dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 162
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Klimatyzator służy do klimatyzacji, nadmuchem to możesz jedynie włosy wysuszyć suszarką.
    Klimatyzator to proteza systemu grzewczego a nie system grzewczy i w gratisie klimatyzacji masz dmuchanie ciepłym powietrzem a nie odwrotnie.
    Porównać pompę powietrze-woda do pompy powietrze-powietrze to jak porównac rower do hulajnogi.
    Jak zygasz od panasow to tańsze są chinki p-w...
    Jakbym wyrzucił w błoto kilkadziesiąt tysięcy na Pc Panasonik to tęż by mi dmuchanie przeszkadzało i broniłbym swego wyboru żeby nie wyjść na osobę nieinteligentną.

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Klimatyzator służy do klimatyzacji, nadmuchem to możesz jedynie włosy wysuszyć suszarką.
    Klimatyzator to proteza systemu grzewczego a nie system grzewczy i w gratisie klimatyzacji masz dmuchanie ciepłym powietrzem a nie odwrotnie.
    Porównać pompę powietrze-woda do pompy powietrze-powietrze to jak porównac rower do hulajnogi.
    Jak zygasz od panasow to tańsze są chinki p-w...
    Przeczytaj dokładnie mój post jeszcze raz i się wypowiedz. Nigdzie tam nie porównuje PC PW do PC PP ale ze Ty od razu dostajesz piany i nie myślisz racjonalnie to nie moja wina.
    Ty używasz klimy do chłodzenia i suszenia włosów-nic mi do tego ale wiedz ze nie tylko do tego została stworzona.

  3. #103
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jakbym wyrzucił w błoto kilkadziesiąt tysięcy na Pc Panasonik to tęż by mi dmuchanie przeszkadzało i broniłbym swego wyboru żeby nie wyjść na osobę nieinteligentną.

    Jak założę klimę kanałową, DO CHŁODZENIA,to podzielę się wrażeniami a myślę, że będzie to w tym roku
    Ale mam styczności z pompą ciepła p-p na co dzień w pracy,Daikina, która służy nam do chłodzenia biura a id czasu do czasu do ogrzania go.
    Z ręką na sercu, w domu nigdy w życiu bym czegoś takiego nie zainstalował. Dlatego u mnie w domu klima będzie kanałowa a nie jakieś multisplity

  4. #104

    Domyślnie

    Do mnie grzanie klimą przemawia, ale w domach szkieletowych, w murze i betonie jakoś mniej.

    Generalnie na ten moment moim głównym wnioskiem jest to, że ciężko wybrać coś optymalnego...Tak jak ktoś już zauważył, pompa może się zepsuć zanim się zwróci. Na pewno rezygnuję z "dużej" instalacji PV (8-9) na rzecz czegoś subtelnego: 4-5. Myślę, też nad PC ALTHERMA LT ERLQ 8kW. Na podjęcie decyzji mam ~miesiąc.

  5. #105
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Do mnie grzanie klimą przemawia, ale w domach szkieletowych, w murze i betonie jakoś mniej.

    Generalnie na ten moment moim głównym wnioskiem jest to, że ciężko wybrać coś optymalnego...Tak jak ktoś już zauważył, pompa może się zepsuć zanim się zwróci. Na pewno rezygnuję z "dużej" instalacji PV (8-9) na rzecz czegoś subtelnego: 4-5. Myślę, też nad PC ALTHERMA LT ERLQ 8kW. Na podjęcie decyzji mam ~miesiąc.
    Dobra decyzja z PV, pompy p-w niezależnie od producenta mają podobne osiągi i tutaj bym się sugerował,raz, że ceną co dla mnie byłby priorytet a dwa profi serwisem.
    Co prawda ja od 8 lat nie musiałem wzywać serwisu do swojej ale tutaj na dwoje babka wróżyła
    No i trzy, nie zepsuła się w ciągu tych 8 lat i już wychodzę na plus w stosunku do Elterma Majora 9kW,którego zamierzałem pakować do domu

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Cześć. To ile kosztowała Twoja pompa skoro za całość zapłaciłeś 22.5tys? To już z robocizną? Rozchodzi się właśnie o cenę kompletnej kotłowni z robocizną bo cena samego urządzenia nic Nam nie daje.
    Podejrzewam, że pompy mniejszej niż Ty nie założy bo nawet same grubości izolacji będzie miał mniejsze niż Ty.
    Nie wiem ile kosztowała sama pompa. Płaciłem za komplet - PC 6kW, podstawa pod agregat zewnętrzny (ramka) zbiornik Mileo 200L, termostat wewnętrzny, pogodówka, podlicznik, bezpieczniki itp części z montażem p
    Przygotowałem sam - przed zalaniem posadzki wsadziłem w nią rurę 32 2x1,5m od rozdzielacza CO pod przyszły agregat wewnętrzny by nie mieć jej na ścianie, pociągnąłem przed tynkami kable pod termostat i pogodówkę oraz zrobiłem podstawę betonową pod ramę agregatu zewnętrznego.
    Tak to w środku wygląda https://www.youtube.com/watch?v=iBapcQtG6IA
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Taki mały off a może i nie? Panie Kaizen jak w tym roku kształtują się koszty ogrzewania u Ciebie? Klima wspomaga podłogowkę czy podłogowka klime? Jak komfort wygląda przy ogrzewaniu/dogrzewaniu klimatyzatorem?
    W którymś postów swego czasu napisał, że pracuje w domu i na jego sprzęt (komputery) idzie sporo kWh.
    Pewnie to sprostuje po moim wpisie.
    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dla mnie bez sensu. Mam PC z kompletną kotłownią za 22500zł. Ogrzewa dom. CWU i ma chłodzenie pasywne.

    Ostaniego lata włączyłem chłodzenie pasywne na kilka dni.
    Już więcej tego nie zrobię.
    Zimna podłoga, katar, gdzie nie postawisz stóp, tam ciągnie od podłogi.
    Testowałem w sumie około tygodnia..
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie wiem ile kosztowała sama pompa. Płaciłem za komplet - PC 6kW, podstawa pod agregat zewnętrzny (ramka) zbiornik Mileo 200L, termostat wewnętrzny, pogodówka, podlicznik, bezpieczniki itp części z montażem p
    Przygotowałem sam - przed zalaniem posadzki wsadziłem w nią rurę 32 2x1,5m od rozdzielacza CO pod przyszły agregat wewnętrzny by nie mieć jej na ścianie, pociągnąłem przed tynkami kable pod termostat i pogodówkę oraz zrobiłem podstawę betonową pod ramę agregatu zewnętrznego.
    Tak to w środku wygląda https://www.youtube.com/watch?v=iBapcQtG6IA
    Bardzo ładnie to wyglada a za ta cenę powiedziałbym super ładnie I jak to się sprawuje od czasu montażu? Wszystko gra? Jesteś zadowolony po ostatnich „przymrozkach”?
    Pytam oczywiście o samo urządzenie. Może porownywales je z innymi?
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 28-02-2021 o 07:55

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Bardzo ładnie to wyglada a za ta cenę powiedziałbym super ładnie I jak to się sprawuje od czasu montażu? Wszystko gra? Jesteś zadowolony po ostatnich „przymrozkach”?
    Pytam oczywiście o samo urządzenie. Może porownywales je z innymi?
    PC zamontowana w czerwcu zeszłego roku, żadnych problemów. Mieszkamy od nocy sylwestrowej, wcześniej wygrzewanie posadzki, praca na niższych temperaturach zadanych przy wykończeniówce (zużycie energii podawałem w odpowiednim wątku) Czy porównywałem z innymi? Jak dostałem ofertę z taką ceną gdzie inne były w przedziale 29-31k pierwsze co zrobiłem, zapytałem instalatora, czy mogę u kogoś zobaczyć jak to u innych działa. Jak mi powiedział gdzie mogę podjechać, to mi lekko szczęka opadła, bo tyle tego było. W życiu bym się nie spodziewał, że firma niedaleko mnie tyle PC zamontowała (zeszły rok ponad 100 poprzedni 70) Pojeździłem więc po ludziach wiosną, popytałem ,wszyscy zadowoleni i chwalili, więc się zdecydowałem, mimo że zaczynały się pojawiać oferty podobne cenowo. Tu zadecydowała opinia o instalatorze i że tak powiem, jego bliskość ode mnie
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post


    Ostaniego lata włączyłem chłodzenie pasywne na kilka dni.
    Już więcej tego nie zrobię.
    Zimna podłoga, katar, gdzie nie postawisz stóp, tam ciągnie od podłogi.
    Testowałem w sumie około tygodnia..
    To jeszcze przede mną. Takie chłodzenie oczywiście nie jest jak klima, którą włączysz i w krótkim czasie masz spadek temperatury. Z tego co mi opisywali użytkownicy, pasywne sprawdza się w długich okresach gorąca i musi być dawkowane z umiarem jeszcze zanim dom się nagrzeje. Zobaczymy jak będzie.Mój dom z "pumeksu" nie akumuluje ciepła w ścianach jak inne z ciężkich materiałów więc może wystarczy chłodzenie podłogówką.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Zobaczymy jak będzie.Mój dom z "pumeksu" nie akumuluje ciepła w ścianach jak inne z ciężkich materiałów więc może wystarczy chłodzenie podłogówką.
    Możesz rozwinąć? Też mam dom z pumeksu (ytong forte plus).

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.267

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Możesz rozwinąć? Też mam dom z pumeksu (ytong forte plus).
    "Dom z pumeksu" a tego określenia nie słyszałem w odniesieniu do gazobetonów , ale fajne

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Możesz rozwinąć? Też mam dom z pumeksu (ytong forte plus).
    Dom, który nie zbiera ciepła w ścianach z cegły, silki czy żelbetonu szybciej się schładza. Ważne, by nie dać się takim ścianom "naładować" latem. Mam mieszkanie w kamienicy z cegły, układ wschód. połudn-zachód. Od strony słonecznej zawsze masakra, tym bardziej, że podwórko wyłożone klinkierem. Od wschodu zawsze duzo chłodniej, pod warunkiem, że zawsze zamykaliśmy drzwi.Raz pojechaliśmy na urlop a teściowa wszystko pootwierała i mieliśmy w całym mieszkaniu piekarnik.
    Mając domek z BK mam mała akumulację w ścianach a posadzkę mogę schłodzić pompą.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Chłodzenie pasywne zwiększa wilgotność w pomieszczeniach, a kluczem do komfortu jest niska wilgoć.
    Swojego czasu rozważałem zaprzęgnięcie DZ do chłodzenia latem powietrza za pośrednictwem chłodnicy wodnej.
    Chłodnica miała pracować z reku. lub jako samodzielny układ z wentylatorem, taka proteza klimy.
    Zaniechałem tej modyfikacji jak wyczytałem że temp. DZ latem będzie zbyt wysoka na kondensację wilgoci w chłodnicy.

    Zimna podłoga latem, chłodzona PC dla mnie jest nie do przyjęcia. Tylko zwykła klima, bo ona kondensuje wilgoć i odprowadza na zewnątrz.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Chłodzenie pasywne zwiększa wilgotność w pomieszczeniach, a kluczem do komfortu jest niska wilgoć.
    Swojego czasu rozważałem zaprzęgnięcie DZ do chłodzenia latem powietrza za pośrednictwem chłodnicy wodnej.
    Chłodnica miała pracować z reku. lub jako samodzielny układ z wentylatorem, taka proteza klimy.
    Zaniechałem tej modyfikacji jak wyczytałem że temp. DZ latem będzie zbyt wysoka na kondensację wilgoci w chłodnicy.

    Zimna podłoga latem, chłodzona PC dla mnie jest nie do przyjęcia. Tylko zwykła klima, bo ona kondensuje wilgoć i odprowadza na zewnątrz.
    Dlatego napisałem "zobaczę jak będzie" Nie biorę za pewnik tego czego sam nie mam czy nie używam...co tutaj jest swoistą normą.
    Być może do usunięcia nadmiaru wilgoci wystarczy wentylacja mechaniczna, a tę mam przewymiarowaną o niemal 100%..według 'papierów'
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Być może do usunięcia nadmiaru wilgoci wystarczy wentylacja mechaniczna, a tę mam przewymiarowaną o niemal 100%..według 'papierów'
    Nie wystarczy, bo z zewnątrz wpada wilgotne powietrze (duża wilgotność bezwzględna nawet, jak w upały wygląda "przyzwoicie" wilgotność względna).

  17. #117

    Domyślnie

    Odpuść sobie chłodzenie podłogą.
    Gdzie nie staniesz, tam zimno w stopy.
    Chyba że latem lubisz chodzić w kapciach po chłodnej podłodze.
    Experyment zjadł 5kWh.
    Niewiele. Więcej tego nie powtórzę.
    Kupiłem klimakonwektor. Zamonuję nad klatką schodową na poddaszu.
    Zobaczę jak się sprawdzi z pc pw.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dlatego napisałem "zobaczę jak będzie" Nie biorę za pewnik tego czego sam nie mam czy nie używam...co tutaj jest swoistą normą.
    Być może do usunięcia nadmiaru wilgoci wystarczy wentylacja mechaniczna, a tę mam przewymiarowaną o niemal 100%..według 'papierów'
    Wystarczy w upalne lato odwiedzić piwnicę z podłogą na gruncie, aby zasmakować komfortu chłodzenia płaszczyznowego.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Wystarczy w upalne lato odwiedzić piwnicę z podłogą na gruncie, aby zasmakować komfortu chłodzenia płaszczyznowego.
    Bywam w gościach u rodziny, która w upały przesiaduje w suterenie. Dziękuję, wilgotność jest trochę za mało komfortowa. A i ściany jakieś takie się robią, jakby przybrudzone.
    Zdecydowanie wolę osuszanie klimą.

  20. #120

    Domyślnie

    No to teraz włąściciel domku 82m2 ma zagwozdkę -jak ogrzać i czym chłodzić domek.
    Może zrobić głosowanie?

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony