dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Midea M-thermal

    Witam. Dostałem ofertę montażu pompy ciepła marki Midea M-thermal o mocy 10 k. Model 101R., Jednostka zewnętrzna SMK-80/CGN8. Oferta atrakcyjna cenowo dlatego rozważam montaż tej pompy. Wychodzi około 8 -10 tyś taniej niż Daikin, nibe itd. (wiem że to inna klasa pomp). Moje pytanie, czy zna ktoś może tą pompę, ma założoną taką ewentualnie montuje. Jak one się sprawują?. Czy warto montować a może dołożyć kasy i wziąć z górnej półki ?.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A nie lepiej zakupić polską Kołton?, ma bardzo dobre opinie i zawsze można się poradzić.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście że można. Ale tak jak napisałem różnica cenowa duża. Dlatego pytam o jakoś Midea.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Midea kosztuje ok 32 tyś Daikin 34 tyś Nibe 39 tyś Kołton 39 tyś
    Masz rację w tym zestawieniu to chyba najdroższa pompa.
    Jeśli bierzesz pod uwagę cenę to tak, nie wiem jaka jest trwałość pomp ciepła, kiedyś miałem Nibe , w innym domu , wiem, że do dzisiaj popsuł się sterownik, za ponad 4 tyś , ale reszta nadal działa (17 lat)

    W wątku na pewno ktoś Ci odpowie - ja tylko "podniosłem post do góry" zapewne też jak padnie mi piec co , pójdę w kierunku pompy ciepła powietrze woda i będę miał podobny dylemat.
    Pozdrawiam i życzę słusznych wyborów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oxenon Zobacz post
    Oczywiście że można. Ale tak jak napisałem różnica cenowa duża. Dlatego pytam o jakoś Midea.
    Zasadnicze pytanie to na jaka kwote opiewa ta okazyjna oferta i co w swojej cenie zawiera .
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Niemal dokładnie rok temu ktoś napisał "Midea – nowy gracz (z potężnym zapleczem) na polskim rynku AGD"
    Nie mam w domu nic tej firmy. mimo że to kolos produkujący niemal wszystko. Na allegrogo midea to 513 produktów a np LG 509963 więc od razu rodzi mi się pytanie o serwis, części itp.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Niemal dokładnie rok temu ktoś napisał "Midea – nowy gracz (z potężnym zapleczem) na polskim rynku AGD"
    Nie mam w domu nic tej firmy. mimo że to kolos produkujący niemal wszystko. Na allegrogo midea to 513 produktów a np LG 509963 więc od razu rodzi mi się pytanie o serwis, części itp.
    midea była na licencji mitsubishi i produkowana była na rynek azjatycki w jej fabrykach produkowana jest odmiana na rynek europejski z rozbudowana opcją grzewczą pod nazwą kaisai.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    midea była na licencji mitsubishi i produkowana była na rynek azjatycki w jej fabrykach produkowana jest odmiana na rynek europejski z rozbudowana opcją grzewczą pod nazwą kaisai.
    I..? Czy to jest odpowiedź na pytanie, że jest serwis i zaplecze z częściami w PL czy w razie
    W części płyną z Chin?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    I..? Czy to jest odpowiedź na pytanie, że jest serwis i zaplecze z częściami w PL?
    Ja nie widzę problemu z kupowaniem nazwy dla szpanu, po prostu tego nie robię bo bractwo i niczego nie gwarantuje

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Co do serwisu to jeden instalator ma autoryzacje kilku marek to nie jest wiedza tajemna obsługa sprężarek

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co do serwisu to jeden instalator ma autoryzacje kilku marek to nie jest wiedza tajemna obsługa sprężarek
    W urządzeniach grzewczych jest tylko sprężarka czy również tzw elektronika, która może paść od przepięcia/pioruna itd i którą trzeba wymieniać w całości?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12

    Domyślnie

    Słuchajcie wiem że Midea to duża firma i robi głównie klimy. Ale tak jak napisałem cena dobra. Z montażem grubo poniżej 30 tyś. Tak że jest kusząca. Może ktoś ma coś takiego zamontowanego. Oglądałem zamontowaną i powiem szczerze że nic skomplikowanego tam nie było i nieźle wyglądało. Pytam bo borykam się z wyborem. Około 10 tyś w portfelu, ale nie wiem jak będzie pompa chodziła po kilku latach. Może faktycznie dorzuci i kupić taką nibe za 35 tyś ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W urządzeniach grzewczych jest tylko sprężarka czy również tzw elektronika, która może paść od przepięcia/pioruna itd i którą trzeba wymieniać w całości?
    A co to ma do rzeczy ? Od przepięcia padnie wszystko lodówka, suszarka do prania, telewizor, ruter i co tam jeszcze

    Nie wiem dokąd i po co zmierzasz

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał oxenon Zobacz post
    Słuchajcie wiem że Midea to duża firma i robi głównie klimy. Ale tak jak napisałem cena dobra. Z montażem grubo poniżej 30 tyś. Tak że jest kusząca. Może ktoś ma coś takiego zamontowanego. Oglądałem zamontowaną i powiem szczerze że nic skomplikowanego tam nie było i nieźle wyglądało. Pytam bo borykam się z wyborem. Około 10 tyś w portfelu, ale nie wiem jak będzie pompa chodziła po kilku latach. Może faktycznie dorzuci i kupić taką nibe za 35 tyś ?
    nibe 12 kw to chyba ok 23k skąd taka cena? Znajdź wątek o nibe

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A co to ma do rzeczy ? Od przepięcia padnie wszystko lodówka, suszarka do prania, telewizor, ruter i co tam jeszcze

    Nie wiem dokąd i po co zmierzasz
    Zmierzam do odpowiedzi - ile czasu trzeba czekać na taką część. Instalator mojej PC ma je u siebie na półce, jak padła płyta główna w piecyku Vieśka, to była na drugi dzień. Czy sprzedawca Midea gwarantuje taki serwis ? Gdybym nie miał odpowiedzi pozytywnej, to bym nie wydał na nią ponad 20k. To już lepiej polski produkt, jeśli instalator w miarę blisko.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Zmierzam do odpowiedzi - ile czasu trzeba czekać na taką część. Instalator mojej PC ma je u siebie na półce, jak padła płyta główna w piecyku Vieśka, to była na drugi dzień. Czy sprzedawca Midea gwarantuje taki serwis ? Gdybym nie miał odpowiedzi pozytywnej, to bym nie wydał na nią ponad 20k. To już lepiej polski produkt, jeśli instalator w miarę blisko.
    Midea jest u nas mniej popularna nie wiem ja jest z zamiennością części od innych marek. Współczuję wadliwego pieca , niestety masz dowód że modne to można mieć spodnie a nie kocioł, mój termet pracuje od 1995 roku bezawaryjnie, rok temu wymieniłem wężownicę własnoręcznie za 370 zł to jest trwałość a nie jakaś sorry tandeta. Nikt nie będzie w midea czy innych modelach trzymał części zamiennych do modeli sprzed x lat więc ja bym tak sie samym serwisem nie kierował. Z resztą części można dokupić na Internecie prawie do wszystkiego w ciągu 3 dni roboczych nie ruszając się z domu wydaje misie ze szukasz na siłę problemu tam gdzie go nie ma.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Kołton to stara konstrukcja on/off co w pompach powietrznych słabo się sprawdza.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Midea jest u nas mniej popularna nie wiem ja jest z zamiennością części od innych marek. Współczuję wadliwego pieca , niestety masz dowód że modne to można mieć spodnie a nie kocioł, mój termet pracuje od 1995 roku bezawaryjnie, rok temu wymieniłem wężownicę własnoręcznie za 370 zł to jest trwałość a nie jakaś sorry tandeta. Nikt nie będzie w midea czy innych modelach trzymał części zamiennych do modeli sprzed x lat więc ja bym tak sie samym serwisem nie kierował. Z resztą części można dokupić na Internecie prawie do wszystkiego w ciągu 3 dni roboczych nie ruszając się z domu wydaje misie ze szukasz na siłę problemu tam gdzie go nie ma.
    Hm. Termet pracuje od 1995r? To bardzo ciekawe co piszesz . Dlaczego? Bo dom masz z 2003r A z 2 miechy temu pisałeś że mieszkałeś w internacie i na szybko się wprowadzałeś .Bardzo interesujące te twoje wpisy.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Hm. Termet pracuje od 1995r? To bardzo ciekawe co piszesz . Dlaczego? Bo dom masz z 2003r A z 2 miechy temu pisałeś że mieszkałeś w internacie i na szybko się wprowadzałeś .Bardzo interesujące te twoje wpisy.
    Ja mam 2 domy co w tym ciekawego? Już pisałem o tym przy jakiś okazji. Myślisz szablonowo nie każdy ma 1 dom

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał oxenon Zobacz post
    Słuchajcie wiem że Midea to duża firma i robi głównie klimy. Ale tak jak napisałem cena dobra. Z montażem grubo poniżej 30 tyś. Tak że jest kusząca. Może ktoś ma coś takiego zamontowanego. Oglądałem zamontowaną i powiem szczerze że nic skomplikowanego tam nie było i nieźle wyglądało. Pytam bo borykam się z wyborem. Około 10 tyś w portfelu, ale nie wiem jak będzie pompa chodziła po kilku latach. Może faktycznie dorzuci i kupić taką nibe za 35 tyś ?
    Ale dlaczego dalej unikasz odpowiedzi na temat ceny co nie wiesz ile bedzie kosztowalo dla mnie grubo ponizej 30tys nic nie mówi.
    To po co szukasz jakiegos niesprawdzonego wynalazku jak np.LG tez kosztuje grubo ponizej 30tys
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony