dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt dachu do oceny - uwagi

    Witam, jestem na etapie poszukiwań wykonawcy do dachu. Odbyłem już rozmowy z kilkoma i większość z nich sugerowała wzmocnić konstrukcję więźby np. poprzez dodanie płatwi pośrednich lub zwiększenie przekroju krokwi... Co o tym sądzicie czy mogę prosić forumowych cieśli o wypowiedź na ten temat?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	613979cec75748c29bb438d4f2305968-0038.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	460300

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	613979cec75748c29bb438d4f2305968-0037.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	460301

  2. #2

    Domyślnie

    To już wykonawcom tak roboty brakuje, że bawią się w konstruktorów? Nie daj sobie namącić w głowie, ktoś kto się zna albo przynajmniej powinien zaprojektował ten dach tak a nie inaczej i tak mają go zrobić.
    Jeżeli masz wątpliwości to rozmawiaj o nich z tym kto ci ten projekt zrobił a nie z cieślami z forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Za mały kąt aby bez podparcia. Dlatego wyszła ścianka kolankowa bardzo bogato zbrojona, ale to jest błąd myślenia konstruktora. W takim układzie wszystkie siły przechodzą na murłatę, daj szpilki co metr i krokwie łączone z murłatą na gniazda, zamki plus gwóźdź chrystusowy ( wkręt) a nie na blaszki i gwoździe

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie widzę nic złego w tym, że cieśla wypowiada się na temat więźby. Rady doświadczonego cieśli są bardzo cenne. Należy jednak pamiętać, że więźbę odbiera kierownik budowy i to z nim warto skonsultować wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Za mały kąt aby bez podparcia. Dlatego wyszła ścianka kolankowa bardzo bogato zbrojona, ale to jest błąd myślenia konstruktora. W takim układzie wszystkie siły przechodzą na murłatę, daj szpilki co metr i krokwie łączone z murłatą na gniazda, zamki plus gwóźdź chrystusowy ( wkręt) a nie na blaszki i gwoździe
    Wieniec jest już wykonany, szpilki są rozstawione 130-140cm.

    Mam trochę problemów z tym projektem bo od początku są jakieś nieścisłości i różnice pomiędzy rysunkami architektonicznymi a konstrukcyjnymi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220813_130338.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	460509

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał szary84 Zobacz post
    Mam trochę problemów z tym projektem bo od początku są jakieś nieścisłości i różnice pomiędzy rysunkami architektonicznymi a konstrukcyjnymi.
    Czyli chyba standard. U mnie ekipa była na gorącej linii z KB szczególnie przy wieńcach właśnie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony