dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie Wentylacja grawitacyjna - połączenie pustaka z rurą spiro

    Witam,

    Strop żel betonowy, z niego wychodzą pustaki wentylacyjne schiedla czy jakoś tak ( czasem pojedyncze czasem podwójne) średnica otworów wentylacyjnych czy to w pojedyńczym czy to w podwójny 9,5cm x 15,5cm ( na stronie schiedla 10cm x 16cm), ze stropu wystaję 1 pustak (ponad strop). W dachu (pełne deskowanie, papa i dachówka ceramiczna) mam założone w pionie takie grzybki wyloty powietrza nad tym pustakiem wentylacyjnym, ponieważ dach miałem pianowany to na te grzybki od dołu założyłem rurę spiro nie ocieploną i wystaje teraz z piany.

    Jak mam połączyć ten pustak wentylacyjny z tą rurą spiro? wysokość pomiędzy tymi elementami to czasem 1,8m a czasem 50cm. Szukałem przejściówek ale nie ma niczego takiego? rura spiro okrągła fi 125mm a kanał wentylacyjny w pustaku wentylacyjnym prostokątny?

    Pomoże ktoś? Czy rura spiro powinna być ocieplona? pomiędzy ocieplonym stropem a dachem nie będzie nic użytkowego, graciarnia.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sprawa jest banalnie prosta trzeba zamówić przejście z prostokąta na rurę o takiej średnicy aby dało się na nią nałożyć rurę spiro. Rurę spiro łączy się z przejściówką opaską zaciskową a przejściówkę z otworem kominowym np. pianką PU. Przejściówki dostaniesz niedaleko od Ciebie w Michałowicach firma "Panek". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta, potrzebuję przejśćie z pustaka wentylacyjnego 120x170 na rure spiro fi 150. Przeszukałem pól internetu i nic nie znalazłem.

    Czy jedyna opcja to zlecenie wykonania takiego przejścia do blacharza?
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Czy możecie coś podpowiedzieć w tej sprawie? Też szukam przejścia z kanału wentylacyjnego 120x70 na rurę spiro 150. I za nic takowego poszukać nie mogę... Z góry dzięki za podpowiedzi.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej wyłącznie na indywidualne zamówienie. Najlepiej zrobić to z kwasówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony