dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Manitoba123

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Janikowo
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    24

    Domyślnie Tynk Knauf MP 75 L

    Bardzo proszę o opinie użytkowników, którzy mają u siebie tynk Knauf mp 75 L.
    Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam go na ścianie od kilkunastu prawie lat i sobie chwalę. Polecam.
    Fachowo położony nie wymaga dodatkowo położenia gładzi co podnosi dodatkowo koszt.
    Z racji że to tynk gipsowy nie zalecany do pomieszczeń mokrych np łazienka.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Z racji że to tynk gipsowy nie zalecany do pomieszczeń mokrych np łazienka.
    Zawsze mnie to zastanawiało..dlaczego w Polsce nie jest zalecany do łazienek a w Niemczech bez problemu i nie raz kładłem na nim płytki w "mokrych" pomieszczeniach. Podobnie w Polsce.
    Być może to z powodu chronicznego zatykania wentylacji "bo przecież ciepło ucieka"

    Einzusetzen im Innenbereich zum

    Vom Keller bis zum Dach für alle Räume mit üblicher Luftfeuchtigkeit einschließlich Küchen und Bäder mit haushaltsüblicher Nutzung (z.B. WC`s in Schulen und Bäder in Hotels oder Krankenhäusern)

    W Polskiej wersji to samo .. no prawie, bo u nas wspominają o max wilgotności pomieszczenia 70%, co jak dla mnie potwierdza trop wentylacji, a raczej jej braku.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 29-03-2021 o 15:16
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Zawsze mnie to zastanawiało..dlaczego w Polsce nie jest zalecany do łazienek a w Niemczech bez problemu i nie raz kładłem na nim płytki w "mokrych" pomieszczeniach. Podobnie w Polsce.
    Być może to z powodu chronicznego zatykania wentylacji "bo przecież ciepło ucieka"
    .
    Tak naprawdę to ja ma w łazience położony tynk MP75 ale był to zabieg nie celowy. Po otynkowaniu pomieszczenia zmieniła się koncepcja i w tym pomieszczeniu zrobiłem małą łazienkę - wanna, kibelek i umywalka i pomimo użytkowania już kilka ładnych lat nic się z tynkiem nie dzieje.
    Gdybym był świadomy że w tym pomieszczeniu będzie łazienka nie dał bym MP75 z przyczyn takich że wszyscy w koło piszą i przestrzegają aby w mokrych/wilgotnych pomieszczeniach nie stosować tynków gipsowych.
    To że u mnie nic się nie dzieje to może jakiś wyjątek, nie wiem ale wiem że jest dobrze.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tak naprawdę to ja ma w łazience położony tynk MP75 ale był to zabieg nie celowy. Po otynkowaniu pomieszczenia zmieniła się koncepcja i w tym pomieszczeniu zrobiłem małą łazienkę - wanna, kibelek i umywalka i pomimo użytkowania już kilka ładnych lat nic się z tynkiem nie dzieje.
    Gdybym był świadomy że w tym pomieszczeniu będzie łazienka nie dał bym MP75 z przyczyn takich że wszyscy w koło piszą i przestrzegają aby w mokrych/wilgotnych pomieszczeniach nie stosować tynków gipsowych.
    To że u mnie nic się nie dzieje to może jakiś wyjątek, nie wiem ale wiem że jest dobrze.
    Mam gipsówki robione 25 lat temu w łazienkach i ...nic Fakt- trzeba przy nich pomyśleć o tym, co pod takim tynkiem może korodować, a jak wiadomo, niektórych myślenie czy wiedza może się nie imać.No i ta nieszczęsna wentylacja... Ogrom ludzi woli mieć wodę na szybach, grzyb na ścianie niż świadomość, że im zimne powietrze do domu zimą wlatuje. O ile świadomość w tym temacie jako tako się poprawiła pośród właścicieli mieszkań, to wynajmujący (a temat znam bo ludziom wynajmuję) mają to gdzieś i "oszczędzają" na ogrzewaniu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #6

    Domyślnie

    Mam i nie polecam. Nieświadomy faktu, że są tynki twarde na rynku, dałem się wrobić przez dewelopera na miękkie tynki. Zorientowałem się przy pierwszym wgnieceniu i od tej pory codziennie spędza mi to sen z powiek. Tynki są bardzo delikatne, wystarczy lekko coś upuścić (mop, zabawka, wtyczka do żelazka) i pojawia się wgniotka. Teksty w tylu "łatwo to naprawić" słyszałem nie raz i nie potwierdzam - zawsze widać przebarwienie / inną fakturę. Dzisiaj na 100% bym się nie zdecydował, obstawiam, że poszedł bym albo w Diamanta albo w tradycyjny CW. Zaletą lekkiego miała być jego większa elastyczność i mniejsze pękanie. U mnie już zdarzają się pęknięcia na tynku, więc kolejny mit z głowy ...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Nie polecam tego "gówna". Lekkie uderzenie czymkolwiek w ściane i już dziura. Płyty gipsowe są dużo wytrzymalsze na uszkodzenia. NIe! Nie! Nie!

  8. #8

    Domyślnie

    Ten knauf lekki to chyba najbardziej miękki ze wszystkich? Już lepiej było zwykły mp75 albo dolina nidy alfa

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę, że alfa czy mp75 są też miękkie, to jednak gips. Radził bym wziąć diamant albo w ogóle pójść w CW.

  10. #10

    Domyślnie

    niedługo u mnie tynki będą gipsowe miekkie, za diamanta drożej za worek i ekipa chce więcej $ . Cem wapiennych nie chcę. Zobaczymy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony