dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Konstrukcja wiązarowa, pomieszczenia użytkowe - sposoby na ocieplenie

    Cześć,

    Zdecydowałem się na dach kopertowy ( całkiem spory, bo powierzchnia dachu do 440m^2 ) oparty na prefabrykatach wiązarowych. Dom jest na planie litery "T", i pod każdym skrzydłem jest miejsce, które potencjalnie można zagospodarować ( oczywiście z różnymi dopuszczalnymi obciążeniami itd ). Jedno pomieszczenie explicite było zaprojektowane jako użytkowe.

    Rzut wygląda następująco: ( https://drive.google.com/file/d/1PMw...ew?usp=sharing )
    Przestrzeń, którą chcemy zagospodarować to ten sześciobok po środku.

    Zamierzam to ocieplić tak, że pomiędzy krokwie zachowując dystans wentylacyjny upchnąć wełne, natomiast w pozostałych miejscach ( czyli na przykład odcinek 8-13, 4-16) rozłożyć snurek z jednej i drugiej strony słupka i tam upchnąć watę. Pozostała przestrzeń, poza wydzielonym pokojem, pozostanie nieocieplona "od góry". Przestrzeń ta jest trudnodostępna i ewentualnie jakieś wdmuchiwane izolacje wchodzą w grę - pytanie czy będzie potrzebne bo pomieszczenia na parterze będą ocieplane wraz z sufitem podwieszanym.

    Czy dobrze myślę? Czy jednak lepiej ocieplić DACH jako taki, a nie same pomieszczenia?

    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt - Google Drive 2021-01-25 13-30-16.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	452374  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony