dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nagle przestał działać jeden z grzejników

    Witam wszystkich!

    Mam problem z grzejnikiem aluminiowym, który dziś nagle przestał działać - jeszcze wczoraj wieczorem wszystko było ok. Dziś, gdy załączyłem ogrzewanie (czyli gdy ruszyła pompa), to rozgrzały się wszystkie kaloryfery oprócz tego jednego.

    Grzejnik znajduje się na 1. piętrze. Piec jest umieszczony w piwnicy - działa na olej opałowy.

    Po googlowaniu w poszukiwaniu rozwiązania zrobiłem już:
    - sprawdzenie ciśnienia i stanu wody w instalacji - jest ok
    - odpowietrzenie grzejnika...choć w sumie nie było chyba takiej potrzeby, bo od razu po przekręceniu śrubki zaczęła lecieć woda - żeby nie było, to zlałem z niego jakieś 1,5 litra
    - iglica w zaworze z termostatem nie jest wciśnięta
    - sam zawór doprowadzający wodę został przeze mnie odkręcony i wyczyszczony (myślałem, że może jakiś paproch zatkał przepływ wody)
    - na powrocie zawór jest maksymalnie odkręcony (tak samo było wczoraj, gdy grzejnik jeszcze działał)
    - filtr przy pompie został wyczyszczony (w sumie nic w nim nie było)

    W tym momencie skończyły mi się pomysły. Czy ta sytuacja może mieć związek z aktualnymi temperaturami (jestem w warmińsko-mazurskim - minionej nocy było -21 stopni, a dziś przez cały dzień najcieplej było -13? Coś tego typu, że piec nie daje rady itp.? Dom, w którym mieszkam, jest wynajmowany od 2 lat i takich mrózów jeszcze nie doświadczyliśmy, podobnie jak problemu z tym jednym niedziałającym kaloryferem.

    Grzejnik zaskoczył tylko w momencie, gdy spuściłem na moment wodę z instalacji, żeby odkręcić i wyczyścić zawór doprowadzający wodę. Wtedy napełniłem instalację i odpowietrzyłem ten kaloryfer - w tym momencie przez moment do grzejnika wpływała ciepła woda z instalacji i minimalnie się on nagrzał. Niestety, później już się to nie powtórzyło.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    przykrec inne grzejniki

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Jest zimno, więc wszystkie głowice na grzejnikach się bardziej pootwierały, a woda popłynie tam gdzie ma łatwiej. Cały obieg idzie przez pozostałe grzejnike, a go tego o któryjm mowa dojdzie jak się tamte przymkną. Trzeba zrobić tak zwane kryzowanie. Można to wyregulować nastawą wstępną, ale nie wszystkie zawory to mają. Danfossy mają na pewno. Jak nie masz nastawy wstępnej, to można w grzejnikach najbliżej pieca ograniczyć przepływ zaworami powrotnymi.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzislax Zobacz post
    Grzejnik zaskoczył tylko w momencie, gdy spuściłem na moment wodę z instalacji, żeby odkręcić i wyczyścić zawór doprowadzający wodę. Wtedy napełniłem instalację i odpowietrzyłem ten kaloryfer - w tym momencie przez moment do grzejnika wpływała ciepła woda z instalacji i minimalnie się on nagrzał. Niestety, później już się to nie powtórzyło.
    Skoro działał to musiało się coś przytkać - i Twoje podejrzenie jest słuszne. To co zrobiłeś spowodowałeś odpływ wody i zastąpienie jej ciepłą więc przynajmniej to jest ok ( jest odpowietrzony i głowica termostatyczna jest otwarta) Sprawdź jeszcze odpływ i tam bym szukał - jeśli jest to nowy grzejnik powinien mieć jeszcze zawór na dole - wkręć go do oporu i wykręć jeśli coś tam się zebrało również może blokować przepływ.
    Zawór jest pod nakrętką na klucz imbus-owy bodajże 8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZAWOR-POWROTNY-DANFOSS-1-2-PROSTY-SRUBUNEK-DN15.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	452098

    zrób również to co proponują przedmówcy - na pewno pomoże.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Z zakręceniem wszystkich innych grzejników też próbowałem - to nic nie dało.

    Spróbuję w takim razie z kręceniem dolnego zaworu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony