dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę projektu.

    Cześć wszystkim !

    Mam do Was prośbę, proszę o ocenę projektu. Zamierzamy w tym roku ruszyć z tematem budowy i dostaliśmy taką to propozycję projektu.
    Będzie to parterówka z częściowym podpiwniczeniem i możliwością użytkowania poddasza.Poddasza poza ociepleniem ruszać nie będziemy.
    Chcemy częściowo podpiwniczyć dom ponieważ nie damy rady zmieścić wszystkiego na parterze i chcemy mieć dodatkowe miejsce na tzw. graciarnie.

    Ogrzewanie PC + foto na dachu jeśli się uda to od razu
    Podłogówka na całości.
    Ocieplenie - piwnica 15 cm ściany i podłoga a dom 20 cm ściany strop i podłoga.
    Wejście od północy, okno jadalni od zachodu, taras od południa, tak to wygląda na działce.


    Przy okazji zapytam, montaż pompy ciepła w piwnicy nie jest problemem ?

    Jeśli macie jakieś uwagi, porady etc to biore wszystko, zawsze lepiej się doradzić kogoś doświadczonego, za wszelkie rady dziękuje i w razie pyt będę odpowiadał.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnice-1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	453819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój-1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	453820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter-1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	453818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje-1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	453822   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze-1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	453821  


  2. #2

    Domyślnie

    Jak poziom wód gruntowych?
    Nie martwisz się o wode w piwnicy?
    Czy zrobisz tam kratki w podłodze do ewentualnego odwodnienia?
    Pompa ciepła w piwnicy -to nie problem.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli ocieplasz poddasze to bardziej bym tam widział "graciarnie" niż inwestował w wysokie koszty podpiwniczenia. Finalnie wydasz kasę na podpiwniczenie i poddasze. Dla mnie za drogo na taką opcję.

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze to żaden zawodowiec nie sprawdzał mi poziomu wód.
    Moja wiedza opiera się na tym, że sąsiad po tej samej str ok 30-40 m ma dom z piwnicą i nigdy nie miał problemów z wodą ( linia domu będzie taka sama)
    Poza tym mam wykopaną na działce studnie głębinową aż na .... 40 coś m dramat finansowy;/ pompę mam na ok 25 metrach włożoną a studniarz mówił ze lustro wody jest na 11m z tego co pamiętam. Dodatkowo mam wkopane dwie dryny ( w sumie 120 cm) pod instalację studni wodnej i dno wysypane jest drobnym kamieniem i żadnej wody tam nie mam.

    Czytałem trochę o tym i zamierzam wykopać jakiś dołek 1-5 - 2 m jak dam radę i będę obserwować, dodam jeszcze że w na działce mam starą studnie podobno zawsze tam były ogromne problemy z wodą i latali do sąsiadów z naprzeciwka po wodę. Opierając się na tym liczę, że woda mnie nie zaleje. I co o tym myślisz ?
    Ostatnio edytowane przez Robert1992 ; 08-03-2021 o 12:12

  5. #5

    Domyślnie

    Wobec powyższego -ja bym robił piwnicę z wygodnym zejściem na zewnatrz, zabepiecznym przed deszczem i śniegiem.
    Pewnie grunt masz piaszczysty.
    Pamiętaj aby ściany piwnicy były z zewnątrz zabezpieczone dobrą dwuskładnikową izolacją, XPSem (nie musi być gruby 5cm wystarczy), i zasypać to piaskiem bez ziemi i gliny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony