dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukmaj83

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-508
    Posty
    13

    Domyślnie Wentylacja, GWC, PC.

    Cześć,

    Mam na imię Łukasz, a w tym roku planuje wystartować z budową domu RELANY II.

    Tak jak większość Polaków, cześć projektu będę finansował z kredytu, instalacje wykonam samodzielnie (taki zawód) i w kwocie kredytu marzy mi się aby była lwia cześć za opłaty ogrzewania i o tym bym chciał z wami powymieniać spostrzeżenia/doświadczenie.

    Wymyśliłem że usunę kominy(zbyt duża niekontrolowana wymiana ciepła), zaoszczędzoną kwotę wydam na rekuperator np. z 03ozon (najprostszy ale z kat. A++,+), źródło ciepła pompa woda powietrze np. KAISAI. również A+++, w okolicy mam gaz ale koszty przyłącza i pieca są podobne co dobrej jakości pompa ciepła ,a gaz za 10 lat nie wiem ile będzie kosztował.

    Czy uzyskam oszczędność w eksploatacji w PLN montując dodatkowo nagrzewnice wodną kanałową przed centralą wentylacyjną ?

    Czy uzyskam jeszcze większą oszczędność w eksploatacji montując GWC oraz dodatkowo wodną nagrzewnicę kanałową i czy to ma sens ?

    Jak najsensowniej podzielić strefy grzewcze w domu?, na chwilę obecną myślę o niezależnej góra i dół, zastanawiam się nad automatyką, ale ona zużywa w stenbay-u prąd, a zawory np. afriso też mają fajne funkcje i czy to nie będzie tańsze przy eksploatacji .
    Ostatnio edytowane przez lukmaj83 ; 05-02-2021 o 15:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony