dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator Karino

    Witam,
    Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat rekuperatorów firmy Karino? Jak się sprawdza "rzekomo" rewelacyjny spiralny wymiennik?
    Czy rozsądnym jest w ogóle zastanawianie się pomiędzy rekuperatorem tej firmy a rekuperatorem THESSLA airpack 4

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Mam żubra od 2014, K300 z bypassem i modułem sterowania przez RS485. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Nigdy nie zamarzł, przynajmniej nie zauważyłem. Rok temu zaczął trochę bulgotać późną jesienią, serwis wymienił uszczelnienia na pokrywie i dalej działa jak złoto. Zwykle chodzi na 20% wydajności, więcej w nocy latem do chłodzenia.
    W filtrach wymieniam tylko włókninę raz na kwartał, super tanio.
    Sprawności nigdy nie mierzyłem.

  3. #3

    Domyślnie

    ciekawe, ciekawe..nastépny niszowy produkt. Moæe to czarny koń w rekuperatorach? Rozumiem, że ta budowa wymiennika wyklucza odzysk wilgoci? Wg opisu rekuperatory nie posiadają grzałki, czy są tak święcie przekonani, że rekuperator z takim typem wymiennika nie zamarza?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    ciekawe, ciekawe..nastépny niszowy produkt. Moæe to czarny koń w rekuperatorach? Rozumiem, że ta budowa wymiennika wyklucza odzysk wilgoci? Wg opisu rekuperatory nie posiadają grzałki, czy są tak święcie przekonani, że rekuperator z takim typem wymiennika nie zamarza?
    Montował Karol z Psbud. Rekuperator już ma dwa lata, dawał radę nawet przy minus 20 stopniach.
    Podczas montażu zwrócił uwagę na wypoziomowanie rekuperatora, tłumiki, ocieplenie 7cm (inni oferowali 3 cm).
    System dzień-noc, czujniki CO2 w pokojach. Nie ma problemu z przesuszaniem.
    Chłopak wie co robi. Nic nie rdzewieje, pracuje tak że jeszcze nigdy go nie słyszeliśmy.
    Nie jestem za odzyskiwaniem wilgoci, bo cały czas nawiewasz starą wilgoć. Wystarczy nawiewać do pomieszczeń gdzie są ludzie i tyle.
    Życie to metafora

  5. #5

    Domyślnie

    Mam rekuperator Karino od Lipca, czyli przetrwał całą zimę, gdzie u nas na Podlasiu było minus 23 stopnie w nocy. Wszystko pracowało prawidłowo, nic nie zamarzło. Dostęp do wszystkich części w razie awarii, dlatego trzeba docenić, że chcą faktycznie zrobić dobry produkt dla klienta, a nie jak w przypadku lodówek kilka lat i do wymiany, bo nie płaca się naprawiać. Po moim teście mogę śmiało zarekomendować.
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  6. #6

    Domyślnie

    13tyś zł za 500 . Producenci te ceny to chyba z kosmosu biorą?!

    Ja rozumiem, że wszystko podrożało, ale te ceny są nieproporcjonalne do tego co tam siedzi w środku.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Ja rozumiem, że wszystko podrożało, ale te ceny są nieproporcjonalne do tego co tam siedzi w środku.
    Egzotyczne rozwiązania dla ceniących ekstrawagancję w każdej branży są drogie.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Mojemu K300 właśnie stuknęło 10 lat. Dwa lata temu zaczął trochę cieknąć przy temperaturze około zera, serwis przyjechał, wymienił uszczelki, skasowali właściwie tylko za dojazd.
    Poza tym działa bez zarzutu.

  9. #9

    Domyślnie

    Mój za niecałe 3000zł innej firmy działa już ponad 6lat i nawet nie musiałem uszczelki wymieniać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony