dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 17
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 330
  1. #241
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    O widzisz , jednak jak chcesz to "umisz" pomóc

    Prócz tego co wymieniłeś co jest jeszcze potrzebne do zrobienia na tip top podłogówki ? Mowa o systemie gotowym do wpięcia w niego monobloka lub kotła elektrycznego . Bez CWU bo to chce mieć na osobnej jednostce ( chyba ) .
    Nic więcej nie trzeba.
    Ponizszy kociołek ma wszystko w sobie,podpinasz bezposrednio pod rozdzielacz:
    https://allegro.pl/oferta/kociol-ele...9kw-9817988153
    Przy pompie musisz mieć zawór przełaczający na cwu.

    Takie rzeczy to powinna być podstawa u inwestora i elementarz budowy...

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Kable grzejne do wylewki masz za ok.3500 zł brutto+sterownik 150 zł brutto + inne drobiazgi (np.siatka 15x15cm) 650 zł brutto = ogrzewanie. R własna tj. sobota i niedziela i gotowe. Do tego dodaj wykonanie jastrychu 10 cm zł 38 zł/m2 i baniak na CWU 1800 zł + (grzałka, sterownik) 300zł. Razem masz 9516 zł.
    Puścisz to w taniej taryfie Tauronu G12w za 27gr/kWh i rocznie zmieścisz się w kosztach użytkowania CO 800-900 plus CWU 650 zł i co chcieć więcej.
    Za różnicę w koszcie wykonania weź żonę na Szeszele czy inne Malediwy a jeszcze ci zostanie wiele, wiele lat opłat.
    Byłem w sobotę u laski co ma taki sam dom i kable w wylewce. Powiedziała ze oni robili sami , bo wycena na kable z montażem była na prawie 18k.... a same kable wyszły ją 6500. Rozłożyli to sami ze znajomym elektrykiem, który za 2 dni roboty wziął od nich 2000 ( robił im jeszcze jakieś inne rzeczy, gniazdka na zewnątrz itp ) .
    Powiedziała ze ogrzewanie jest super, oczywiście grzeje w drugiej taryfie. Jedyny minus jak dla niej to brak rolet w oknach i jak słońce przyświeci ( tak jak ja akurat byłem ) to było za ciepło... Wode tez grzeje zwykłym bojlerem za 1000zł . Nie wyglądała na bogatą, zresztą "Kamilek" to typowo budżetowy dom.

    Jedyny problem przy montażu, to czas, trzeba to zgrać między poszczególnymi ekipami , bo dom rośnie w oczach.

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tyle że on nie bierze pod uwagę pracy własnej. Gdyby tak było to podłogówkę miałby za grosze w porównaniu z wyceną.
    Pomijam już temat czy może ogrzewać dom z COP1 ..no i ten sterownik (jeden?) za 150zł. Mnie widocznie chciano w konia zrobić, bo kazali jeden na pomieszczenie
    Teraz juz chyba biorę pod uwagę własną pracę z kimś kto robił takie rzeczy jak widzę ceny na rynku...
    Z COP1 nie mogę ale będę miał kozę prawdopodobnie na pellet, więc to wpiszę jako główne źródło ciepła , plus klimę .

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Są sprawy, że samemu się nie zrobi, ale trzeba się przeprosić i trochę dla rozrywki prostych rzeczy wykonać. Inaczej czuje się spory "przeciąg" na rachunku bankowym.
    Przy akumulacji jeden wystarczy w tzw reprezentacyjnym pomieszczeniu.
    U mnie jeden steruje podłogówką parter i piętro.
    Fakt chyba zaczniemy rozglądać się za ludźmi robiącymi fuchy lub uczyć się robić samemu.
    Mieszkam od 40 lat w bloku , mimo kaloryferów uważam ze jest git, nie odczuwamy jakiegoś dyskomfortu o którym tutaj często jest mowa. Nawet kafelki nie są jakoś dramatycznie zimne. Fakt, grzeje nas sąsiad od spodu . Lubimy ciepło ale bez przesady , blok w którym aktualnie mieszkamy jest nieocieplony, całą zimę kaloryfery były ustawione na "3" , skala do 5 . Zwyczajnie nie widzę potrzeby ładowania kilkudziesięciu tysięcy w ogrzewanie, tym bardziej w kredycie.

  5. #245
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Mieszkam od 40 lat w bloku , mimo kaloryferów uważam ze jest git, nie odczuwamy jakiegoś dyskomfortu o którym tutaj często jest mowa..
    Mieszkałem 40 lat w bloku z grzejnikami,od 8 lat mieszkam w domu tylko z podłogówką.
    Bez porównania jeśli chodzi o komfort.

  6. #246
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ogłaszać to sobie można wszystko.

    Kupię każdy dom w cenie z oświadczenia majątkowego polityka.
    Rzuć zapytanie o wycenę, wykuj kable i będziesz gość a nie protezą grzać

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nic więcej nie trzeba.
    Ponizszy kociołek ma wszystko w sobie,podpinasz bezposrednio pod rozdzielacz:
    https://allegro.pl/oferta/kociol-ele...9kw-9817988153
    Przy pompie musisz mieć zawór przełaczający na cwu.

    Takie rzeczy to powinna być podstawa u inwestora i elementarz budowy...
    Dlatego powstał temat.....

    Powstaje inne pytanie, jeśli zdecydujemy się na wodną podłogówkę ( w cenie domu mamy standardowe ogrzewanie z kalafiorami 10k, dopłata do podłogówki 6k , ceny bez jednostki grzewczej ) to jak sie ma grzanie kotłem elektrycznym do kabli ? Wiem ze Kaizen chyba gdzieś to porównywał ale nie umiem znaleźć , jedno i drugie COP1 Chodzi o rachunki, sterowalność, eksploatacja , awaryjność ?
    Ostatnio edytowane przez sito ; 29-04-2021 o 16:06

  8. #248
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Dlatego powstał temat.....

    Powstaje inne pytanie, jeśli zdecydujemy się na wodną podłogówkę ( w cenie domu mamy standardowe ogrzewanie z kalafiorami 10k, dopłata do podłogówki 6k , ceny bez jednostki grzewczej ) to jak sie ma grzanie kotłem elektrycznym do kabli ? Wiem ze Kaizen chyba gdzieś to porównywał ale nie umiem znaleźć , jedno i drugie COP1 Chodzi o rachunki, sterowalność, eksploatacja , awaryjność ?
    Dlatego napisałem, że od d...strony zaczynasz.

    Co do porównania kabli vs kocioł elektryczny polecam wątek:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...1-WYST%C4%84P-!!!
    i cofnąć się w nim 10-11 lat wstecz gdzie te kwestie rozstrzasalismy.
    Nie ma różnicy w koszcie eksploatacji między jednym i drugim, nie ma różnicy w sterowalności, awaryjność nie występuję.
    Ale bardziej na Twoim miejscu interesowałbym się rachunkami za cwu, bo jak nie będziesz kąpał się w misce to rachunki wyjdą Ci wyższe niż za ogrzewanie

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlatego napisałem, że od d...strony zaczynasz.

    Co do porównania kabli vs kocioł elektryczny polecam wątek:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...1-WYST%C4%84P-!!!
    i cofnąć się w nim 10-11 lat wstecz gdzie te kwestie rozstrzasalismy.
    Nie ma różnicy w koszcie eksploatacji między jednym i drugim, nie ma różnicy w sterowalności, awaryjność nie występuję.
    Ale bardziej na Twoim miejscu interesowałbym się rachunkami za cwu, bo jak nie będziesz kąpał się w misce to rachunki wyjdą Ci wyższe niż za ogrzewanie
    CWU to nie problem, jestem w stanie zrobić dodatkowo PC do samej wody . Akurat wydanie 4k mnie nie przeraża . Jest nas 2+1, teraz idzie nam 10m wody miesięcznie, ile ciepłej nie wiem bo mamy w mieszkaniu 2 piony, w łazience mamy junkersa , w kuchni przepływowego Kospela 3,5kW . Zaznaczałem juz wcześniej ze w domu gazu sobie nie wyobrażam . Prądu zużywamy w mieszkaniu jakieś 200kWh miesięcznie. W domu odejdzie junkers i kuchenka gazowa. Dojdzie klima, indukcja , grzanie prądem CWU ( pompa lub bojler ) . Od razu zaznaczam ze nie bede w domu miał stolarni , warsztatu , nie bedę spawał itp , drewna też nie będę ciął piłą na prąd .

  10. #250
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    CWU to nie problem, jestem w stanie zrobić dodatkowo PC do samej wody
    Akurat jest to bzdura do kwadratu.

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Akurat jest to bzdura do kwadratu.
    Uzasadnisz ?

  12. #252
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Uzasadnisz ?
    Zastanów się, tym razem sam

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Zastanów się, tym razem sam
    Powiedzmy ze namówiłeś mnie na ten kocioł elektryczny z linku który wkleiłeś , do tego podłogówka.
    Piszesz że na CWU mogę wydawać więcej niż na ogrzewanie....

    Napiszę inaczej, załóżmy ze jestem gotowy zrobić wodną podłogówkę, stwórz dla mnie idealne rozwiązanie bez pompy ciepła ( tej do CWU i CO ) .......

  14. #254
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Piszesz że na CWU mogę wydawać więcej niż na ogrzewanie....

    Napiszę inaczej, załóżmy ze jestem gotowy zrobić wodną podłogówkę, stwórz dla mnie idealne rozwiązanie bez pompy ciepła ( tej do CWU i CO ) .......
    Nie ma tak łatwo, za doradztwo biorę 10tys.zl
    Ale mała podpowiedź,taki kalambur, jak jesteś inteligentny to go rozwiążesz
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...0eh-7787151309

    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...wa-10452618539

  15. #255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Drogie te twoje doradztwo, droższe niz ułożenie kabli przez firmę....

    Pierwsze co rzuca mi sie w oczy to różnica w cenie

    Z drugiej strony skoro wg Ciebie PC do CWU to zły pomysł to wklejenie tego Dietricha tutaj ma pewnie jakąś drugą strone medalu

  16. #256
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Powiedzmy ze namówiłeś mnie na ten kocioł elektryczny z linku który wkleiłeś , do tego podłogówka.
    Piszesz że na CWU mogę wydawać więcej niż na ogrzewanie....

    Napiszę inaczej, załóżmy ze jestem gotowy zrobić wodną podłogówkę, stwórz dla mnie idealne rozwiązanie bez pompy ciepła ( tej do CWU i CO ) .......
    Popatrz na moją stopkę i już masz rozwiązanie.
    Ten bufor to nie jakiś super tylko zwykły do CWU poj. 500 litrów, ocieplony fabrycznie.
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 29-04-2021 o 18:16
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Proszę przykład, ogłoszenie z 26.04.2021:
    Załącznik 455326
    Plus materiał 20zl/m2 daje ok.50zl/m2 gotowej podłogówki.

    Najlepiej powiedzieć "nie da się, nie można, drogo i robić za "jelenia" otrzymując ofertę na 140zl/m2....
    Przy tej cenie pewnie warunkiem jest zaliczka..... i tyle gościa widziałem. Co do za desperat? Albp człowiek, który to tak spieprzy, że nie będzie nawet czego poprawiać. Ty płaciłeś za pompę swoja 20tys. Powiedz dokładnie od kogo ją kupiłeś, na jakich warunkach, czy to z montażem czy bez. Jestem bardzo ciekaw bo o Tobie to już legendy krążą.

  18. #258
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Drogie te twoje doradztwo, droższe niz ułożenie kabli przez firmę....

    Pierwsze co rzuca mi sie w oczy to różnica w cenie

    Z drugiej strony skoro wg Ciebie PC do CWU to zły pomysł to wklejenie tego Dietricha tutaj ma pewnie jakąś drugą strone medalu
    Trzeba się cenić
    Proponowałem wątek elektryczny bo tam m.in jest to:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No nie za bardzo myślisz,u mnie miał być taki zestaw:

    Ale pomyślałem,policzyłem i COP1 z pompą ciepła do cwu nie był opłacalny w porównaniu do jednej pompy do c.o+cwu.
    A jaki miał być zestaw, wystarczy kliknąć w strzaleczki przy nicku
    Był to post z mojego Dziennika Budowy....

    Jak widać w sieci nic nie ginie a quest daje radę
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-04-2021 o 19:11

  19. #259
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przy tej cenie pewnie warunkiem jest zaliczka..... i tyle gościa widziałem. Co do za desperat? Albp człowiek, który to tak spieprzy, że nie będzie nawet czego poprawiać. Ty płaciłeś za pompę swoja 20tys. Powiedz dokładnie od kogo ją kupiłeś, na jakich warunkach, czy to z montażem czy bez. Jestem bardzo ciekaw bo o Tobie to już legendy krążą.
    Jestem człowiek legenda
    A moje ceny nic Ci nie dadzą bo pompę kupiłem w 2012r,podobnie jak i podłogówkę robiłem w tamtym czasie,czyli jak Atlantic 8kW kosztował niecałe 15tys.zl a T-CAP 18tys.zl

    Ale i w tamtym czasie miałem ofery na podłogówkę pow.100zl/m2 ale firma Instalprojekt,bodajże z Rudy Śląskie za samo rozłożenie rurek na płycie zaoferowała mi za 20zl/m2,oczywiście z mojego materiału bo nie dałem z siebie robić jelenia
    Można znaleźć na forum nawet maile między nami i z tą ofertą

    A co do tej ofery z ogłoszenia i spieprzenia podłogówki, uwierz, że nie da się tego zrobić jak inwestor jest kumaty i jest przy instalacji...
    To jak układanie klocków lego wg instrukcji
    Jak inwestor to sierota to cóż,wszyscy wszystko mu spartola...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-04-2021 o 19:19

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Powiedzmy ze namówiłeś mnie na ten kocioł elektryczny z linku który wkleiłeś , do tego podłogówka.
    Piszesz że na CWU mogę wydawać więcej niż na ogrzewanie....

    Napiszę inaczej, załóżmy ze jestem gotowy zrobić wodną podłogówkę, stwórz dla mnie idealne rozwiązanie bez pompy ciepła ( tej do CWU i CO ) .......
    Widzisz, mi też znajomym instalator wczoraj tłukł do głowy z 1,5h żebym dał sobie spokój z grzejnikami. Żebym nie traktował tego domku jako rekreacyjny tylko mieszkalny bo kto wie co będzie w przyszłości a generalny remont pochłonie fortunę. Grzejniki musiały by być naprawdę duże a to koszt nie mówiąc już efekcie wizualnym i przeszkody w aranżacji pomieszczeń. No cóż, w pewnych kwestiach trudno się nie zgodzić. Dodatkowo faworyzuje zbiornik kombinowany 500/150 czyli 350l bufor C.O. i 150l C.W.U. Spoko bo wszystko w jednym ale martwi mnie to, że aby zagrzać 150l C.W.U musze tak naprawdę zagrzać 175l+150l. Jak nie mam gotówki na pompę to póki co włoży mi grzałkę 9kW a nóż widelec rachunki nie będą zła i później zdecyduje co robić. Jak wspomniałem o klimie to pokiwał głową, że ok ale jako dodatek ale nie podstawa. I masz babo placek...

Strona 13 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony