Cześć!

Mam nadzieję, że uda mi się od fachowców uzyskać odpowiedź.

Zakupiłem lokal w szeregowcu. Wyszła wada, że wieje z gniazdek, po termowizji wyszło ze są olbrzymie mostki termiczne np współczynnik fRsi wynosi np: 0.15 w niektórych miejscach itd....
1 - okazało się, że styropian jest na placki...
2 - styropian nie jest podciągniety pod membranę (prawie równo z murłatą w projekcie jest styropian), a jest 15cm niżej niż murłata.
3 - Wiatr dostaje się przez podbitkę i wpada między styropian a ścianę - wsadziłem kamere endoskopową i widać, ze placki tylko są bez obwódki, a dwa, że w niektórych miejscach szczeliny są dość duże miedzy cegłami.
4 - Dodatkowo nasze mieszkanie jest przy dylatacji, w która jest wrzucony luzem styropian i dostaje sie tam też wiatr...
testy szczelności (zadymienie) pokazało, że dym wydostaje się na zewnatrz przy oknach, drzwiach itd...

Czy kierownik budowy odpowiada za takie coś ?
Czy to już "nie podlega" odpowiedzialności kierownika budowy źle ułożony styropian??

Budynek z 2017 roku.

Proszę o wsparcie i informacje, ponieważ jestem w trakcie pisania pisma do developera i nie wiem czy zamieszczać także punkt o odpowiedzialności kierownika budowy.