dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Brak pomysłu na kominek - obiecany żonie

    Witam serdecznie
    W dalszym ciągu nie ma zainstalowanego kominka, a to z powodu tego, że nie mogę znaleść odpowiedniego rozwiązania. Terminy napięte a ja w czarnej dziurze.

    Największym problemem jest to, ze kominek nie może być głeboki. Po prostu z braku miejsca; za bardzo wchodziłby w głąb salonu.
    Jak na razie w kategorii wkładów kominkowych ,,slim,, wkład z najmniejszą głebokością to Spartherm MINI Sh-4S Linear 51 z głębokością 43 cm. Rozumiem, ze taki wkład musi być odsunięty od ściany z 10 cm co juz daje 53 cm. Nie wiem czy zabudowa nie powiększy tej wielkości

    Zainteresowałem się też piecami kominkowymi ale to tylko pogłębiło moje problemy. W kwestii głębokości jest lepiej, bo np taki Piec Olsberg Osorno 8 kW ma też 50 cm głębokości, ale ma możliwość dostawienia do ściany. Wychodzi na to samo, ale w tym piecu mam szybę trójstronną na której mi zależało. Jest też minus w postaci wysokości takiego pieca, ktora wynosi około 175cm. Wlot spalin jest na wysokoci około 2 metry czyli od pieca musiałby iść kawałek widocznej rury spalinowej ( na dodatek jak widać idącej pod kątem bo wlot spalin nie jest w lini centralnej tego komina) I tak sie zastanawiam, czy nie dałoby sie takiego pieca kominkowego zabudowac w górę aby ukryc rurę. A może jest możliwość obniżenia wlotu spalin?

    Trzecia kwestia. Komin na widocznym zdjęciu jest wysunięty 25 cm w głąb salonu. Czy, aby zaoszczędzić troszkę miejsca, mozna taki wkład kominkowy, czy właśnie piec kominkowy postawić z boku takiego komina, z jednej czy drugiej strony. Zaoszczędziłbym 25 cm na głębokości.

    Czwarta kwestia. Czy warto iść w taki piec kominkowy. Wszyscy raczej bazuja na wkładach i zabudowie wkładu. A z takim piecem, wydaje mi sie jest mniej problemów. Uogólniając, cena za piec kominkowy to około 19 tyś zł. Wkład kominkowy o którym pisałem to 11 tys zł. Różnica to 8 tyś zł. Czy za ta kwotę będę mógł zaszaleć z zabudową wkładu kominkowego? To raczej duża czy taka średnia kwota na zabudowę, powiedzmy płyty izolacyjne i beton architektoniczny.

    Pomóżcie dobrzy ludzie. Kominek to była taka karta przetargowa mojej żony. Poszła mi na pewne ustępstwa w kwestii domu a ja wzamian zgodziłem się na ten nieszczęsny kominek. I teraz jest moją zmorą, choc jeszcze go nie mam.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	452754  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony