11

    Domyślnie

    Zawilgocona posadzka zwiększa swoją objętość . I pewnie to powoduje wykruszanie się fugi . Rozwiązanie - zdemontować płytki , usunąć beton , zrobić wszystko od nowa . Koszt niewielki .

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Pojawił się dziś pierwszy chętny do poprawienia brodzika. Stwierdził, co następuje:

    cyt: nie jest to wina podciekającej wody a styro, które "ustąpiło?" pod posadzką i wybiło kafel. Koszt szacunkowy robocizny 1500zł , gwarancja odzyskania odpływu 50%, najprawdopodobniej konieczny będzie zakup nowego odpływu bo obecny wraz z odprowadzeniem jest bardzo mocno osadzony w betonie.


  13. #13

    Domyślnie

    Mając na myśli "koszt niewielki" byłem przekonany , że będzie to naprawa gwarancyjna .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Mając na myśli "koszt niewielki" byłem przekonany , że będzie to naprawa gwarancyjna .
    niestety, wykonawca, który wykańczał łazienkę jest już niezdolny do jakiejkolwiek pracy (poważna choroba). Dał radę tylko przyjechać i zdiagnozować przyczynę i popełniony błąd. Na chwilę obecną życzę mu dużo szczęścia i zdrowia, a na poprawkę muszę poszukać kogoś na własną rękę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony