dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie pomimo grzejników tak jak pisalem pracowałem na różnych deltach od 4 do 10 i co zaobserwowałem? Przy każdej delcie PC pracuje non stop i się nie wyłącza . Może tak pracować tygodniami. Przy delcie 10 miałem za malą moc- tak przynajmniej zaobserwowalem -dając 5 jest OK a w wielkie mrozy te -15 dałem 4 i bylo też OK . Juz sam nie wiem na jakiej pracować.
    No bo trzeba jeszcze rozroznic delte ustawiona od tej ktora faktycznie jest osiagana.Pomimo ze ustawiles delte na 10 pewnie i tak miala cos kolo 5 st a obiegowka krecila sie wolniej wiec wedlug wyzej przytoczonego wzoru przekazywala do domu mniej energii

    Ja sadze ze im sprawniejszy w odbieraniu ciepla system c.o tym na mniejszej delcie powinien chodzic.Czyli np.100% kalafiory na wysokiej temp z watpliwej wydajnosci pompka wtorna to delta duza ,jak podlogowka i grzejniki ale wszystko chodzi na jednym parametrze i niskich temp.to delta juz blizej 5k jak sama podloga bez buforow i wtornych to 4k ,jak bardzo sprawna podlogowka to 2K itp
    Ostatnio edytowane przez codix ; 16-02-2021 o 17:51
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony