dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie Zakup działki z wydanymi warunkami zabudowy

    Witam chciałbym pewnej porady od ludzi którzy to przerabiali u siebie. Mianowicie chce kupić działkę na wsi 1400 M2 z wydanymi warunkami zabudowy. Nie chcę na razie nic tam budować tylko aby leżała ta działka i czekała np. 6 lat. Czy ja muszę te warunki zabudowy przepisać na siebie za zgodą sprzedającego ? Czy nic z tym nie robić skoro nie chcę się budować odrazy tylko dopiero jak po 6 latach mi się za chce budować zgłosić się do urzędu o wydanie nowych warunków zabudowy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Witam chciałbym pewnej porady od ludzi którzy to przerabiali u siebie. Mianowicie chce kupić działkę na wsi 1400 M2 z wydanymi warunkami zabudowy. Nie chcę na razie nic tam budować tylko aby leżała ta działka i czekała np. 6 lat. Czy ja muszę te warunki zabudowy przepisać na siebie za zgodą sprzedającego ? Czy nic z tym nie robić skoro nie chcę się budować odrazy tylko dopiero jak po 6 latach mi się za chce budować zgłosić się do urzędu o wydanie nowych warunków zabudowy ?
    Jaki jest czas ważności wydanych WZiZT? Sprawdź czy przypadkiem gmina nie uchwala MPZP. Od 19 września 2020 obowiązuje nowe Prawo Budowlane. W kwestii aktualnego Pozwolenia na Budowę przeniesienie jest automatyczne na nowego właściciela działki (bez łaski starego właściciela), natomiast nie wiem jak jest w kwestii Warunków Zabudowy.

    Często się zdarza, że osoba nabywa nieruchomość (sprzedaż, licytacja) wraz z obiektem budowlanym będącym w budowie. Niestety nieświadomie nie uzyskuje podczas nabywania nieruchomości zgody na przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę. Gdy dowiaduje się, że aby kontynuować budowę oraz oddać obiekt budowlany do użytkowania, musi dokonać przeniesienia pozwolenia na budowę na siebie (do czego wymagana jest zgoda dotychczasowego inwestora), rodzą się problemy. Dotychczasowi inwestorzy nie chcą wyrażać na to zgody albo żądają dodatkowych opłat za taką zgodę, jak również zdarzają się sytuacje w których inwestor jest już nieosiągalny, lub nie ma z nim kontaktu.

    Z uwagi na powyższe sytuacje w procedurze przeniesienia pozwolenia na budowę został dodatkowo uregulowany (w sposób odrębny) przypadek, gdy nowy podmiot nabył własność nieruchomości objętej pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem od podmiotu, który dotychczas był (zgodnie z pozwoleniem na budowę) inwestorem. W takiej sytuacji uznano, że nie istnieje potrzeba, aby dotychczasowy inwestor wyrażał zgodę na przeniesienie pozwolenia na budowę. Należy przyjąć domniemanie, że celem sprzedaży nieruchomości, na której była rozpoczęta budowa, jest nabycie nieruchomości wraz z budową i prawami do jej realizacji.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    W tym przypadku warunki zabudowy zostały wydane osobie sprzedającej w marcu 2020 roku ja to chce kupić obecnie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Warunki zabudowy wydawane są gdy nie ma miejscowego planu zagospodarowania i są ważne czasowo (chyba dwa lata) lub nie rozpocznie się budowy albo gdy gmina do czasu uchwalenia planu zagospodarowania. Tenże plan zastępuje warunki, co może być korzystne dla działki albo nie. Pomimo wydanych warunków, plan zagospodarowania może przeznaczać teren na role / lasy / tereny zielone / inne nie budowlane i wtedy warunki tracą moc.
    Trzeba pilnować co robi gmina.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Tam jest 9 działek i na 2 rozpoczęła się budowa. Wyczytałem też że jeżeli na jednej z nich odbywa się już budowa to warunki zabudowy tracą moc ?! O co chodzi ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Tam jest 9 działek i na 2 rozpoczęła się budowa. Wyczytałem też że jeżeli na jednej z nich odbywa się już budowa to warunki zabudowy tracą moc ?! O co chodzi ?
    Gdzie to wyczytałeś?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Gdzie to wyczytałeś?
    https://123budujemy.pl/jak-dlugo-waz...przestrzennej/

  8. #8

    Domyślnie

    Ale to dotyczy sytuacji, gdy inny wnioskodawca otrzymał WZ dla tej samej działki. Przecież te budowy rozpoczęły się na innych działkach - jak piszesz, więc Ciebie nie dotyczą. Co Cię obchodzą skonsumowane WZ dla nie Twojej działki?
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 02-02-2021 o 11:13
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Może to była WZ wydana do decyzji podziałowej? Lata temu dostałem wytyczne od architekta przygotowującego WZ, policzyłem podział na współrzednych , architekt otrzymał XY , i te same XY były użyte w operacie podziałowym. Wydzielone działki były do 1m^2 zgodne z WZ, w niej było o zabudowie działek lecz to był jeden inwestor .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony