dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fosco

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie niewidoczny wyciek wody

    mam problem a tym problemem jest wyciek wody ciepłej z boilera.Jest wyciek ale nie wiem gdzie.Najprawdopodobniej gdzieś w podłodze ale tego nie widać.jak to zlokalizować (może roentgen?)a może są firmy które tym się zajmują.będe wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Podaj może więcej danych (jakie rury ,łączenia) no i co na to hydraulik,który to wykonywał?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fosco

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rury są plastikowe ,łączenia klejone.Hydraulika jeszcze nie sprowadzałem bo ten co miał przyjść z odpowiednim urzędzeniem do lokalizacji wycieków wycofał się mówiąc że urządzenie odmówiło mu posłuszeństwa .Wyciek jest napewno w podłodze bo jeśli byłby w ścianach to byłby jakiś ślad(chociaż mogę się grubo mylić).Konstrukcja domu-kanadyjczyk.Na boilerze po 10 minutach spada dość gwałtownie ćiśnienie po otwarciu kurka z wodą.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał fosco
    Rury są plastikowe ,łączenia klejone.Hydraulika jeszcze nie sprowadzałem bo ten co miał przyjść z odpowiednim urzędzeniem do lokalizacji wycieków wycofał się mówiąc że urządzenie odmówiło mu posłuszeństwa .Wyciek jest napewno w podłodze bo jeśli byłby w ścianach to byłby jakiś ślad(chociaż mogę się grubo mylić).Konstrukcja domu-kanadyjczyk.Na boilerze po 10 minutach spada dość gwałtownie ćiśnienie po otwarciu kurka z wodą.
    Czyli sławetny "genova system" niestety obawiam sie ,że pękła rura .W poprzedniej firmie wciąż miałem klientów na kawałki rur i mufy bo to diabelstwo pęka.
    Na twoim miejscu wymieniłbym instalacje na inna ,bo może sie okazać (czego nie życżę) iż zaraz będzie ciekło w innym miejscu. Wiąże sie to z kosztami ,ale przy kanadyjczyku więcej wycieków może się skończyc bardzo źle. Drewno nie lubi wody.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fosco

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli pękła rura co jest chyba faktem to jak zdiagnozować owo pęknięcie i wyciek wody.I kto się takimi sprawamia zajmuje?Nie chcę samemu bo mogę rozbierać w nieskończoność.Zdać się na własne siły?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał fosco
    Jeśli pękła rura co jest chyba faktem to jak zdiagnozować owo pęknięcie i wyciek wody.I kto się takimi sprawamia zajmuje?Nie chcę samemu bo mogę rozbierać w nieskończoność.Zdać się na własne siły?
    Naprawdę przykro mi z tego powodu ,ale radzę wymienić ta instalację,żeby uniknąć duzo większych kosztów później. Znajdx hydraulika/ów i niech ci wycenią ta "zabawę".
    A skąd jestes?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat - mam podobny problem w mieszkaniu. Instalacja z pcv z rur zgrzewanych. Pod płytkami podłogowymi w łazience (już rozkułem posadzkę wzdłuż rur ) - betonowa wylewka na folii jest mokra - o dziwo rury pod folią suche. A licznik wskazuje upływ wody. Czy prócz prucia instalacji jest jakiś sposób na lokalizację przecieku?!?

    tomjot
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  8. #8
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    tomjot musisz eliminować miejsca ewentualnego przecieku, zakręcając zawory na poszczególne gałązki,
    póżniej jedynie rozkuwać,

  9. #9

    Domyślnie

    Problem jest dość skomplikowany - bo... nie jestem pewien czy to chlasnęła rura. Mokrą wylewkę mogę tłumaczyć jeszcze nieszczelnością rury kanalizacyjnej i wykraplaniem się wody na posadzkę wewnątrz stelarza do podwieszenia wc zainstalowanego blisko kanału wentylacyjnego (na skutek różnicy temperatur). Tak jak pisałem - posadzkę w łazience mam prawie całą rozkutą wzdłuż rur - rury są suche, posadzka nad nimi na folii wilgotna/mokra - a licznik pokazuje upływ wody (ok. 70ml/godzine - to mało/dużo?) A może licznik jest uszkodzony?
    A.. jeszcze jedno - "poszczególnych gałązek" nie mogę niestety odcinac i po kolei eliminowac - bo jak to się ponoć robi w nowych instalacjach - jest tylko jeden główny zawór - na klatce schodowej przed mieszkaniem.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Fosko opisz problem dokładnie:
    Na boilerze po 10 minutach spada dość gwałtownie ćiśnienie po otwarciu kurka z wodą.
    Jaki kurek otwierasz (ten zasilający bojler), czy inny?
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony