Witam,
Potrzebuję porady nt wentylacji mechanicznej wywiewnej w domu jednorodzinnym. Ze względu na cięcie kosztów zdecydowaliśmy jeszcze przed budową,ze zastosujemy wentylację grawitacyjna. Na dachu są zamontowane kominki do podpięcia kanałów wentylacyjnych, ale same kanały jeszcze nie są gotowe.
Zacząłem zastanawiać się czy wystarczy kasy na coś lepszego niż grawitacja i mogę sobie pozwolić jedynie.na wentylację mechaniczną wywiewną. Na centralę mam max 4 tysiące. Nie wchodzi w grę montaż rekuperacji, albo nawiewno-wywiewnej. W związku z tym moje pytanie dotyczy tego jaką centrale wybrać? Jak rozprowadzić kanały?. Czy kotłownia z piecem na pellet jest przeszkodą? Czytałem, że połączenie wentylacji mechanicznej z grawitacyjną (kotłownia) jest zabronione. Moja kotłownia jest osobnym pomieszczeniem. Mam zakupione drzwi przeciwpożarowe, szczelne.
Domek ma 114m2 pow. Użytkowej, parter+poddasze. Co muszę zapewnić,na co zwrócić uwagę?
Nie chcę wchodzic w dyskusję wyższości reku nad mech lub grawitacją. Nie ma kasy niestety

Z góry dziękuję za sugestię i podpowiedzi.