dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A rzeczywiście. To nie może być z notatek, bo zapomniałeś o przepływach.



    "mnóstwo" to ile statystycznie w %? Wśród znajomych i rodziny na dobre kilkanaście domów ja pierwszy mam podłogówkę. Fakt, większość znajomych mam blokowych. Też jako pierwszy dołożyłem do "fabrycznych" grzejników maty grzewcze w łazience - to było 11 lat temu.




    Jeden na ilu kolegów?



    Nie wiem, jak w innych PINB ale u mnie to inwestor na koniec podpisuje się pod parametrami zgłaszając zakończenie budowy.. Przynajmniej teoretycznie za wprowadzenie urzędnika w błąd grozi odpowiedzialność karna. Nawet, jak w praktyce nikt nie wyciąga konsekwencji - to w każdej chwili może to się zmienić a korzyści z wprowadzenia urzędnika w błąd nie są warte utraty spokojnego snu.

    U mnie w okolicy wielu wylosowało los na loterii - przymknęli inspektora za korupcję i trzepali wszystkie domy, które on obsługiwał.



    I co z tego? Widziałeś termowizję.
    I tak pewnie mniejszy opór tego dywaniku+gres niż drewna, które mam w sypialniach. Do tego opór jest przy ogrzewaniu elektrycznym dobry - pewnie znasz kompendium Devi i wykres doboru wylewki. Im większy opór okładziny, tym cieńsza wylewka wystarczy do grzania w taniej strefie w 100%. Przejmować się można co najwyżej jak drewno jest na wierzchu.



    Bo? Użytkowo ma same zalety. A czy/kiedy/o ile droższe będzie używanie i kiedy zwróci się dołożenie kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy do innego sposobu grzania niż kable to trzeba policzyć, a nie WSZYSTKIM odradzać w ciemno. Coraz częściej to najbardziej opłacalny sposób ogrzewania.




    Na to, co wisi na słupach wysokiego napięcia tez mówisz "kabel"? Poczytaj to i to

    A co z tymi kablami sameregulującymi do wylewek? Znalazłeś jakieś?
    Przepływy są sprawa wynikowa. Próbujesz mędrkować, a nie masz wiedzy. Co dokładnie widać na przykładzie dyskusji o zyskach ciepła. Proponuję Ci jeszcze odjąć po 50W na każdego domownika.

    Niestety nie prowadzę statystyk, kto miał podłogowke w domu w latach 90. Za to na studiach dorabiałam w biurze projektów i każdy projektowany dom miał podłogowke- cały lub same łazienki+ kuchnia.

    W co którymś poście straszysz tym EP i od razu po tym widać, że o projektowaniu nie masz pojęcia. Równie dobrze mogę powiedzieć urzędnikowi, że kąpie się w zimnej wodzie i stąd te oszczędności palę w kominku, a moje komputery kopią bitcoiny. Jeżeli przegrody, źródło ciepła itp są poprawnie wprowadzone w charakterystyce to nikt Ci nie udowodni, że obliczone zużycie energii jest zaniżone.

    Poza tym wypisujesz takie bzdury, że żal komentować.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casc Zobacz post
    Przepływy są sprawa wynikowa.
    Wynikowa ta miała być tz.. Nie pamiętasz?

    Cytat Napisał Casc Zobacz post
    Temperaturę ogrzewania podłogowego uzależniam od rodzaju źródła ciepła, wymaganej temperatury w pomieszczeniu, strat ciepła, przeznaczenia pomieszczenia, konstrukcji podłogi czy tego, że rozstaw wężownicy może wynikać z chłodzenia płaszczyznowego.
    Cytat Napisał Casc Zobacz post
    Za to na studiach dorabiałam w biurze projektów i każdy projektowany dom miał podłogowke- cały lub same łazienki+ kuchnia.
    Ginekolog na podstawie swojego doświadczenia może stwierdzić, że 100% ludzi nie ma przyrodzenia. Nie zmienia to faktu, że jest ono popularne. Czego na pewno nie można powiedzieć o podłogówce w dwudziestoletnich domach.

    Cytat Napisał Casc Zobacz post
    W co którymś poście straszysz tym EP i od razu po tym widać, że o projektowaniu nie masz pojęcia.
    Pojęcia to nie masz pod czym podpisuje się inwestor.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony