dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 116
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Nikt nie powiedział ,że będzie tanio
    Jak się wybiera skomplikowane źródła ciepła uzależnione od innych źródeł to tak jest. A wystarczy kocioł zgazowujący na drewno (węgiel) z buforem ciepła i trochę pracy która idzie człowiekowi jedynie na zdrowie. Jak się nie chce robić to za ogrzewanie trzeba komuś zapłacić. Mam kocioł zgazowujący i w przyszłości zamierzam do niego założyć zestaw adaptacyjny - pelletowy - na wypadek "W".

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Jak to co ?Panelami się wesprzesz a tu co odwiert na gaz zrobisz,kopalnie odkrywkową czy może peleciarkę kupisz?Nikt nie powiedział ,że będzie tanio .Chcesz wiedziec jakie ceny nas czekają na prąd i inne rzeczy to zapytaj Niemców ,Holendrów,Belgów i nie będziesz zaskoczony oraz zdziwiony.
    Tobie to bierze się tak pstryk paluszkami w klawiaturę i już gotowe , policz co mówisz a potem pomyśl , panele 40 tys pompa pewnie ze 40 tys rekuperatory 20 cm styropianu itd itp ale to przecież tylko jakieś głupie 100 000 zł a taką kase każda babcie ma w poduszce bo ją stać przecież dostaje całe 1200 zł emeryturki.
    internetowe bohatesrstwo takie szybkie MONDRE .

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Tobie to bierze się tak pstryk paluszkami w klawiaturę i już gotowe , policz co mówisz a potem pomyśl , panele 40 tys pompa pewnie ze 40 tys rekuperatory 20 cm styropianu itd itp ale to przecież tylko jakieś głupie 100 000 zł a taką kase każda babcie ma w poduszce bo ją stać przecież dostaje całe 1200 zł emeryturki.
    internetowe bohatesrstwo takie szybkie MONDRE .
    No właśnie Ty pomyśl użyj wujka Google czy może jam mam Ci zalinkować ? Jeśli nie chcesz to wyjdź za mury domu który musisz ogrzewać 24h Twój wpis o PC i panelach za 40tyś ma się mniej więcej tak jak bym napisał , że nowe samochody możemy kupić tylko w cenie 200tyś. a wystarczy wejść do salonu i zobaczyć ,że jest inaczej.Co do reku to do szczęścia nie jest potrzebne tylko jest boom w Polsce na jelenie.Tak dla ciekawości napiszę Tobie ,że PC do CWU 300l którą posiadam od 3mc zjada raptem 1,2kW/24.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 10-09-2021 o 08:56
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #84

    Domyślnie

    To dla tych co się jeszcze zastanawiają nad wyborem pieca na węgiel nazywanym EKOgroszkiem:

    https://gadzetomania.pl/62781,ekogro...esortu-klimatu

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    To dla tych co się jeszcze zastanawiają nad wyborem pieca na węgiel nazywanym EKOgroszkiem:

    https://gadzetomania.pl/62781,ekogro...esortu-klimatu
    Wprowadzasz ludzi w błąd - czytaj cały artykuł.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 21-09-2021 o 12:28

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    W prowadzasz ludzi w błąd - czytaj cały artykuł.
    Ale że co?
    W jaki błąd bo nie rozumiem?

    Takich artykułów jak ten jest cała masa. np:
    https://swiatoze.pl/czy-ekogroszek-j...l_nie_jest_eko
    http://termomodernizacja.pl/czy-ekog...-nie-istnieje/

    EKOgroszek - to zwykły pospolity węgiel drobnej granulacji. W sumie ten przedrostek EKO do końca nie wiem czy oznacza EKOlogię czy EKOnomię? Prawdopodobnie ekologię - z którą nie ma nic wspólnego.
    Na marginesie - sam ogrzewam chałupę ekogroszkiem - i uważam że to takie samo dziadostwo jak każdy inny węgiel. Dom sprzed 12 lat. Wtedy alternatywy nie było (miejscowość bez gazu). Ale dzisiaj to trochę głupio pakować sobie węgiel pod dach, mając świadomość że dni węgla w Polsce są już praktycznie policzone.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 21-09-2021 o 12:35

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Ale że co?
    W jaki błąd bo nie rozumiem?

    Takich artykułów jak ten jest cała masa. np:
    https://swiatoze.pl/czy-ekogroszek-j...l_nie_jest_eko
    http://termomodernizacja.pl/czy-ekog...-nie-istnieje/
    Tworzonych przez takich jak ty czyli "eko-terrorystów" chcących wepchnąć swój towar.

    EKOgroszek - to zwykły pospolity węgiel drobnej granulacji. W sumie ten przedrostek EKO do końca nie wiem czy oznacza EKOlogię czy EKOnimię? Prawdopodobnie ekologię - z którą nie ma nic wspólnego.
    Na marginesie - sam ogrzewam chałupę ekogroszkiem - i uważam że to takie samo dziadostwo jak każdy inny węgiel. Dom sprzed 12 lat. Wtedy alternatywy nie było (miejscowość bez gazu). Ale dzisiaj to trochę głupio pakować sobie węgiel pod dach, mając świadomość że dni węgla w Polsce są już praktycznie policzone.
    Sam nie znasz swoich "policzonych" dni a wybiegasz w przyszłość. Nikt z nas nie wie co będzie z pół roku a co mówić dalej. Pisząc o ekogroszku nie masz bladego pojęcia jak jest spalany i co wylatuje kominem. Wszystkie nowe kotły spełniają wyśrubowane normy a jedynym problemem jest brak kontroli nad badziewiem które kupujesz pod różnymi nazwami, np. NIEDZIEDZ, GRILZLI, itp.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 21-09-2021 o 12:34

  8. #88
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Dom sprzed 12 lat. Wtedy alternatywy nie było (miejscowość bez gazu).
    Była alternatywa, prąd każdy ma,wystarczyło mądrze budować a rachunki byłyby niższe od węgla.
    Budowaliśmy mniej więcej w tym samym czasie,miałem gaz, ale został on dalej przed działką

  9. #89

    Domyślnie

    Panowie litości, sam miałem kocioł na ekogroszek z którego byłem zadowolony. Ale w obecnych czasach pakowanie węgla do domu... Serio mija się z celem. A dla tych, którzy wymieniają źródło ogrzewania polecam skorzystanie z programu czyste powietrze. Dostałem 13500 zł dofinansowania.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Tworzonych przez takich jak ty czyli "eko-terrorystów" chcących wepchnąć swój towar.


    Sam nie znasz swoich "policzonych" dni a wybiegasz w przyszłość. Nikt z nas nie wie co będzie z pół roku a co mówić dalej. Pisząc o ekogroszku nie masz bladego pojęcia jak jest spalany i co wylatuje kominem. Wszystkie nowe kotły spełniają wyśrubowane normy a jedynym problemem jest brak kontroli nad badziewiem które kupujesz pod różnymi nazwami, np. NIEDZIEDZ, GRILZLI, itp.
    Zerknij na stronę producenta MPM zmienił się certyfikat dla kotła DS 14kW. W tej chwili DS 14kW ma tylko certyfikat dla drewna liściastego, zniknął zapis o węglu.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zerknij na stronę producenta MPM zmienił się certyfikat dla kotła DS 14kW. W tej chwili DS 14kW ma tylko certyfikat dla drewna liściastego, zniknął zapis o węglu.
    Nie rozumie "żaluzji" -a co mnie to obchodzi i jaki to ma związek do węgla. MPM posiada również kotły na węgiel z certyfikatem 5 Klasy i Ecodesign. Z tego co wiem kocioł ma nadal certyfikat na węgiel a certyfikat został usunięty tylko na potrzeby wymagań w woj. małopolskim - https://powietrze.malopolska.pl/ekop...rom=&power-to=

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Panowie litości, sam miałem kocioł na ekogroszek z którego byłem zadowolony. Ale w obecnych czasach pakowanie węgla do domu... Serio mija się z celem. A dla tych, którzy wymieniają źródło ogrzewania polecam skorzystanie z programu czyste powietrze. Dostałem 13500 zł dofinansowania.
    Jak parę lat temu broniłeś ekosyfu i dałbyś się pociąć jakie to cudowne źródło grzewcze, choć wszyscy odradzający wungiel mieli dokładnie taką samą narrację jak Ty teraz, to sens był tak samo słaby. W zasadzie na przestrzeni 10 lat niewiele się zmieniło, potrzebne moce się niewiele zmniejszyły bo generalnie domy stawiane od 15 lat były relatywnie dobrze wykonane. Co bardziej myślący już wtedy robili domy równie ciepłe co teraz TRZEBA budować.

    Do autora postu i kolejnego nieboraka szukającego węgla, niedawno jako alternatywę dla węglowca, w moim starym dziurawym jak durszlak domu, zainstalowałem PC PW. Oczywiście, wyszło drożej niż nowy kocioł na wungiel (bo nie mogę wziąć dofinansowania, więc 26 tys. pękło z własnej kieszeni), ale brak tego czarnego gówna, użerania się z tym syfem i wąchania węglowego smrodu z komina było warte każdych pieniędzy. I każdy użytkownik wungla, także "bezobsługowego" podajnikowca, który ma choć kapkę rzetelności przyzna (wcześniej czy później, patrz pawko_) to samo.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Do autora postu i kolejnego nieboraka szukającego węgla, niedawno jako alternatywę dla węglowca, w moim starym dziurawym jak durszlak domu, zainstalowałem PC PW. Oczywiście, wyszło drożej niż nowy kocioł na wungiel (bo nie mogę wziąć dofinansowania, więc 26 tys. pękło z własnej kieszeni), ale brak tego czarnego gówna, użerania się z tym syfem i wąchania węglowego smrodu z komina było warte każdych pieniędzy. I każdy użytkownik wungla, także "bezobsługowego" podajnikowca, który ma choć kapkę rzetelności przyzna (wcześniej czy później, patrz pawko_) to samo.
    Nie mierz swoją miarą innych ludzi. Każde paliwo, nawet węgiel można spalić czysto a na dodatek ekonomicznie. Co do pompy którą masz to bez kolejnego dodatku - fotowoltaika - puści cię z torbami. Polska to nadal "ubogi energetycznie" kraj któremu na siłę wciskają "chińskie" badziewia.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie mierz swoją miarą innych ludzi. Każde paliwo, nawet węgiel można spalić czysto a na dodatek ekonomicznie. Co do pompy którą masz to bez kolejnego dodatku - fotowoltaika - puści cię z torbami. Polska to nadal "ubogi energetycznie" kraj któremu na siłę wciskają "chińskie" badziewia.
    Chińskie bo nasi inżynierowie za pieniądze nawet wideł nie potrafią zaprojektować .

  15. #95
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie mierz swoją miarą innych ludzi. Każde paliwo, nawet węgiel można spalić czysto a na dodatek ekonomicznie. Co do pompy którą masz to bez kolejnego dodatku - fotowoltaika - puści cię z torbami. Polska to nadal "ubogi energetycznie" kraj któremu na siłę wciskają "chińskie" badziewia.
    Bzdury opowiadasz, nie wiem czy z braku wiedzy czy z powodu tego, że zarabiasz na węglu ale mniejsza o powody.
    Dom durszlak np.200m2 potrzebuje jakieś 20000kWh energii na ogrzewanie.
    Pompa ciepła p-w,przez COP,zredukuje ta wartość do ok.6500kWh a to bez żadnej fotowoltaiki i przy taryfie prądowej "dla bogatych" czyli G11,da rachunek jakieś 4000zl czyli równowartość 3,5t węgla.
    Myślę, że w domu durszlaku 200m2 więcej ton węgla musiałbyś przerzucić żeby go nagrzać...

    Dla porównania, mój dom "nie durszlak" 120m2 na ogrzewanie zużywa ok.1800kWh co daje ok.550zl z taryfą prądową "nie dla bogatych" czyli G12W...
    Widzisz potrzebę fotowoltaiki ? Bo ja nie i nie mam zamiaru jej zakładać.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak parę lat temu broniłeś ekosyfu i dałbyś się pociąć jakie to cudowne źródło grzewcze, choć wszyscy odradzający wungiel mieli dokładnie taką samą narrację jak Ty teraz, to sens był tak samo słaby. W zasadzie na przestrzeni 10 lat niewiele się zmieniło, potrzebne moce się niewiele zmniejszyły bo generalnie domy stawiane od 15 lat były relatywnie dobrze wykonane. Co bardziej myślący już wtedy robili domy równie ciepłe co teraz TRZEBA budować.
    Co racja to racja, niestety,tak jak mówiłem wtedy, ciemnogród jest i był zacofany o conajmniej 10 lat za cywilizacją...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-09-2021 o 09:17

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Co racja to racja, niestety,tak jak mówiłem wtedy, ciemnogród jest i był zacofany o conajmniej 10 lat za cywilizacją...
    Jak ja zakładałem pompę ciepła to ty jeszcze paliłeś w kozie - oświeceniowcu.

    Bzdury opowiadasz, nie wiem czy z braku wiedzy czy z powodu tego, że zarabiasz na węglu ale mniejsza o powody.
    Lubię rozwiązania które mają jakiś sens a nie tak jak ty dla szpanu a może dla korzyści.
    Myślę, że w domu durszlaku 200m2 więcej ton węgla musiałbyś przerzucić żeby go nagrzać...
    I znowu te wasze wyliczanki, Jesteś w błędzie - dom w którym mieszkam o powierzchni 250 m2 jak ty to piszesz "durszlak" w tamtym sezonie zużył 1 tonę węgla i 4 m drewna. Wszystko zależy od odpowiedniego kotła, instalacji, dobrej jakości paliwa i najważniejsze od palacza.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Chińskie bo nasi inżynierowie za pieniądze nawet wideł nie potrafią zaprojektować .
    Przestań bredzić - nie nie potrafią tylko zawsze nasz kraj jest zalewany tandetą która nie wypaliła za granicą.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie mierz swoją miarą innych ludzi. Każde paliwo, nawet węgiel można spalić czysto a na dodatek ekonomicznie.
    Ty mnie dzieci robić nie ucz, zjadłem zęby na "czystym" (a tak właściwie to bezdymnym i tylko tyle, bo z czystym to ma niewiele wspólnego) spalaniu węgla. I jakby się nie spalało to ŚMIERDZI. Jak ktoś dobiera kotły tak jak ty tu doradzasz, to nigdy nie będzie ekonomicznie. Autor postu miał policzone 8kW strat przy -22sC a ty proponowałeś kocioł 15kW a dalej zacząłeś pieprzyć o 8kW do samego CWU (rotfl). Czy ty zdajesz sobie sprawę ile trzeba zużywać wody aby było potrzebne 8kW mocy na ten cel? Tyle to w hotelach potrzebują mocy a nie w polskich domach jednorodzinnych. Wezmę ci to policzę, choć to podstawowa matematyka. 8kW to na dobę 192kWh, zaś do ogrzania 1000L wody o deltę 40sC potrzeba 46kWh, czyli tymi twoimi 8kW mocy można dziennie "wyprodukować" 4000L wody o temperaturze 50-55sC. Skończ waść.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Co do pompy którą masz to bez kolejnego dodatku - fotowoltaika - puści cię z torbami.
    Oczywiście, ty wiesz najlepiej, jako że koło PC nawet nie stałeś. Tymczasem w zeszłym sezonie na moje 240m2 pompa ogrzała za niecały 1000 zł (a dom dziurawy, w garażu nieszczelną bramą mi nawiewało śnieg na 2m do wewnątrz). Bez udziału PV. PV to ja mam do prądu bytowego i auta elektrycznego. Idź robić wodę z mózgu podobnym sobie dyletantom.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Polska to nadal "ubogi energetycznie" kraj
    To jest akurat opinia powielana na potrzeby takich jak ty.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    któremu na siłę wciskają "chińskie" badziewia.
    Te chińskie badziewia co mają stację w kosmosie i na księżyc latają? Weź otwórz te swoje zaropiałe oczy, bo dyskutuje się z tobą dokładnie tal samo jak z pawko parę lat temu.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 24-09-2021 o 09:29
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie rozumie "żaluzji" -a co mnie to obchodzi i jaki to ma związek do węgla. MPM posiada również kotły na węgiel z certyfikatem 5 Klasy i Ecodesign. Z tego co wiem kocioł ma nadal certyfikat na węgiel a certyfikat został usunięty tylko na potrzeby wymagań w woj. małopolskim - https://powietrze.malopolska.pl/ekop...rom=&power-to=
    litości. to ma czy nie ma? na stronie producenta nie ma, mieszkam poza Małopolską i nie widzę certyfikatu. w Małopolsce mają jakieś inne certyfikaty? węglowi handlarze twierdzili, że klasa 5 to super hiper czyste spalanie, a tu jakieś kombinacje z certyfikatem na potrzeby wymagań jednego województwa. w zasadzie to nawet nie ma wielkiego znaczenia, wśród znajomych co sobie węglowe cuda poinstalowali (nawet w starych chałupach) widzę że mają dosyć tego syfu i zmieniają systemy grzewcze na potęgę i żaden handlarz tego nie zmieni. czas się przebranżowić
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    litości. to ma czy nie ma? na stronie producenta nie ma, mieszkam poza Małopolską i nie widzę certyfikatu. w Małopolsce mają jakieś inne certyfikaty? węglowi handlarze twierdzili, że klasa 5 to super hiper czyste spalanie, a tu jakieś kombinacje z certyfikatem na potrzeby wymagań jednego województwa. w zasadzie to nawet nie ma wielkiego znaczenia
    Człowieku kocioł MPM DS 14 kW miał robione badania na węgiel i drewno i takie ma certyfikaty. A że w Polsce prawo jest inne w zależności od interpretatorów lub lokalni włodarze coś sobie wymyślili to inna bajka.
    wśród znajomych co sobie węglowe cuda poinstalowali (nawet w starych chałupach) widzę że mają dosyć tego syfu i zmieniają systemy grzewcze na potęgę i żaden handlarz tego nie zmieni. czas się przebranżowić
    Co ty opowiadasz - a ja wśród moich znajomych mam ludzi którzy do gazu zakładają alternatywę w postaci kotła na węgiel czy drewno na wypadek "W".

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony