dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wymiana drewnianych okien jaki montaż najlepszy?

    Cześć!

    Proszę o pomoc w wyborze montażu okien w 30 letnim piętrowym domu jednorodzinnym. Do wymiany jest prawie 26 metrów kwadratowych okien w tym balkonowych.
    Inwestycja na lata więc chcę dobrze wybrać.
    Chcę żeby zastosować montaż z użyciem m.in. taśm.

    Tu pojawia się kilka pytań:
    - czy generalnie firma musi w ramach montażu usunąć stare okna, a ja muszę tylko przygotować otwory?
    - czy szczelny montaż musi być robiony tak, że okna będą zlicowane z murem czy mogą być jak teraz we wnękach i też będzie dobrze?
    -czy między taśmami uszczelniającymi lepiej stosować taśmę rozprężną czy piankę?
    - czy zamiast ciepłego parapetu dać podwalinę? To chyba musi być XPS tylko jaki?

    Przymierzam się do Vetrexu V82, ale nie jest to ewidentnie dom nowy, nie wiem czy jest sens inwestować w tego typu okna...Dom nie jest ocieplony - oprócz strychu.

    No i cena; wyceniono mi montaż ciepły na prawie 6k jak sam okna wywalę i przygotuję otwory...
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, jak się umówicie.

    Zakres wymiany stolarki to wg mnie domyślnie: demontaż, montaż, uzupełnienie ubytków tynkarskich. To jednak się mocno rozwija, nie zawsze w stronę na plus.
    Jak najbardziej można wykluczyć demontaż (wg mnie najprostsza sprawa), ale to może wiązać się z uniknięciem konieczności osłaniania mieszkania i obróbek po montażu (niech naprawia ten, który przy demontażu nadmiernie popsuł mury) oraz utylizacją okien (firma robi tylko montaż, więc śmieci wyprodukował właściciel).
    Jednym słowem: w tym demontażu może być ukryta znaczna część kosztów prac koniecznych przy wymianie.

    Przy montażu szczelnym przygotowanie otworów jest kluczowe. To zawsze studium konkretnego przypadku, każdy montaż może być inny, tu jedna osoba uzna, że nie trzeba nawet zamiatać gruzu, inny będzie - słusznie - oczekiwać wytynkowania otworów do montażu. Na ten temat można napisać doktorat..

    Szczelny montaż można wykonać także w murze. O pozycji okna powinny decydować względy ogólne: elewacja, termika, konkretny przypadek.

    Mam obawy, czy przy wymianie i wątpliwej jakości murów folie będą odpowiednie. Być może lepsze mogą okazać się masy uszczelniające. Ale odpowiadając na pytanie: między folie idzie piana. Taśmę rozprężną (dobraną do szerokości okna) stosuje się samodzielnie.

    Znowu temat - ciepły parapet i stary mur - może być słabo z kilku powodów tkwiących w podłożu. Przy pomiarze można gdybać, coś zakładać i próbować to wykonać przy przygotowaniu otworów ale dobrze można to ocenić po demontażu (wtedy jest za późno, bo okna już będą gotowe na jakiś wymiar.
    Także - jeśli już to ciepła podwalina, ale raczej twarda, taką, którą można klinować. Z drugiej strony ja zwykle zostawiam listwę podokienną (stosowana przez Vetrex w modelu V82 ma Uf 1,2-1,3.)

    Wymiana to zawsze bardzo indywidualna sprawa. Nie sposób ją szczegółowo przewidzieć..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Jednak stanęło na tym, że będę decydował się na kompleksowe wykonanie przez firmę. Czyli demontaż, montaż, obróbka.

    Edit:

    Okna:
    Knipping 88 (KN3) - najlepszy współczynnik przenikania spośród konkurencji, OKUCIE activPilot Concept,
    Ostatnio edytowane przez Gnieff ; 10-04-2021 o 21:41
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony