dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 153
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Zimowa aura w kwietniu dopadła większość kraju. Na północ od Warszawy wyglądało to tak. Na dziś wciąż czekam na pokrycie dachu.

    Za to niebawem będą robione odwierty pod kosze energetyczne. Materiał + płyn DZ czekają na ekipę


  2. #82

    Domyślnie

    Jest doskonała okazja sprawdzić czy krycie wstępne jest szczelne

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jest doskonała okazja sprawdzić czy krycie wstępne jest szczelne
    Na ten moment jest szczelne

  4. #84

    Domyślnie

    Fotexy frontu by się zdały.

    Ze nie wspomnę o dokumentacji "kliszowej" robót DZ do PC....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Fotexy frontu by się zdały.

    Ze nie wspomnę o dokumentacji "kliszowej" robót DZ do PC....
    Od frontu też jest.


    Postaram się też zrobić dokumentację odwiertów bo mnie dziś zaskoczyli telefonem że jutro od rana będą wiercić

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Okazało się że nie dam rady być przy odwiertach bo jednak obowiązki i praca. Ktoś musi zdobywać $$ na budowę domu. Widziałem się tylko z ekipą od DZ i porozmawialiśmy o maszynowni i samym DZ.
    Dziś będzie pierwszy odwiert. Może się okazać że jednak średnica 50cm to za dużo na moje warunki gruntowe na działce i jeżeli odwiert będzie się obsypywał to zrobią mi w to miejsce poziomy wymiennik zakopany na -2m. Trzymam jednak kciuki za sondy Heliko i grunt


  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Od początku zakupu działki cieszyłem się z warunków gruntowych. Dużo przepuszczalnych warstw i sporo wody. Myślę sobie idealne warunki dla kosza energetycznego. No i okazało się że warunki są aż za dobre. Wody jest tyle że nie da się wywiercić otworu 50cm o odpowiedniej głębokości. Będzie w to miejsce zatem wymiennik poziomy 5*100m

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Jak jest woda, to nie jest źle...

    Witam się.
    Ciut przejrzałam dziennik i nie widziałam projektu. Gdzieś go znajdę?

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Jak jest woda, to nie jest źle...
    Ale jak jest za dużo to też niedobrze

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Witam się.
    Ciut przejrzałam dziennik i nie widziałam projektu. Gdzieś go znajdę?
    Zapraszam Gdzieś kiedyś wrzucałem ale podaje w lepszej jakości

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Po 6 miesiącach walki ze starostwem otrzymałem zgodę i PnB na budowę zbiornika na nieczystości. Głupia sprawa a cieszy

    Zaskoczyło mnie tylko to jak głęboko jest wyprowadzona kanalizacja u mnie. To z racji tego że idzie ona w poprzek całego domu. Wyjście jest zlokalizowane na -1.2m i już myślałem że go nie znajdę. Pomógł pan koparkowy

    #urzedniczeabsurdy

    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Kolejny punkt na liście zadań odhaczony. Komin Poujoulat na miejscu. Ekipa montująca miała z nim trochę zabawy z racji bliskości wiązarów ale Panowie dali radę. Efekt końcowy z montażu pokażę w kolejnym poście wraz z obróbką na dachu i przejściem przez strop. Od odpowiedniego i bezpiecznego przejścia zależy bezpieczeństwo ppoż domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20220420_111316660.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	459104

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Budynek zaczyna w końcu wyglądać jak dom....


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20220422_073957574.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	459125  

  13. #93

    Domyślnie

    Wygląda spoko.

    Hmmm....pierwsze co się rzuca w oczy, przy takim budowaniu to brak burdla naokoło.....a wywóz śmieci swoje kosztuje....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    O to jest atut który doceniam zawsze jak tam jestem. Są oczywiście śmieci ale o wiele mniej niż przy tradycyjnej budowie. Dodatkowo firma ma taki 'proces' w którym po ich budowach jeździ ekipa i zabiera to co jest do utylizacji. Oznacza to że ja nie muszę się o to martwić.

  15. #95
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Desmorr

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Wolomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Trafiłem na posta nam domy i dachy wczoraj postawili dom Ostrowek gmina Klębów, pozdrawiamy

  16. #96
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Desmorr

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Wolomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    1.5h ściany zewnętrzne, 1h środkowe i 1h wiązary, mistrzostwo

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Desmorr Zobacz post
    Trafiłem na posta nam domy i dachy wczoraj postawili dom Ostrowek gmina Klębów, pozdrawiamy
    Super, sporo klientów w całym kraju mają. Ktoś z ekipy wspominał że w zeszłym roku postawili 107 domów

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Ten tydzień pod znakiem instalacji.

    W poniedziałek stanęła skrzynka od PGE a teraz czekam na ich odbiór i możliwość zawarcia umowy na dystrybucję energii. W domu wszystko na prąd więc wziąłem 17kW mocy przyłączeniowej i 32A zabezpieczenia




    Drugi temat to prace przy DZ od PC. Jak mówiłem teren nie bardzo nadaje się na odwiert pionowy dla kosza energetycznego. Zastanawiałem się jak będzie zrobiony wymiennik poziomy i już wiem. Po prostu kosz po zaplecieniu położony jest poziomo w wykopie na głębokości -2m



  19. #99

    Domyślnie

    Hmmm.....jakoś nie jestem przekonany do tych "leżących" koszy.
    Jaka będzie powierzchnia czynna gruntu?
    Zasypywanie tego to chyba też niezbyt proste....rurę uszkodzić łatwo, a ziemia ma być wokół i "w środku" całego kolektora....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Wymiennik zajmuje jakieś circa 200 do 250 m2 działki. Jest zakopany na -2 do -2,5 metra. Przy pierwszej sondzie byłem na miejscu. Moge powiedzieć że panowie pieczołowicie ją zasypywali tak by mokry piach wszedł wszędzie oraz by nie uszkodzić sondy. Na moje oko to wygląda znośnie. Żałuję że nie dało się kosza postawić pionowo.
    Natomiast umowa z nimi jest taka że to ma działać. Jak nie będzie działać to poprawiają DZ do skutku. Już na jesieni tego roku bede mógł coś powiedzieć jak się zachowuje taki wymiennik położony na boku.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony