dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zastanów się nad tym zasypywaniem, . To efektu nie daje. Kamień przykleisz i do styropiany ( może zrób kamień jako wentylowaną?). Albo zrób ściankę pid kamień jako dodatkową np 6 cm? Pustsk 38 jak i inny porotermu robi lambdę na długości jaką pokonuje ciepło, im więcej zakrętasów tym lambda lepsza, gdy wypełnisz dziury materiałem izolacyjnym niczego to nie zmieni, nadal ciepło będzie przewodzone materiałem o większej gęstości. Pustaki T mają zminimalizowane połączenia z ceramiki i jakaś część ciepła jest przekazywana przez izolator i dlatego są cieplejsze, przy zwykłym pustaku ta proporcja jest znikoma ilość ciepła przekazywana przez izolator jest znikoma.
    Sensowne to co piszesz. Też nad tym myślałem. Zwykły pustak p+w ma porostu w sobie więcej mięsa niż porotherm T, którym przewodzi ciepło. Rozpatrując użebrowanie wewnętrzne pustaka to faktycznie im ciepło ma dłuższą drogę do pokonania tym pustak w efekcie cieplejszy. Taki myk zastosowali w pustaku typu Porotherm 44 EKO+. Musimy też rozpatrywać samą ceramikę zewnętrzną tworzącą obudowę dla wew. żeber pustaka. W tym przypadku przewodzenie ciepła jest identyczne dla Porotheru T i zwykłego Porothermu P+W. Każdy materiał na ścianę tworzy pewien mostek cieplny pomiędzy tem. wew, a zew. Jak dla mnie wszystkie materiały posiadają wady i zalety i nie ma idealnego rozwiązania. Szanuje ludzi, którzy wybrali inne materiały niż ja gdyż posiadają one wiele zalet podobnie jak ceramika. Cieszę się, że taka fajna dyskusja powstała. Swoją drogą widzieliście te nowe pustaki Porotherm D 36,5 i 42,5? Produkowane są w Niemczech na rynek polski. Wyglądają jak wydmuszki. 36,5 waży 11kg, a 42,5 13kg. Cóż trzeba było poprawić "U" by dostosować się do nowych norm.
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 19-03-2021 o 19:27

  2. #42

    Domyślnie

    Ściany mam z silikatu. Przewodmość cieplna, to prawie jak beton.
    Stąd mam porotherme z perlitem, by ograniczyć konwekcję.
    Na porothermie zaprawa, jednak mimo tego takie samo zjawisko występuje w samym pustaku.
    Stąd należy je ograniczyć, poprzez zasypanie odpowiednim izolatorem.
    W zasadzie, to najlepszym jest perlit hydrofobizowany.
    Pierwsza warstwa występuję w skrajnych, jak na swoje usytuowanie warunkach.
    Stąd lepiej, by nie był podatny na ewentualne niesprzyjające warunki.
    Pytanie, skąd mają takie wystąpić, kiedy wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką?
    No właśnie.
    Tego nie wiesz, bo mało jest info o tym.
    Teoretycznie proste, jednak w życiu, bywa różnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #43

    Domyślnie

    Podaje link gdyby ktoś był zainteresowany lekturą

    https://domszytynamiare.pl/pl/a/nowe...ki-porotherm-d

  4. #44

    Domyślnie

    Dodatkowo na Twoim miejscu, zasypałbym perlitem wszystkie pustaki wokół okien i drzwi zewnętrznych na minimum 10-20cm od okna/drzwi.
    Jednak to moja opinia, nie muszą się inni z nią zgadzać.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #45

    Domyślnie

    Mi osobiście wydaje się choć mogę się mylić, że powietrze zamknięte szczelnie wewnątrz np. polistyrenu (styropian) posiada doskonałe parametry izolacyjne dlatego że jest zamknięte i nie narażone jest na wpływ warunków zewnętrznych tj. np wilgoć, ruch powietrza. Gdyby można było zamknąć szczelnie komory powietrzne pustakua wówczas miałby on też świetne właściwości izolacyjne. Teoretycznie jest to do zrobienia, ale jak jest w rzeczywistości? Para wodna wnikająca w ścianę w jakimś stopniu zakłóca te fajne właściwości powietrza zamkniętego w komorach pustaka. Takie kulki styropianowe wewnątrz komór pustaka gwarantują według mnie lepsze zabezpieczenie powietrza przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Z perlitem jest podobnie z tym, że perlit hydrobizowany jest odpory na wilgoć i jej nie chłonie, z to ten zwykły ekspandowany ???

  6. #46

    Domyślnie

    Wokół okien i drzwi zewnętrznych, występują "skrajne" warunki.
    Szczególnie przy typowym montażu tych elementów.
    Biorąc pod uwagę Twoje rozwiązanie, rozważyłbym docieplenie tych elementów.

    Tu na forum, jest dział https://forum.muratordom.pl/forumdis...owa-%C5%BCycie
    Był taki stary temat o domach 3-5 litrowych.
    Nie czytałem od kilku lat. Tasiemiec.
    Tam się więcej dowiesz, niż teraz z wszystkich wypowiedzi razem wziętych.
    Tam wypowiadali się zapaleńcy z sercem.

    Mimo że Twój dom znacznie odstaje, jednak wiele rzeczy możesz poprawić wedle swoich możliwości.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wokół okien i drzwi zewnętrznych, występują "skrajne" warunki.
    Szczególnie przy typowym montażu tych elementów.
    Biorąc pod uwagę Twoje rozwiązanie, rozważyłbym docieplenie tych elementów.

    Tu na forum, jest dział https://forum.muratordom.pl/forumdis...owa-%C5%BCycie
    Był taki stary temat o domach 3-5 litrowych.
    Nie czytałem od kilku lat. Tasiemiec.
    Tam się więcej dowiesz, niż teraz z wszystkich wypowiedzi razem wziętych.
    Tam wypowiadali się zapaleńcy z sercem.

    Mimo że Twój dom znacznie odstaje, jednak wiele rzeczy możesz poprawić wedle swoich możliwości.
    Dzięki oczywiście, że poczytam...

  8. #48

    Domyślnie

    Panowie, a wracając do naszych rozmów napiszcie dlaczego pustak Heluz 38 posiada U=0,2 natomiast ten sam pustak zasypany styro ma U=0,15. Skoro izolator w szczelinach pustaka nie wpływa na jego U to jakim cudem wpływa w pustakach Heluz?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Panowie, a wracając do naszych rozmów napiszcie dlaczego pustak Heluz 38 posiada U=0,2 natomiast ten sam pustak zasypany styro ma U=0,15. Skoro izolator w szczelinach pustaka nie wpływa na jego U to jakim cudem wpływa w pustakach Heluz?
    Daj linki.
    Pustaki już masz.
    Chcesz poprawić samą konstrukcję budulca?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #50
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 19-03-2021 o 22:43

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    Tu jeszcze jest o zasypie pustaków perlitem

    http://www.stowarzyszenie-tynkarzy.p...pandowanym.pdf

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony