dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Lightbulb Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE 3,5 kW czy Gree Amber Prestige 3,5 kW GWH12YD-S6DBA2A

    Witam.
    Stoje przed wyborem klimatyzacji która ma także częściowo wspomagać ogrzewanie gazowe na wiosnę i jesień. Mój wybór to:
    Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE 3,5 kW czy Gree Amber Prestige 3,5 kW GWH12YD-S6DBA2A
    Skłaniam się ku Panasonic. Jednak nie mam wiedzy czy to dobry wybór. Parametry są takie same cena 540zł większa od Gree, jest do zaakceptowania. Jednak czy może dać szanse Gree. Jak jest z Panasonic? Bezawaryjna maszyna? Parametry nie oszukane? Jak ktoś ma doświadczenie bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja miałem podobny dylemat w ubiegłym roku i poszedłem w model Gree GWH18YD-K6DNA1A 6600 W. Zależało mi na parametrach nie na marce - czytając na kilku forach za i przeciw oraz spadek jakości "firmówek" postawiłem na tańszy i cichszy bo dla mnie to było ważne każdy dB się liczył - moc również ważna tym bardziej że miał sprostać instalacji w domu. Sprawdzał się i w okresie przejściowym również - grzejąc jak "kominek"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Gryfi a do czego Ci potrzebna klimatyzacja całosezonowa z A+++ jak będziesz używał jej tylko w okresach przejściowych? Do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy maszyna z A++ lub A+ na grzaniu,chyba ,że nie wiesz co z keszem zrobić i dla tego takie brałeś pod uwagę.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #4

    Domyślnie

    Przemyślałem i podobno dla mojej sytuacji odpowiedni jest model Gree Lomo Luxury Plus 7 kW GWH24QE-K6DNB2E Ma dobry współczynnik ceny do jakości . Moc też jest OK. I co ważne nie będzie obsługiwał jedegon pokóju , ale wszystkie otwarte przestrzenie , czyli u mnie prawie 60 % domu.
    Ostatnio edytowane przez gryfi ; 24-03-2021 o 14:44

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryfi Zobacz post
    Przemyślałem i podobno dla mojej sytuacji odpowiedni jest model Gree Lomo Luxury Plus 7 kW GWH24QE-K6DNB2E Ma dobry współczynnik ceny do jakości . Moc też jest OK. I co ważne nie będzie obsługiwał jedegon pokóju , ale wszystkie otwarte przestrzenie , czyli u mnie prawie 60 % domu.
    No teraz konkretną moc, ważne aby był efekt a nie tylko świadomość, że coś działa a nic nie daje albo czuć tylko w jego pobliżu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Jest też w miarę oszczędny A++/A+ SEER 6,5 SCOP 4
    Wydaje mi się ,że będzie OK.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CS42200

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    @gryfi - zamontowałeś już to Gree? jak się sprawdza?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony