dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 172
  1. #41

    Domyślnie

    Kuriozum kup panele PV u swojego sprzedawcy prądu. Śmierdzi z daleka podpiszesz...? umowę jaką wykroiliśmy dla Ciebie
    @kaizen tak dostałem tylko czytam między wierszami
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 27-01-2021 o 22:56
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czyli "jedna pani drugiej pani w maglu coś powiedziała"
    To jest to źródło informacji?
    Toż to zwykła plotka jest.
    Czyli "jedna pani drugiej pani w maglu coś powiedziała"
    To jest to źródło informacji?
    Toż to zwykła plotka jest persony stos.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @Elfir

    Jeśli to nie jest plotką, że u Was firma daje swoim pracownikom deputat w postaci EE to faktycznie nie do końca jest sens zakładanie PV.

    Sieci są przeciążone i cała infrastruktura, ale nie ma się co dziwić - przez kilkadziesiąt nie modernizowane - to cud, że to jeszcze jako-tako działa.
    Fachowców nie zwolnią, bo kto będzie ten "???" utrzymywał?
    deputat dostają tylko bezpośredni pracownicy spółki (a to oznacza tylko tych, co siedzą przy biurku w siedzibie). Nie firmy powiązane. Nikt w firmie męża nie ma paneli i nie ma dotacji.

    Co do drugiej części - dlatego mąż nie boi się, że zmiana władzy i zarządu zmieni jego pozycję zawodową

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    zakładać PV w 2021 (albo i 2022)?
    Ja nie pisałam aby nie zakładać, ale by ograniczyć się do 5 kW


    Oczywiście, można uznać, ze to wszystko ploty, bo faktycznie to nie są opublikowane przez rząd informacje.
    Po prostu mam cynk i się nim dzielę.
    Każdy indywidualnie oceni czy chce się nim kierować, czy nie.

    Jestem zdziwiona poziomem agresji niektórych ludzi w tym wątku. Tak jakbym komuś coś narzucała.
    Przecież ja osobiście mam w czterech literach ile kW sobie montujecie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2021 o 14:19

  4. #44

    Domyślnie

    Masz może cynka na następne losowanie lotto? Wiesz chciałbym sprawdzić jak Twoje źródła są wiarygodne Starczą mi 3 cyferki.
    Dodatkowo przecież nie będzie to dotyczyć userów którzy mają już PV (więcej niż 5kW) na dachach bo prawo nie działa wstecz.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 28-01-2021 o 14:55
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakoś tak się składa, że w Totalizatorze nie mam znajomych.
    Ale komuś takiemu jak ty zdecydowanie bym nie podała.

    Prawo nie działa wstecz, ale każdą umowę można wypowiedzieć.

  6. #46

    Domyślnie

    W takim razie skoro wiesz że wprowadzą DO 5kWp powiedz kiedy ponieważ wcześniej ustala się termin a dopiero później szczegóły?
    Fajnie taka Enea, czy inny Tauron może stawiać megawatowe polanki PV ale jak Kowalski to nie, nie bo szkodnik bo sieć przeciążona bo niestabilne źródło. A powiedz mi turbina wodna na górze Żar jest stabilnym źródłem czy niestabilnym? Czy turbina wiatrowa jest stabilnym źródłem? Na koniec czy elektrownia Bełchatów jest stabilnym źródłem energii skoro można regulować jej moc od 40 do 100% swojej mocy znamionowej? A przesiadka z 40 na 80% trwa kilkanaście godzin.

    A Twój mąż kiedyś będzie musiał odpowiedzieć na te pytania aby przekonać do swoich racji. Ciekawe co powiedzą tym prosumentom co mają np. 35kW odepnij się od sieci czy zdejmuj panele z dachu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    deputat dostają tylko bezpośredni pracownicy spółki (a to oznacza tylko tych, co siedzą przy biurku w siedzibie). Nie firmy powiązane. Nikt w firmie męża nie ma paneli i nie ma dotacji.

    Co do drugiej części - dlatego mąż nie boi się, że zmiana władzy i zarządu zmieni jego pozycję zawodową
    Tak - w siedzibie firmy. Podobno do 3 000 kWh rocznie, a powyżej 3000 kWh znacznie taniej, niż my wszyscy.
    Do wykonywania ciężkiej pracy zawsze ktoś jest potrzebny.

    W teorii prawo nie działa wstecz. Ale to pewnie tylko teoria...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post

    [I]Prawo zezwala przedsiębiorstwu energetycznemu na odcięcie dostawy prądu w ściśle określonych przypadkach:
    I]
    Ale co ma wspólnego odcięcie prądu ze zmiana umowy?
    Mogą ci nadal dostarczać, ale nie odbierać.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W takim razie skoro wiesz że wprowadzą DO 5kWp powiedz kiedy .
    KIEDY.

    Montuj sobie i 100kW. Co mnie do tego? Kogo ty usiłujesz przekonać? Zagadujesz własne lęki czy co?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2021 o 16:30

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Masz może cynka na następne losowanie lotto? Wiesz chciałbym sprawdzić jak Twoje źródła są wiarygodne Starczą mi 3 cyferki.
    Dodatkowo przecież nie będzie to dotyczyć userów którzy mają już PV (więcej niż 5kW) na dachach bo prawo nie działa wstecz.
    W rodzinie masz problemy jakieś? Uczepiłeś się kobiety jakby zabiła ci ojca harmonią.
    Elfir ma męża który pracuje w energetyce i dowiedziała się coś niecoś więc się podzieliła tu informacjami z innymi z w dobrej wierze a Ty co? czepiasz się jej że już nie powiem jak. Nie jeden tu (mam na myśli FM) wali gorsze knoty i jakoś Ci to nie przeszkadza.
    Weź się chłopie ogarnij i poprowadź dyskusje na poziomie na jakim przystało.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    W teorii prawo nie działa wstecz. Ale to pewnie tylko teoria...
    Prawo nie działa wstecz ale tylko dla wybranych, wiem coś na ten temat nie z teorii tylko z praktyki.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Masz może cynka na następne losowanie lotto? Wiesz chciałbym sprawdzić jak Twoje źródła są wiarygodne Starczą mi 3 cyferki.
    Dodatkowo przecież nie będzie to dotyczyć userów którzy mają już PV (więcej niż 5kW) na dachach bo prawo nie działa wstecz.
    Ewidentnie masz problemy z emocjami i z logiką

    PS
    W Lotto losowane są liczby a nie cyferki (cyfry). Chwytasz różnicą?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poniżej 5 kW. powyżej wprowadzą opłaty przesyłowe, za korzystanie z infrastruktury operatora.
    Powyżej 5kWp ma dotyczyć mocy paneli czy falownika?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tylko wcześniej pisała Pani o "wypowiedzeniu umowy" a nie jej zmianie.
    Ale także zmiana umowy nie jest możliwa bez zgody obu stron umowy.
    Dlatego w mojej umowie z "Elektrownią" jest zapis że jak zmienią się przepisy powodujące zmianę warunków umowy "Elektrownia" będzie NEGOCJOWAĆ zmianę warunków umowy.
    No ale żeby jeszcze trochę zamieszać w kotle, dodam, że jak zmienią się przepisy, to ani ZE ani Kowalski nie będą mieli nic do gadania. Jak siła wyższa (czyt. parlamentarzyści za sprawą lobbowania ZE) zmienią okres rozliczeniowy z rocznego na trzymiesięczny, to nikt żadnych umów zmieniać nie będzie, tylko czym prędzej ZE dostosują swoje badziewne systemy i po zabawie.

    Zupełnie inna sprawa, że to zmienianie zasad gry, nie w porządku, itd, ale cóż... nie pierwsza byłaby to ustawa i pewnie nie ostatnia. Nie takie rzeczy przechodziły, nikt nie będzie płakał nad losem bogacza z panelami na dachu domu
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie każdą.
    Tak się składa że umowy na dostarczanie energii elektrycznej nie można jednostronnie wypowiedzieć.
    Chyba że odbiorca nie płaci albo kradnie prąd.
    Kolejny "mądry" wpis by stos

    ENEA
    https://www.enea.pl/pl/dladomu/obslu...y-dla-klientow
    Rozwiąż umowę bez wychodzenia z domu
    Sprzedałeś lokal, rozwiązałeś umowę najmu lub zakończyłeś działalność i musisz wypowiedzieć umowę,
    a nie masz możliwości odesłania podpisanych przez siebie dokumentów? Poniżej przedstawiamy udostępnioną na czas stanu epidemii możliwość przesłania dokumentu bez wychodzenia z domu:
    https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...31_01_2020.pdf
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś się upiera ze prawo nie działa wstecz, to chyba nie nadąża (wróć - nie nadanża) za współczesnymi prądami umysłowymi MNP.

    Zasada, że prawo nie działa wstecz, bywa niekiedy zastępowane przez prawo siły, które jest proste, gdyż składa się tylko z dwóch paragrafów: (§1) Silniejszy ma zawsze rację, (§2) W przypadkach gdy silniejszy nie ma racji – patrz §1.
    Za
    https://janadamski.eu/2020/02/prawo-nie-dziala-wstecz/

    Napisał stos:
    Dlatego w mojej umowie z "Elektrownią" jest zapis że jak zmienią się przepisy powodujące zmianę warunków umowy "Elektrownia" będzie NEGOCJOWAĆ zmianę warunków umowy.

    Ha! ha! ha!
    Dostaniesz propozycje że przyjmujesz umowę (w domyśle na ich warunkach) lub możesz odstąpić od umowy. Nic nowego pod słońcem. Przerabiali to abonenci "pewnego konsorcjum cyfrowego" kilka lat temu.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Powyżej 5kWp ma dotyczyć mocy paneli czy falownika?
    nie wiem. Po prostu stale przewija się 5 kW w rozmowach.


    Stos - napisałam "Prawo nie działa wstecz, ale każdą umowę można wypowiedzieć."
    Przecież to było ogólnie o zasadach KC w sprawie umów cywilno-prawnych, a nie obietnica, ze ENEA zerwie z tobą umowę.

    Z informacji na stronie ENEA "Każdy konsument, który zawiera umowę o świadczenie usług
    dystrybucji, umowę sprzedaży, albo umowę kompleksową, otrzymuje w formie pisemnej pełną treść tej umowy. W przypadku zmiany umowy przedsiębiorstwo energetyczne obowiązane jest przesłać odbiorcy projekt zmienionej umowy lub projekt zmiany umowy. "
    Zwykle jest tak, ze nie podpisanie nowej umowy rozwiązuje z automatu starą. "Wypowiedzenie" może było swego rodzaju skrótem myślowym, ale efekt dla konsumenta jest identyczny.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2021 o 20:33

  17. #57

    Domyślnie

    POST EDYTOWANY
    Od moderatora:
    Wiele wypowiedzi niżej odnosi się do postu który tu był a jest usunięty. Sama treść napisana przez autora jest przeze mnie zacytowana i usunięta (Administratorzy mają podgląd do tamtego postu).
    Zgodnie z zapowiedzią autor otrzymuje ode mnie bana (tymczasowego).

    Nie usuwam postów niżej odnoszących się do usuniętej tu treści. Z postów innych użytkowników możecie wywnioskować, że to co zostało napisane nie powinno było zostać.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-01-2021 o 21:34 Powód: treść obrażająca kobiety
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #58

    Domyślnie

    Wiesz co chłopie, masz faktycznie nie po kolei poukładane. Nie dość że ubliżasz kobiecie to jeszcze robisz to z premedytacją bo wiesz że dostaniesz bana. Co innego napisać coś bezwiednie obraźliwego a co innego napisać tak perfidnie tak jak to Ty uczyniłeś.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    CYTAT EDYTOWANY
    Himalaje chamstwa.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-01-2021 o 21:39 Powód: usuniecie cytatu

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz co chłopie, masz faktycznie nie po kolei poukładane. Nie dość że ubliżasz kobiecie to jeszcze robisz to z premedytacją bo wiesz że dostaniesz bana. Co innego napisać coś bezwiednie obraźliwego a co innego napisać tak perfidnie tak jak to Ty uczyniłeś.
    Na tym forum nie ma zwyczaju, by obrażany moderator dawał bana za takie posty. Ale inny moderator może to zrobić bez cienia wątpliwości. Ja zawsze rozsądnym użytkownikom daję trochę czasu na refleksję. Np. takie 12 godzin.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony