dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu w domu

    Witam, mam pytanie odnośnie ocieplenia stropu żelbetonowego, w domu z lat 80. Na tą chwilę mam tam wysypane trociny i wylewka , jakieś 10 cm razem. Chciałbym go docieplać, z racji wymiany na kocioł gazowy. Zastanawiam się czy wyrzucać te trociny, i wtedy ułożysz wełnę na krzyż 2x10, czy na te trociny? Czy trociny wogole są dobrym izolatorem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Trociny mają lambdę 0,09 - więc dają tyle, co jakieś 2,5x cieńsza warstwa wełny. Jak nie zależy Ci na wysokości, to bym zostawił - szkoda kosztów i kasy żeby obniżyć U przegrody. Albo możesz dać o te kilka cm mniej wełny i mieć ten sam efekt.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli te moje trociny na stropie, jaką grubość wełny zastępują? Bo przyznam że mam strasznie miejscami zarwana posadzkę, i pod legary dużo kombinowania z poziomem bym miał.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Czyli te moje trociny na stropie, jaką grubość wełny zastępują? Bo przyznam że mam strasznie miejscami zarwana posadzkę, i pod legary dużo kombinowania z poziomem bym miał.
    Moja szklana kula nie chce mi podpowiedzieć, ile masz trocin. 2,5cm trocin zastępuje 1cm wełny.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok dzięki za info. Ogólnie jak bym się zdecydował wyrzucić te trociny, to ile najlepiej dać wełny i jakiej? I czy dobrze będzie jak dam kantówki 10x5 później wełnę 10, i następne kantówki poprzek żeby zrobić kratownicę i znów wełna 10. I na to płyta OSB?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Ok dzięki za info. Ogólnie jak bym się zdecydował wyrzucić te trociny, to ile najlepiej dać wełny i jakiej? I czy dobrze będzie jak dam kantówki 10x5 później wełnę 10, i następne kantówki poprzek żeby zrobić kratownicę i znów wełna 10. I na to płyta OSB?
    Po co tyle kombinacji z tymi kantówkami pod podłoge, zamiast waty dać styropian i cienką wylewkę.
    myślenie jest przyszłością

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony