Cytat Napisał Chcę Zobacz post
Tylko że..jako że lubię się zagłębiać i kompbinować naszła mnie taka myś:
- sterwonik 4-kanałowy led knx to wydatek minimum 800 zł. Może obsłużyć z tego co czytam jedna taśmę rgbw albo 4 taśmy białe; + zakup taśmy led + przeciągnięcie przewodu zasilającego rgbw 10 metrów
- Taśma led rgbw philips hue 3 metry to wydatek około 400. Wpięta w zasilanie 230, które i tak juz jest doprowadzone. Mostek Hue philipsa integruje się z Server Visu Jung, sceny są obsługiwane przez knx, hue lights obsługiwane przez przyciski ścienne knx. Mostek Hue juz mam.

Z moich przemyśleń ( o ile są prawidłowe) wynika, po co przeplacać 100%. A drugi plus odchodzi wkuwanie przewodu zasilającego rgbw.

Dobrze kombinuję? A raczej od paru dni czytam czytam i czytam wszystko o knx,, jung led itd

Pozdrawiam
Generalnie pomysł nie jest zły, ale...
Integracja przez mostek Hue to łączenie dwóch różnych systemów. Teraz będzie działać, ale nie wiadomo, czy za 10 lat również. Tego typu integracje wydaje mi się, że mają większy sens przy istniejących instalacjach. Jak jest możliwość, to lepiej położyć przewody i zrobić to w jednym standardzie. Chociaż faktycznie cena będzie wyższa.