dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Zaciek na ścianie pod oknem w bloku z wielkiej płyty - kaloryfer czy opady?

    Witam wszystkich. Blok ocieplany, wprowadziłem się do mieszkania 3 lata temu. W pomieszczeniu o którym mowa rurka kaloryfera prowadząca do pionu została przez ekipę zatynkowana (ściana z oknami), pion natomiast zabudowany płytami GK. Ok. rok temu pojawił się zaciek na łączeniu ściany z GK, początkowo niewielki, jednak w ostatnich dniach zdecydowanie się powiększył. Za pierwszym razem (rok temu) obrysowałem go ołówkiem żeby zobaczyć czy problem się pogarsza - plama jednak się nie rozrosła i wyschła. Kaloryfer w tym czasie był oczywiście wielokrotnie używany, chociaż bywały dłuższe okresy że był całkiem zakręcony. Teraz po ostatnich mrozach i opadach śniegu problem wrócił i zastanawiam się czy jest to kwestia tego, że po ścianie zewnętrznej cieknie woda czy może problem pojawił się teraz bo zwiększono ciśnienie/temperaturę wody w rurach (?). Zaznaczę, że miałem już problem wilgotnej ściany pod oknem z drugiej strony budynku - tam jednak rozwiązałem go uszczelniając dziury w styropianie wokół okna. Podejrzewam, że i tak będę musiał chociaż ten GK rozbić i zobaczyć co jest w środku, ale chętnie wysłucham opinii czy spotkaliście się z podobną sytuacją. Może nie powinienem tego w ogóle ruszać i zgłosić administracji?

    Edit: Nie wspomniałem o tym, że zaciek zaczyna już wysychać, co tym bardziej utrudnia mi zrozumienie źródła problemu. Może to nie przeciek, ale kwestia skraplania, zbierania się wody gdzieś w ścianie lub za GK?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210118_124121_sm.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	106,9 KB
ID:	452133   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210118_124128_sm.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	452134  
    Ostatnio edytowane przez geekzorba ; 18-01-2021 o 12:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony