dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wyrównanie schodów

    Prosba o porade.
    Deweloper wylał u mnie nieprawidłowo schody - ostatni stopień jest za niski.
    I teraz daje nam dwie mozliwosci:
    - będą je równać.
    - wypłaca ekwiwalent pieniężny.

    Z racju, że mnie to nie razi i mam już odmierzone schody u stolarza to zastanawiam się nad ekwiwalentem.
    No i tutaj pytanie - na ile wycenić taka usługę?
    W internecie nie znalazłem takich ofert.

    Z góry dziękuję za odpowiedx.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic?
    Obdzwoniłem kilku "fachowców", którzy albo "kompleksowo zajmują się robotami budowlanymi, albo na swoich stronach chwalą się taką usługą, ale w wszyscy zdają się być zaskoczeni pytaniem... Najwyraźniej nie jest to często praktykowana robota.

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatni od góry od dołu? Najczęściej ten błąd szalunkowy wychwytywany jest odpowiednio wcześniej? Chyba że plany się nagle, a niespodziewanie zmieniły

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ale czego oczekujesz od forumowiczów? Sam piszesz, że to Cię nie razi a stolarz już ma przygotowane schody w czym problem?

  5. #5

    Domyślnie

    Oczekiwałem odpowiedzi, ile taka usługa może kosztować, bo skoro deweloper jest skłonny "wyrównać tę krzywdę" to dlaczego z tego nie skorzystać? A nie chce strzelać kwot z kosmosu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris11 Zobacz post
    Oczekiwałem odpowiedzi, ile taka usługa może kosztować, bo skoro deweloper jest skłonny "wyrównać tę krzywdę" to dlaczego z tego nie skorzystać? A nie chce strzelać kwot z kosmosu.
    Czemu nie zapytasz dewelopera? I jaką krzywdę skoro piszesz że Tobie to nie przeszkadza?

  7. #7

    Domyślnie

    A jest to wada, czy nie jest??

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris11 Zobacz post
    A jest to wada, czy nie jest??
    Nie wiem. Tak opisałeś problem ze chyba nikt nie wie.

  9. #9

    Domyślnie

    Yhm... No wydawało mi się, że jeśli jeden ze schodów jest za niski, wykonawca się do tego przyznaje i oferuje rozwiązanie problemu, to jednak jest to wada.
    Wydawało mi się, że w pierwszej wiadomości wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie, więc możemy skończyć filozoficzne dywagacje i jeśli nie ma nikogo kto przechodził przez podobny problem to nie było tematu.

  10. #10

    Domyślnie

    Normy tego wymagają, nie poprawisz będą wchodzący odczuwać brak komfortu, a nawet potykać się. Ale dziwne że przepuścili na etapie szalunków. Każdy wykonawca na etapie szalunków sprawdza top kilkakrotnie z projektem tj. finalnych poziomów podłóg. Jeśli najwyższy stopień to można podnieść poziom piętra . Ale można z tym żyć. Nie podałeś wielkości tej różnicy , a to ma znaczenie przy rekompensacie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ale dziwne że przepuścili na etapie szalunków. Każdy wykonawca na etapie szalunków sprawdza top kilkakrotnie z projektem tj. finalnych poziomów podłóg.
    Dobry żart.
    Nie po to na budowie jest inspektor, kierownik, inwestor i nie wiadomo kto jeszcze, żeby ktokolwiek coś kontrolował.
    To polska budowa, a nie wysłanie łazika na Marsa.

    Różnica, jak dobrze pamiętam, to 4cm.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris11 Zobacz post
    Różnica, jak dobrze pamiętam, to 4cm.
    Wg mnie to nieakceptowalna różnica. Jeżeli dobrze rozumiem to cała kondygnacja jest o tyle zaniżona. Oczekiwałbym podniesienia posadzki do równych stopni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony