dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie Stary miejscowy plan zagospodarowania i problem z zadaszeniem

    Dobry wieczor, od jakiegoś czasu planujemy zabrać się do budowy domu, jak większość z Was przejrzeliśmy już steki gotowych projektów. Znaleźliśmy dwa które odpowiadają naszym wymaganiom (no może poza małymi zmiana na gorze, zbyt dużo małych pomieszczeń). Problem nasuwa podczas „rozszyfrowywania” planu zagospodarowania który jest dosyć stary i nie wykonano precyzyjnego określenia definicji powierzchni całkowitej innej niż określona w normie oraz intensywności zabudowy ,więc należy wliczyć do niej podcień oraz taras/balkon. O ile mnie pamiec nie myli to 40% z 638 m2 daje nam okolice 255m2 powierzchni całkowitej i tego należałoby się trzymać.
    Wszystko super, z dwoma projektami poszedłem do biura zajmującego się adaptacja i powiedziano mi ze na pewno będę musiał się wyzbyć balkonu/tarasu który jest z tylu - spoko nie mamy z tym problemy, problem natomiast jest z powierzchnia znajdująca się nad garażem która na projekcie w 1 wersji jest tarasem, a w drugim jest pokryta dachem.
    Firma zajmująca się adaptacja powiedziała, ze ten taras będzie liczony do powierzchni całkowitej domu, natomiast ten z zadaszeniem już nie.
    O co tu chodzi, czy jeśli np. w projekcie nie użył sformułowano taras a po prostu zaadaptował go jako płaski dach to już wtedy nie wliczałyby się do powierzchni całkowitej?. Przecież to zaprzeczenie definicji powierzchni całkowitej.

    Projekt Willa Miranda 2(G2) bez zadaszenia nad garażem - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-miranda-2-g2-m57524305849f4

    Projekt Willa Miranda G2 z zadaszeniem nad garażem - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-miranda-g2-m888241e37e924

    Pewnie zapytacie się czemu tak kombinuje jak koń pod gore, otóż już spieszę z odpowiedzią - po prostu nam się podoba, dużo bardziej niż projekt z zadaszeniem (jak to się mówi - to jest nasza wspólna decyzja heh).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Płaski dach. A taras to sobie urządzicie po odebraniu domu

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Płaski dach. A taras to sobie urządzicie po odebraniu domu
    Masz tutaj na myśli adaptacje która zmieniłaby charakterystykę użytku z tarasu na płaski dach tak?. A co jeśli w planie mam informacje na temat warunków zadaszenia:

    7. WYMAGANE UDOGODNIENIA URBANISTYCZNE
    obowiązują dachy spadziste - kąt nachylenia połaci min. 25°, max. 50°

    17. INNE ZAPISY
    połacie dachowe symetryczne, należy zachować jednolitą wysokość ogrodzeń; realizację inwestycji należy skoordynować z uzbrojeniem terenu w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków i wód opadowych w nawiązaniu do miejskich systemów wod.-kan. i kanalizacji deszczowej

    Czy to aby wypadkiem nie wyklucza w tym momencie płaskiego dachu nad garażem?, nie wiem jak mam rozumieć ta symetryczność.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może będzie się odnosiło do dachu głownego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony