dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie Zabezpieczenie podłogi podczas remontu

    Witam mialam podpisana umowe z wykonawcą gdzie jest zawarte ze zleceniodawca czyli ja przygotowuje pomieszczenia do remontu. Stąd moje pytanie czy jeżeli pracę się zakończyły wypłaciłam normalnie pieniądze wykonawcy. Bo wtedy nie miałam żadnych zastrzeżeń do wykonanej pracy.A podlogi nie zabezpieczyłam bo bylo w planie ze sami sobie położyłymy nowe panele o czym Pan tez wiedział, mogę teraz żądać od wykonawca jakiegoś zwrotu za pobrudzona podłogę która nie da się wyszorować?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że na drugi dzień po skończonej pracy i rozliczeniu napisalam do Pana z informacją ze nie da się wyczyścić podłogi która jest cała z gipsu. Fakt że po każdym dniu sprzątał ale nie było to jakieś perfekcyjne sprzatanie. W takim razie czy mogę coś żądać za zniszczona podłogę?

  3. #3

    Domyślnie

    Wyjaśnijmy sobie coś: miałaś przygotować pomieszczenie do remontu (czyli też zabezpieczyć okna, drzwi, ościeżnice i podłogę). Dodatkowo ustaliliście też, że będziesz zmieniała panele na podłodze. A teraz chcesz odszkodowanie za zniszczone panele?

    Szczerze: jaja sobie robisz?
    Ostatnio edytowane przez mmmarcinnn ; 06-03-2021 o 21:36

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Jestem przerażony tym co się dzieje w Internecie z ojczystym słowem pisanym. Żeby ludzie nie potrafili ze składem i ładem skonstruować akapitu. Człowiek za każdym razem się zastanawia czy to faktycznie pisał człowiek...
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Wyjaśnijmy sobie coś: miałaś przygotować pomieszczenie do remontu (czyli też zabezpieczyć okna, drzwi, ościeżnice i podłogę). Dodatkowo ustaliliście też, że będziesz zmieniała panele na podłodze. A teraz chcesz odszkodowanie za zniszczone panele?

    Szczerze: jaja sobie robisz?
    Czyli mam rozumieć,że nawet jeśli zgłoszę sprawę na policję, bo Wykonawca uchyla się od tego zeby naprawić szkodę na swoj koszt, w postaci wymiany paneli na nowe, to nie zrobia z tym nic tak?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maluszek97 Zobacz post
    Czyli mam rozumieć,że nawet jeśli zgłoszę sprawę na policję, bo Wykonawca uchyla się od tego zeby naprawić szkodę na swoj koszt, w postaci wymiany paneli na nowe, to nie zrobia z tym nic tak?
    A dokładnie zapisane jest tak


    §3

    Do czasu rozpoczęcia prac przez Wykonawcę, Zleceniodawca przygotuje lokal do przeprowadzenia prac remontowych - w szczególności opróżni remontowane pomieszczenia z mebli i dekoracji (w tym obrazów, karniszy, dywanów itp.).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maluszek97 Zobacz post
    A podlogi nie zabezpieczyłam bo bylo w planie ze sami sobie położyłymy nowe panele o czym Pan tez wiedział,
    Ustalaliście, że zmieniasz panele we własnym zakresie. Wykonawca nie przewidział w wycenie zabezpieczenia i codziennego mycia. I nie wykonywał tego. A teraz masz żale że panele zniszczone.

    Dobrze zrozumiałem?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Ustalaliście, że zmieniasz panele we własnym zakresie. Wykonawca nie przewidział w wycenie zabezpieczenia i codziennego mycia. I nie wykonywał tego. A teraz masz żale że panele zniszczone.

    Dobrze zrozumiałem?

    Sprzątać po sobie sprzątał ale nie ukrywajmy sprzątanie fachowca nie jest perfekcyjnie. Stąd moje pytanie czy policja coś może z tym zrobić jeżeli mam podpisana umowe ze to ja miałam zabezpieczyć

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    [QUOTE=mmmarcinnn;8031893]Ustalaliście, że zmieniasz panele we własnym zakresie.

    Tak ale w czasie wykowynawych prac zrezygnowaliśmy z tego. Próbowałam się kontaktować z Panem ale on powiedział że w umowie bylo jasno ze mam zabezpieczyć. Więc pytanie co policja zrobi jak to zglosze

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maluszek97

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bo ja uważam, że jest to zniszczenie mojego mienia . Dlatego też chce się dowiedzieć czy warto zgłaszać sprawę na policję. Bo jeżeli ja nie zabezpieczyłam i nie zapewniłam materiału na zabezpieczenie to mógł fachowiec tez o tym sam pomyśleć

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Policja nic z tym nie zrobi, bo od strony prawnej to sprawa z powództwa cywilnego. Możesz pędzić do sądu i złożyć pozew.

    Od strony etycznej: wiesz, ze masz zabezpieczyć podłogę, nie robisz tego a teraz próbujesz naciągnąć wykonawce na wymianę paneli? Wstydu nie masz....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  12. #12

    Domyślnie

    Tutaj to wykonawca powinien założyć sprawę o próbę wyłudzenia nowej podłogi. Zamarzyło się "paniusi" wymienić panele na nowe czyjąś robota i cudzymi pieniędzmi. Gardze takimi ludźmi!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony