dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Instalacja wody z rur PP

    Witam.

    Mam taki oto taki problem. Mieszkanie w bloku 10 piętrowym (tzw wielka płyta). W łazience przerabiam miejsce gdzie będzie prysznic i umywalka.
    W ścianie z żelbetonu została wykuta bruzda na dwie ruru PP fi 20 w izolacji. Jednak bruzda ta na środku ściany załamuje się pod kątem 30 stopni i idzie do góry.
    Czy da się to jakoś zrobić, bo z tego co widzę są tylko kolanka 45 stopni.

    Dzięki za pomoc

    Pozdrawiam
    Kulin
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  2. #2

    Domyślnie

    Zamiast PP użyj rurki alupexa.

  3. #3

    Domyślnie

    Wolałbym jednak zrobić z PP, mam trochę tego materiału, a alupex poza rurkami tani nie jest... Poza tym, zgrzewanie chyba pewniejsze od tych złączek skręcanych. Zgrzew tworzy jedną całość...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jak nie ma kształtki to może uda się dopasować bruzdę? Podkuć trochę żeby to 45 stopni się zmieściło?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin Zobacz post
    Wolałbym jednak zrobić z PP, mam trochę tego materiału, a alupex poza rurkami tani nie jest... Poza tym, zgrzewanie chyba pewniejsze od tych złączek skręcanych. Zgrzew tworzy jedną całość...
    Alupex nie jest taki drogi jak Ci się wydaje, 16 mm kosztuje coś około 3 zł za mb, ale cóż jeżeli posiadasz PP to musisz jakoś improwizować tak aby zmieścić rurę w bruździe, możesz spróbować umiejętnie podgrzać np opalarką odcinek rury i go wyprofilować. 30 stopni to nie jest duży kąt i raczej nie ma ryzyka aby rura się załamała.
    Tak na marginesie to oprócz złączek skręcanych do alupexu są też zaprasowywane.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witajcie skoro ktoś zaczął temat rur pp to chciałem się zapytać.klade rury pp w nowo postawionym domu przewód zasilający będzie 32mm.a rozprowadzający w domu 25 pp systemem trojnikowym i teraz mam pytanie ponieważ zrobiłem wszystkie odejścia z rur 20 czy będzie dobrze czy raczej pod panel prysznicowy i zmywarkę powinienem uzyc też 25?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony