dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kupno działki graniczącej ze stadniną koni

    Dzień dobry, znalazłem fajną działkę, 2000 m2, jedyną "wadą" jest to że graniczy ona ze stadniną koni(5-7 koni).

    Mam pytanie do ludzi, którzy mieszkają w podobnej lokalizacji czy taki sąsiad jest bardzo uciążliwy? Mam na myśli głównie nieprzyjemny zapach, który z pewnością wydobywa się ze stadniny. Czy jest aż tak źle, że nie da się wysiedzieć na zewnątrz czy poprostu w powietrzu unosi się "wiejski" zapach?

    Niestety nie byłem na miejscu w okresie letnim, a zapewne latem jest najgorzej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    muchy!

    jak daleko jest stajnia?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    polecam przejechać się do jakiejś agroturystki w lecie i przekonać się na własnej skórze .
    Nie kupuj działki pod budowę domu jeżeli :
    1) przy granicy znajduje się trakcja kolejowa
    2) przy granicy znajduje się gastronomia
    3) przy granicy znajduje się tartak lub jakikolwiek zakład rzemieślniczy, działalność gospodarcza gdzie pracują ludzie którzy o 5-6 rano będą przychodzili do pracy i szurali paletami, wózkami widłowymi, ładowali towar na samochody itp itd
    4) przy granicy znajduje się jakikolwiek hiper maket lub jakakolwiek hala z wentylacją mechaniczną ( wentylacje mechaniczne przemysłowe wywiewno nawiewne to przemysłowe sprzęty z 2 silnikami po kilka kW każdy których nie wyciszysz, żadne tłumiki nie wyciszą w 100% ) Nie mylić z wentylacją mechaniczną domu
    5) przy granicy znajduje się stajnia, stodoła, hodowla psów itp itd
    6)przy granicy znajduje się jakikolwiek ciek wodny

    Trzymając się tych zasad będziesz mógł spać i spokojnie żyć w swoim nowym wymarzonym domu. Kupowanie działki pod odm w uciążliwej/przemysłowej okolicy to proszenie się o kłopoty
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 26-03-2021 o 17:58

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Zależy jak daleko. Ja mam stajnię jakieś 600m od domu, nic nie czuć, mógłbym nie wiedzieć, że istnieje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapewne owa działka mieści się na terenach wiejskich więc samo przezsie jak nie ze stadniny będą zalatywały zapaszki to z okolicznych hodowli trzody chlewnej czy z wywozu gnojownika czy gnojownicy będą swojskie zapachy, ale czy to będzie uciążliwe? zależy kto jaki ma drażliwy nos
    Co do much to nie musi być w pobliżu stajni, obory czy świniarni aby był nalot tych uciążliwych i upierdliwych stworzeń. Od tego aby zapobiegać są między innymi moskitiery.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zapewne owa działka mieści się na terenach wiejskich więc samo przezsie jak nie ze stadniny będą zalatywały zapaszki to z okolicznych hodowli trzody chlewnej czy z wywozu gnojownika czy gnojownicy będą swojskie zapachy
    Zależy od wsi i okolicy.
    Znam dziesiątki (albo i więcej rowerowo mijam) wsi, które a i owszem wzdłuż i wszerz polami uprawnymi stoją, ale hodowli zwierząt nie uświadczysz. Po Polsce całej nie jeżdżę ale w okolicach, w których bywam wieś z hodowlą zwierząt to wybitna rzadkość.
    Na te kilkadziesiąt wsi to właśnie ze 3 stajnie hobbystyczne i tyleż samo trzody chlewnej zauważyłem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7

    Domyślnie

    ja osobiście uważam, że konie ładnie pachną.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    muchy!

    jak daleko jest stajnia?
    Jakieś 20-30m od granicy działki

    Dużą zaletą jest to, że nie jest to jakaś amatorska stajnia tylko bardzo profesjonalna, konie są przystosowane do terapii z dziećmi niepełnosprawnymi więc stajnia jest zadbana.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zapewne owa działka mieści się na terenach wiejskich więc samo przezsie jak nie ze stadniny będą zalatywały zapaszki to z okolicznych hodowli trzody chlewnej czy z wywozu gnojownika czy gnojownicy będą swojskie zapachy, ale czy to będzie uciążliwe? zależy kto jaki ma drażliwy nos
    Co do much to nie musi być w pobliżu stajni, obory czy świniarni aby był nalot tych uciążliwych i upierdliwych stworzeń. Od tego aby zapobiegać są między innymi moskitiery.
    Działka znajduje się przy rzece, jakieś 500 m od sporego osiedla (osiedle jest na górnym tarasie) do centrum miasta Wojewódzkiego jest jakieś 7 km. W najbliższej okolicy na tą chwilę stoi tylko jeden dom ale powoli zaczynają budować się nowe.

    Myślę, że najlepiej będzie jak wstrzymam się z zakupem chociaż do maja gdzie temperatury będą wyższe i przekonam się sam na własny nos jak to jest naprawdę.

    Pytanie jeszcze czy nawet jeśli by "zalatywało" od tych koni za mocno czy nie można by się od nich odgrodzić jakimś wysokim murem + gęsta roślinność, żeby ten potencjalny zapach tak się nie roznosił.

  10. #10

    Domyślnie

    To zależy czy ktoś lubi/polubi konie.
    Jeżeli tak -to nawet ten 'zapaszek' nie będzie mu przeszkadzał. Jeżeli niezbyt przepadacie za tymi kopytnymi -poza widokiem przez okno na pastwisku -to odpuścicie sobie. Miłośnicy dopłaciliby za tą miejscówkę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezykbdg Zobacz post
    Działka znajduje się przy rzece, jakieś 500 m od sporego osiedla (osiedle jest na górnym tarasie) do centrum miasta Wojewódzkiego jest jakieś 7 km. W najbliższej okolicy na tą chwilę stoi tylko jeden dom ale powoli zaczynają budować się nowe.

    Myślę, że najlepiej będzie jak wstrzymam się z zakupem chociaż do maja gdzie temperatury będą wyższe i przekonam się sam na własny nos jak to jest naprawdę.

    Pytanie jeszcze czy nawet jeśli by "zalatywało" od tych koni za mocno czy nie można by się od nich odgrodzić jakimś wysokim murem + gęsta roślinność, żeby ten potencjalny zapach tak się nie roznosił.
    Miejscówka super!
    Wiesz, stadniny koni za kilka lat może nie być a może się rozrosnąć, tego nikt nie wie co będzie w przyszłości. zapach ze stajni jest "perfumem" w porównaniu z zapachem z chlewni czy kurników z kurami.
    Możesz poczekać do lata ale czy cena tej działki nie wzrośnie?
    O d smrodu się nie uchronisz, jest on w powietrzu i nie wiem jakie wysokich mury byś stosował to on przejdzie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Zależy od wsi i okolicy.
    Znam dziesiątki (albo i więcej rowerowo mijam) wsi, które a i owszem wzdłuż i wszerz polami uprawnymi stoją, ale hodowli zwierząt nie uświadczysz. Po Polsce całej nie jeżdżę ale w okolicach, w których bywam wieś z hodowlą zwierząt to wybitna rzadkość.
    Na te kilkadziesiąt wsi to właśnie ze 3 stajnie hobbystyczne i tyleż samo trzody chlewnej zauważyłem.
    Zgadza się, zależy jaka produkcja jest przodująca w danej okolicy. Kiedyś latem przejeżdżałem przez słynne Pudliszki i powiem Ci że w okolicy kilkunastu kilometrów na polach nie widziałem żadnych zbóż, tylko same warzywa.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ziemia nie odrasta, jej tylko ubywa. Cena tylko wzrośnie z powodu braku alternatywy na lokowanie pieniądza oraz z powodu inflacji. MNP milczą na jej temat, lecz prawa ekonomii są niezależne od rządu. Jeszcze.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Stajnia i konie to nie problem - pytanie, jak blisko i jak długo składują obornik.

  15. #15

    Domyślnie

    Koński obornik nie ma uciążliwego zapachu że tak to nazwę a po drugie jest w cenie i jest cenny.
    Są przepisy/normy które mówią ile od granicy może być usytuowany obornik.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezykbdg Zobacz post
    Jakieś 20-30m od granicy działki

    Dużą zaletą jest to, że nie jest to jakaś amatorska stajnia tylko bardzo profesjonalna, konie są przystosowane do terapii z dziećmi niepełnosprawnymi więc stajnia jest zadbana.
    czyli od samego rana ktoś będzie tam się kręcił, pracował, hałasował.

    Trochę za blisko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony