dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Skomplikowany pit do rozliczenia

    Witam. Chciałem zapytać o rozliczenie pit w mojej sytuacji. Może coś poradzicie.
    Z narzeczona zamieszkujemy od 2 lat dom należący na papierze do jej mamy. W lipcu 2020 zamontowaliśmy sobie panele fotowoltaiczne i tutaj kwity są na mnie. Czy jest możliwość jakąś rozliczenia tego w pit. Pytałem w skarbówce to mówią że można skorzystać z indywidualnego rozpatrzenia prawa ale czy jest sens się męczyć czy są szanse. Ewentualnie jakieś może macie pomysły jak to na moją korzyść rozwiązać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemal151 Zobacz post
    Witam. Chciałem zapytać o rozliczenie pit w mojej sytuacji. Może coś poradzicie.
    Z narzeczona zamieszkujemy od 2 lat dom należący na papierze do jej mamy. W lipcu 2020 zamontowaliśmy sobie panele fotowoltaiczne i tutaj kwity są na mnie. Czy jest możliwość jakąś rozliczenia tego w pit. Pytałem w skarbówce to mówią że można skorzystać z indywidualnego rozpatrzenia prawa ale czy jest sens się męczyć czy są szanse. Ewentualnie jakieś może macie pomysły jak to na moją korzyść rozwiązać?
    Nie ma takiej możliwości narzeczeństwem możecie być 15 lat to nieważne , żeby rozliczyć się wspólnie należy być w związku małżeńskim od 1 dnia roku podatkowego .

    Do odliczenia wydatków z tytułu ulgi termomodernizacyjnej torba być właścicielem nieruchomości , przy rozliczeniu wspólnym małżonków obojętne jest kto ma dom i na kogo są faktury , nie musi być to ta sama osoba.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Z tego co doczytałem to trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem . Samo małżeństwo tego nie reguluje. Jeżeli jest tylko jedno z małżonków właścicielem to tylko z jego dochodów można odliczyć.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Z tego co doczytałem to trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem . Samo małżeństwo tego nie reguluje. Jeżeli jest tylko jedno z małżonków właścicielem to tylko z jego dochodów można odliczyć.
    to akurat dzięki Bogu nie prawda i jeżeli jest inaczej to podaj konkretna podstawę prawną. PV może zakupić żona na którą jest dom z pieniędzy męża jeżeli sam nic nie zarabia i nie ma dochodu ale przy wspólnym rozliczeniu są rozliczane od wspólnego dochodu we wspólnym pit i to jest już spraktykowane.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to akurat dzięki Bogu nie prawda i jeżeli jest inaczej to podaj konkretna podstawę prawną. PV może zakupić żona na którą jest dom z pieniędzy męża jeżeli sam nic nie zarabia i nie ma dochodu ale przy wspólnym rozliczeniu są rozliczane od wspólnego dochodu we wspólnym pit i to jest już spraktykowane.
    Chciałbym żeby tak było, tylko gdzie znaleść podstawę do tego? Właśnie mam podobną sytuację , żona ma dochód a ja własność i fakturę. Rozliczamy się wspólnie.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Chciałbym żeby tak było, tylko gdzie znaleść podstawę do tego? Właśnie mam podobną sytuację , żona ma dochód a ja własność i fakturę. Rozliczamy się wspólnie.
    w ordynacji podatkowej i ustawie o pit

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Chciałbym żeby tak było, tylko gdzie znaleść podstawę do tego? Właśnie mam podobną sytuację , żona ma dochód a ja własność i fakturę. Rozliczamy się wspólnie.
    Jeśli mowa o uldze termomodernizacyjnej, to wg oficjalnych wytycznych MF to się nie uda. Jeśli żona byłaby współwłaścicielem, wtedy moglibyście rozliczyć w całości (do wysokości 53 kpln) instalację (nie stosuje się proporcji, jeden z małżonków może rozliczyć w całości).
    Ogólne zasady są takie, że mimo rozliczania wspólnego PIT, limit przysługuje na osobę, więc:
    1) dana osoba musi mieć (współ)własność
    2) FV musi być wystawiona na osobę odliczającą. Na FV może być też druga osoba, jednak ważne, żeby była osoba faktycznie odliczająca ulgę.
    3) musi mieć dochody - bo odliczyć możesz tylko do wysokości dochodu (nie przychodu), jeśli masz do odliczenia więcej niż dochód w danym roku podatkowym, przechodzi to do odliczenia w kolejnych latach, nie dalej niż 6 lat od końca roku poniesienia wydatku
    4) limit przypada na każdego z małżonków (czyli łącznie można odliczyć 106 kpln), przestrzegając punktów 1-3.

    Możesz też wystąpić o interpretację indywidualną, jednak oficjalne stanowisko MF jest takie jak powyżej.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to akurat dzięki Bogu nie prawda i jeżeli jest inaczej to podaj konkretna podstawę prawną. PV może zakupić żona na którą jest dom z pieniędzy męża jeżeli sam nic nie zarabia i nie ma dochodu ale przy wspólnym rozliczeniu są rozliczane od wspólnego dochodu we wspólnym pit i to jest już spraktykowane.
    Nieprawdą jest jakoby O ile znacząco nie zmieniło się podejście MF do tematu od 2019 r, to nic takiego nie jest praktykowane. Oczywiście, może się zdarzyć, że zostanie wydana interpretacja indywidualna potwierdzająca podejście opisane przez Ciebie, ale polecanie takiego sposobu rozliczania bez dupochronu jest proszeniem się o kłopoty. A US jest nierychliwy - lub jak kto woli - złośliwy i lubi dopiero po 5 latach rozpocząć drążenie tematu.

    Natomiast wczytując się w literalne brzmienie przepisów, konkretnie Art 26h ust 1-3 ni cholery nie zdecydowałbym się na zagranie "va banque".
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 23-01-2021 o 08:55
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Czyli jeżeli faktura jest na obojga , ja jestem właścicielem a żona ma dochód to czy może odliczyć czy nie ?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Czyli jeżeli faktura jest na obojga , ja jestem właścicielem a żona ma dochód to czy może odliczyć czy nie ?
    Patrzyłeś w moje 4 punkty kilka postów wyżej?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Patrzyłeś w moje 4 punkty kilka postów wyżej?
    Czyli wychodzi jeżeli żona nie ma współwłasności to niema możliwości odliczenia.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Czyli wychodzi jeżeli żona nie ma współwłasności to niema możliwości odliczenia.
    Affirmative
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Jeśli mowa o uldze termomodernizacyjnej, to wg oficjalnych wytycznych MF to się nie uda. Jeśli żona byłaby współwłaścicielem, wtedy moglibyście rozliczyć w całości (do wysokości 53 kpln) instalację (nie stosuje się proporcji, jeden z małżonków może rozliczyć w całości).
    Ogólne zasady są takie, że mimo rozliczania wspólnego PIT, limit przysługuje na osobę, więc:
    1) dana osoba musi mieć (współ)własność
    2) FV musi być wystawiona na osobę odliczającą. Na FV może być też druga osoba, jednak ważne, żeby była osoba faktycznie odliczająca ulgę.
    3) musi mieć dochody - bo odliczyć możesz tylko do wysokości dochodu (nie przychodu), jeśli masz do odliczenia więcej niż dochód w danym roku podatkowym, przechodzi to do odliczenia w kolejnych latach, nie dalej niż 6 lat od końca roku poniesienia wydatku
    4) limit przypada na każdego z małżonków (czyli łącznie można odliczyć 106 kpln), przestrzegając punktów 1-3.

    Możesz też wystąpić o interpretację indywidualną, jednak oficjalne stanowisko MF jest takie jak powyżej.
    Jeżeli małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej to mogą się spokojnie rozliczyć razem tak jak pisałem powyżej jak ktoś nie chce korzystać i wynajduje problemy to jego sprawa

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Affirmative
    nie ma to znaczenia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jeżeli małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej to mogą się spokojnie rozliczyć razem tak jak pisałem powyżej jak ktoś nie chce korzystać i wynajduje problemy to jego sprawa
    Rozumiem, że masz inną interpretację Art 26h ust 1-3 niż oficjalne stanowisko MF. Twoja wola, jednak polecanie komuś innemu rozwiązania, jest niepoważne i niebezpieczne.

    Z ciekawości, znasz jakiś konkretny przepis stojący w kontrze do ust 2, który pozwalałby na tak swobodną interpretację? Albo przynajmniej jakiś przykład interpretacji indywidualnej, bo tam zwykle podają konkretne paragrafy na podstawie których jest wydawana określona decyzja. To byłaby cholernie cenna informacja, biorąc pod uwagę, że nie słyszałem dotąd o takim przypadku. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz, opieranie się na Twoim "widzimisie" to dla mnie zbyt mało, MF jest dla mnie dużo poważniejszym źródłem wiedzy.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    A podpowiedzcie proszę co w sytuacji ; małżeństwo bez rozdzielności, dom wspólny ale faktury na jedną osobę - nie będzie problemu z US? Oczywiście kwota mniejsza niż 53k.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A podpowiedzcie proszę co w sytuacji ; małżeństwo bez rozdzielności, dom wspólny ale faktury na jedną osobę - nie będzie problemu z US? Oczywiście kwota mniejsza niż 53k.
    Nie będzie problemu. W PIT/O wypełnisz kwotę z FV na danej osobie.

    PS. Lekkie utrudnienie byłoby dopiero, gdyby FV przekraczała 53 kpln (nie takie duże, bo to można skorygować prosto notą lub FV korygującą).
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A podpowiedzcie proszę co w sytuacji ; małżeństwo bez rozdzielności, dom wspólny ale faktury na jedną osobę - nie będzie problemu z US? Oczywiście kwota mniejsza niż 53k.
    W przypadku gdy małżonkowie nie mają rozdzielności, wszystkie dochody są wspólne nawet jeżeli któryś z małżonków nie zarabia nic, i każdy z małżonków może tym dochodem oraz całym majtkiem wspólnym samodzielne rozporządzać bez dodatkowych upoważnień. Dlatego poniesienie nakładów przez jednego małżonka na majątek wspólny tzn dom (który wniósł do majątku wspólnego małżeńskiego w dniu ślubu) z dochodów drugiego małżonka który jest jedynym zarabiającym i wzięcie faktury na siebie umożliwia odliczenie od dochodów wydatków termomodernizacyjnych w PIT.

    Mam na ten temat wykładnię z MF ale za cholerę nie mogę jej znaleźć na dysku

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Dzięki, tak właśnie zakładaliśmy, pit jest już w US od kilku dni ale gdy zobaczyłem ten temat to zrodziło się pytanie czy w tej kwestii w naszym prawie jest wszystko logiczne (bo nie zawsze jest)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    W przypadku gdy małżonkowie nie mają rozdzielności, wszystkie dochody są wspólne nawet jeżeli któryś z małżonków nie zarabia nic, i każdy z małżonków może tym dochodem oraz całym majtkiem wspólnym samodzielne rozporządzać bez dodatkowych upoważnień. Dlatego poniesienie nakładów przez jednego małżonka na majątek wspólny tzn dom (który wniósł do majątku wspólnego małżeńskiego w dniu ślubu) z dochodów drugiego małżonka który jest jedynym zarabiającym i wzięcie faktury na siebie umożliwia odliczenie od dochodów wydatków termomodernizacyjnych w PIT.

    Mam na ten temat wykładnię z MF ale za cholerę nie mogę jej znaleźć na dysku
    Spytam raz jeszcze - jak księgowy księgowego: czy przeczytałeś ze zrozumieniem Art 26h ustawy o PIT? Czy wiesz, kto to jest podatnik, (współ)właściciel, co to jest faktura VAT i co musi się na niej znajdować? Czy wiesz, że kwotę FV z wydatkami dotyczącymi termomodernizacji wypełniasz w PIT/O oddzielnie dla podatnika i małżonka? Czy wiesz, że nie możesz dowolnie mieszać tych odliczeń dokładnie tak samo jak nie wolno Ci odliczyć FV wystawionej na kogoś innego niż Ty?

    Ja naprawdę rozumiem kreatywną księgowość, ale są pewne granice przekrętów podatkowych, których nie wolno przekraczać dla własnego bezpieczeństwa.

    Przeczytaj jeszcze raz ustawę o PIT, tym razem dokładnie, bo teraz to poleciałeś po bandzie.

    A jakby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wątpliwej jakości twierdzeń @gawel , to zamieszczam fragment fragment oficjalnych objaśnień zamieszczonych przez MF:

    Pamiętaj!

    Limit ulgi nie jest związany z jedną inwestycją lub jednym przedsięwzięciemtermomodernizacyjnym, lecz jest określony dla danego podatnika, niezależnie od liczbyinwestycji termomodernizacyjnych. Podatnicy pozostający w związku małżeńskim powinniwiedzieć, że limit ten dotyczy każdego z małżonków odrębnie, czyli każdemu z nichprzysługuje odliczenie w maksymalnej wysokości 53 000 zł.

    Przykład 11.
    Podatnik wraz ze współmałżonkiem jest właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnegonależącego do ich majątku wspólnego. Dodatkowo jest także właścicielem budynkumieszkalnego jednorodzinnego, który należy do jego majątku odrębnego. W obu budynkachzostały dokonane przedsięwzięcia termomodernizacyjne o wartości 40 000 zł każde. Wbudynku objętym wspólnością majątkową podatnik poniósł wydatki na kwotę 10 000 zł,a współmałżonek na kwotę 30 000 zł. Wydatki w budynku należącym do majątku odrębnegozostały poniesione w całości przez podatnika. Małżonkowie wybrali wspólne rozliczeniepodatku, przy czym współmałżonek podatnika w roku podatkowym nie osiągnął żadnychdochodów.Podatnik może odliczyć kwotę 50 000 zł z tytułu przeprowadzenia obu przedsięwzięć, o ilespełni pozostałe warunki, a współmałżonek nie może odliczyć poniesionych wydatków w tymroku podatkowym, gdyż nie osiągnął dochodów. Wydatki te współmałżonek będzie mógłodliczyć w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca rokupodatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek, o ile osiągnie dochód.

    Przykład 12.
    Dwóch współwłaścicieli dokonuje przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynkumieszkalnym jednorodzinnym. Jeden poniósł wydatki udokumentowane fakturami na kwotę30 000 zł, a drugi – na kwotę 40 000 zł. Udział każdego współwłaściciela we własnościnieruchomości wynosi 50%.Każdy ze współwłaścicieli ma prawo odliczyć całość poniesionych przez siebie wydatków,o ile spełni pozostałe warunki. Współwłaściciele nie stosują proporcji odpowiadającejudziałowi we współwłasności budynku.

    @gawel Litości, chłopie, to są podstawy! Nie wolno takich rzeczy pisać, bo ktoś może mieć spore kłopoty z US. Można zastosować Twoją wersję wyłącznie kiedy dysponuje się indywidualną interpretacją. A takiej wg mojej wiedzy jeszcze nikomu nie udało się uzyskać.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony