dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pozwolenie na budowę a zmiana WZ po jego wydaniu

    Dzień dobry,

    mam nurtujące mnie pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, mianowicie. Projekt typowy z Archonu w adaptacji, projekt ma taras zabudowany belkami żelbetowymi w formie słupów i wieńca wokół tarasu dołączonego do ściany bocznej budynku. Ze słupów żelbetowych rezygnujemy, zostanie wykonany jedyni ich fundament w celu późniejszego wykonania słupów stalowych i oklejenia styropianem + tynk elewacyjny LUB wykonania pergoli aluminiowej. Taras zostaje bez zmian.

    Warunki zabudowy na mojej działce nakazują zachowanie nieprzekraczalnej linii zabudowy po 7 m od zachodu i południa. Żeby dobrze posadowić budynek na tej działce i skorzystać z walorów widokowych taras wchodzi za południową NLZ o 1,5m. W dziale Urbanistyki mojego Urzędu Miasta dowiedziałem się że z powodu iż jest to granica działki sąsiadująca z drogą, minimalna NLZ jaką mogą mi zaproponować to 6m.

    Stąd dwa moje pytania:

    1. Zakładając że w Warunkach Zabudowy składanych do pozwolenia na budowę budynek wrysowany zostanie bez tarasu (wszystkie pozostałe warunki z WZ spełnione, sam budynek mieści się w granicach), czy mogę po otrzymaniu PNB złożyć wniosek o zmianę WZ w zakresie NLP z 7m obecnych na 6m a w tym czasie (2 miesiące na zmianę WZ, doświadczenie z wcześniejszych zmian) rozpocząć budowę ? Czy zmiana w WZ będzie prawomocna dla PNB wydanego na podstawie wcześniejszej WZ ? Dodam że w WZ określono że decyzja wygasa tylko gdy INNY wnioskodawca uzyska PNB, w innych przypadkach jest bezterminowa.
    2. Z jaką dokładnością należy trzymać się NLZ ? Idealna sytuacja jest gdy taras przekraczał będzie NLZ zmienioną na 6m o około 40 cm. Taras jest ziemny, podłoga drewniana + antresola jak wspominałem. Co grozi w przypadku kontroli, z tego co wiem nie dokonuje się odbioru budynku jako tako tylko zgłasza zakończenie budowy. Nie sądzę żeby któryś z sąsiadów doszukał się że taras na tyle wystaje za NLZ, dodatkowo taras nie będzie przeszkadzał żadnemu z sąsiadów.

    Budynku w drugą stronę przesunąć również nie mogę, pozostaje zwężenie tarasu a tego chciałbym uniknąć.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Jakub
    Ostatnio edytowane przez Evocati ; 12-03-2021 o 18:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony