dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie Gdzie szafka RACK i alarm

    witam,

    Gdzie najlepszym pomysłem będzie zamontowanie szafki RACK ? Wiem, że większość osób montuje szafke na strychu ale w lecie na nie ocieplonym strychu jest piekiełko. W szafce będzie znajdować się switch, rejestrator monitoringu. To samo chyba tyczy się alarmu - elektronika nie lubi wysokiej temperatury. Jak macie to u siebie rozwiązane ? Gdzie najlepiej dać manipulator w domu parterowym ? Wejście do domu, garaż i sypialnia ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja myślałem o strychu ale w miejscu gdzie działałaby jakaś wentylacja i z kolei nie było wilgoci. Nie wpadło mi nic do głowy poza tym, żeby fragment jakiejś wentylacji grawitacyjnej z domu przepływało przez szafkę -to miałoby stabilną temperaturę i wilgotność.
    Dobrym rozwiązaniem jest rejestrator a osobno tworzenie backupu gdzieś w chmurze albo w samej kamerze na karcie SD ale tą karte to pewnie po roku lub dwóch szlak weźmie od ciągłego zapisu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Puszczanie powietrza z domu tam, gdzie będzie zimniej (zimą) to zły pomysł, bo jest duże ryzyko kondensacji, czego elektronika nie lubi.
    Na etapie budowy miałem monitoring na nieodizolowanym strychu i przetrwał zarówno mrozy jak i upały. Ale to tania chińszczyzna a i tak finalnie wylądowała w przestrzeni ogrzewanej i normalnie wentylowanej. I tego bym się trzymał - na ekstremalne warunki wystawiałbym tylko tymczasowo coś, na utratę czego jestem przygotowany i gdy awaria nie powoduje jakichś istotnych skutków.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja rozważam szafkę rack w garażu.
    Jaka minimalna temperatura powinna tam zatem panować w zimie, żeby nie narazić sprzętu na uszkodzenie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ja rozważam szafkę rack w garażu.
    Jaka minimalna temperatura powinna tam zatem panować w zimie, żeby nie narazić sprzętu na uszkodzenie?
    Temperaturę i wilgotność masz w dokumentacji konkretnego urządzenia.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na etapie budowy miałem monitoring na nieodizolowanym strychu i przetrwał zarówno mrozy jak i upały.
    Ja mam wszystko (do internetu) na nieizolowanym strychu. Leci druga zima, było lato. Daje radę.
    Elektronika twarda jest, nie marudzi.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja mam wszystko (do internetu) na nieizolowanym strychu. Leci druga zima, było lato. Daje radę.
    Elektronika twarda jest, nie marudzi.
    A ja miałem zimą 2-3 fałszywe alarmy miesięcznie zanim zacząłem ogrzewać dom. Przyjeżdżała ekipa interwencyjna i sprawdzała, czy fałszywe - a potem serwisant wymieniał czujkę.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Na alarmach się nie znam, ale router, switch, ups nie narzekają.

    Na początku martwiłem się lokalizacją dla sprzętu, ale już mi przeszło.
    Wilgotności trzeba pilnować, ujemne temperatury raczej im niestraszne mimo, że każdy domowy sprzęt będzie miał w karcie technicznej od 0st.
    Jedyny, który widziałem, że w kartę wpisał mniej (-10st) to mikrotik.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9

    Domyślnie

    Ogólnie sam sprzęt podczas pracy się grzeje i praktycznie mrozy im nie straszne.
    Dużo gorszy jest upał w lecie -tutaj jest problem -jak skutecznie wentylować o tej porze roku -stąd Kaizen pomysł wentylacji z chłodnego domu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ostatnie lato przetrwał. Oby mój sprzęt przetrwał kolejne lata.
    A lekko nie ma bo wsadziłem to do kartonu
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony