dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Kondensacja wody pod elewacja.

    Witam. Dom mam ocieplony 20cm styro plus siatka z klejem. Dom posiada na całości strop żelbetonowy który wychodzi na tarasy. Gdy zaczynam grzać w domu pojawia się nad tarasami woda na elewacji. Gdy tylko przestanę grzać znika. Zima miałem też duży problem z wysuszeniem tynków na sufitach że względu na to że strych jest nie ocieplony o strop też nie był. Teraz ocieplilem strop 10cm styro, ściankę kolankowa 5 cm styro. Jedyne miejsce nie ocieplone to koło murłaty od góry co widać na zdjęciu. W tym momencie pracuje w domu 6 osuszaczy i temperatura sięga 30C i pojawia się woda na elewacji. W miejscach których są tarasy w ogóle nie chce wyschnąć sufit co widać na zdjęciach. Czym to może być spowodowane ?





    Ostatnio edytowane przez Lucyk102 ; 29-03-2021 o 19:40

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia dodam ppzni k bo mam jakiś problem z wysłaniem
    Ostatnio edytowane przez Lucyk102 ; 29-03-2021 o 18:32

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie dosc ze trzeba to wykop[iowac zeby zobaczyc to zdjecia sa wielkosci glowki od szpilki, ogarnij to jakos i moze cos wtedy bedzie wiadomo
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ale przecież wiadomo co się dzieje....gigantyczny mostek cieplny bardzo duża wilgotność. Musi się skraplać - dziwne gdyby nie było.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Gdzie znajduje się ten mostek cieplny ? Jak go naprawić ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Dom posiada na całości strop żelbetonowy który wychodzi na tarasy.
    Jaka jest termoizolacja tej części tarasowej od góry, jaka od dołu i jaka po bokach?
    Jaka jest hydroizolacja?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kamera termowizyjna i wszystko będzie jasne( ta usługa nie jest droga) - ale ja wnioskuję z tego co piszesz bo zdjęć nie widzę. Wszystko to co jest nieocieplone - więc wyobraź sobie jakbyś jechał po elewacji z jednej strony na strych, po stropie, po tarasach w dół pod nimi i dalej po ścianach i tak do punktu w którym zacząłeś. Jeśli jest jakieś miejsce bez ocieplenia(tak jak piszesz mur i pod murłatą, balkon taras, szpary pomiędzy izolacjami - to wszystko powoduje wykraplanie się pary wodnej/wody na elementach a że jej jest dość dużo bo temperatura wysoka to tym więcej jej będzie się wykraplać na szybko stygnących elementach.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mogę w żaden sposób wstawić zdjęć ciągle błąd. Mogę podesłać na e maila. Troszkę mnie chyba źle zrozumiałeś. Zewnstrz jest ocieplone od samego domu do membrany na dachu. Wewnątrz cały strop jest ocieplony i ścianka kolankowa. Na ściance leży murłata i obok niej jest 5cm przerwy nie ocieplone na strychu


    Udało się dodać zdjęcie
    Ostatnio edytowane przez Lucyk102 ; 29-03-2021 o 19:40

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Po pierwsze wentylacja, po drugie przez nieodpowiednie (za małe) ocieplenie wywołałeś kondensację w konstrukcji zamiast w ociepleniu. Może niechcący zrobiłeś membranę po zewnętrznej stronie.
    Zdjęcia lub czytelny opis, inaczej wróżenie z fusów.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  10. #10

    Domyślnie

    Dodałem kilka zdjęć w pierwszym poście. Nie rozumiem o co chodzi z membraną po zewnętrznej stronie. 20cm styropianu jest na zewnątrz. Tak miałem w projekcie, wszystkie łączenia płyt są szczelnie zapiankowane

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Udało się dodać zdjęcie
    Dobrze widzę, że styropianem dojechałeś do samej membrany?

    Klik

    Co z tym tarasem? Jak jest odizolowany z każdej strony?

  12. #12

    Domyślnie

    Styropian jest do samej membrany później jest przerwa i blacha. Taras miałem na myśli tylko strop nad nim bo to jedna wielka płyta.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Styropian jest do samej membrany później jest przerwa i blacha. Taras miałem na myśli tylko strop nad nim bo to jedna wielka płyta.
    no to masz odpowiedz co masz zle.
    to nie kondensacja w warstwie docieplenia a brak szczeliny wentylacyjnej i stykanie sie membrany z warstwa styropianu.
    tam jest potrzebne okolo 3 cm luzu
    membrana niby jak ma odpowiednie sd moze byc styczna z styropianem (chociaz to tez nie fajne bo sie przeciera)
    a u Ciebie jest "na styk" i stad masz problem.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Na łączeniu styro z membraną jest sucho wewnątrz i zewnątrz woda pojawia się dalej. I tylko nad tarasami .

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Na łączeniu styro z membraną jest sucho wewnątrz i zewnątrz woda pojawia się dalej. I tylko nad tarasami .
    rozklad czesci nieogrzewanej i ogrzewanej? grubosci docieplenia na podcieniach ?
    ewidentnie gdzies skrapla Ci sie woda - na 100% masz zle wykonany styk membrany ze styro.
    byc moze jest jeszcze gdzies 2gi blad i trzeba go znalezc
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Na łączeniu styro z membraną jest sucho wewnątrz i zewnątrz woda pojawia się dalej. I tylko nad tarasami .
    Jest, bo już spłynęło. A najwięcej wsiąkło jak była odwilż - bo to, co wcześniej skropliło się przez miesiące mrozów na membranie, to zamarzło i czekało na ocieplenie. Przy odwilży spłynęło, trafiło na styropian i wsiąkło w warstwę kleju. Oczywiście, że nie od razu wyszło na zewnątrz - trochę trwało przesiąkanie.

    A czemu wychodzi przy tarasie? Może dlatego, że gdzie indziej rozchodzi się do samej dołu. A tu układ jest taki, że warstwą kleju dochodzi do płyty EPS położonej poziomo, spływa po niej do prostopadłej płyty (pewnie najpierw była robiona ściana do samej góry i czoło poziomej płyty styka się z płytą na ścianie i tędy, pewnie przez piankę, wychodzi bo nie ma innej drogi.

  17. #17

    Domyślnie

    Wystarczy tylko że przestanę grzać w domu i woda znika po kilku dniach. Zacznę grzać i od nowa to samo na początku nie miałem styro do membrany ( dopiero później odcinałem skosy i wkleiłem, nie pamiętam dokładnie ale wcześniej woda chyba też była. Wątpię żeby nigdzie indziej nie pojawiła się woda jak jak dom ma około 60mb ścian w pojawia się tylko pod tarasami.

    Nie ogrzewany jest cały strych i nie jest ocieplony dach wełna. Jeśli ci chodzi o sam szczyt gdzie jest odcięte do membrany to tak jak na ścianie 20cm styropianu.

    Dodam jeszcze że wystarczy że przestanę grzać w tym pokoju który dzieli ściana od tarasu gdzie wychodzi woda i plamy znikają. I odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez Lucyk102 ; 29-03-2021 o 22:10

  18. #18

    Domyślnie

    Hej, a gdzie masz wentylacje dachu? Jak dach został zaizolowany? Coś mi się wydaje, że tam trzeba szukać przyczyny. Większość wyprodukowanej pary wodnej powinna zostać wyciągnięta przez wentylację (najlepiej mechaniczną), ale niewielka jej część zawsze przedostanie się do ścian i konstrukcji dachu. Trzeba zatem pomóc jej odparować, a w twoim przypadku dochodzi jeszcze zapewne wilgoć technologiczna.

  19. #19

    Domyślnie

    Dziś zmierzyłem temperaturę stropu nad tarasem od wewnątrz (na strychu) wynosiła 8C w domu jest 30 a na zewnątrz 11. Strop jest strasznie zimny. Czy możliwe że ciepło z domu które próbuje się wydostać przez ścianę a później styropian napotyka zimny strop na którym skrapla się wilgoć ? Do tego w domu jest wilgotno bo tynki schną.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyk102 Zobacz post
    Dziś zmierzyłem temperaturę stropu nad tarasem od wewnątrz (na strychu) wynosiła 8C w domu jest 30 a na zewnątrz 11. Strop jest strasznie zimny. Czy możliwe że ciepło z domu które próbuje się wydostać przez ścianę a później styropian napotyka zimny strop na którym skrapla się wilgoć ? Do tego w domu jest wilgotno bo tynki schną.
    Dokładnie tak. W każdym materiale występuje zjawisko dyfuzji pary wodnej. Gdy trafi na element odpowiednio zimniejszy to z powietrza wytrąca się ta para w postaci skroplin. Niecągłość ocieplenia pozwala głębiej zimnu "wchodzić" w konstrukcję to i kondensat może powstać i przesiąkać w mniej oczekiwanych miejscach.
    30st we wnętrzu to trochę przesada. Drugim zjawiskiem fizycznym omawianym w podstawówce jest termiczna rozszerzalność materiałów. Dlatego raczej dąży się do wykonywania prac, szczególnie wykończeniowych, w temp. otoczenia zbliżonej do temp. użytkowej (najczęsciej zakłada się 21-22stC a 24 w łazienkach) - to zmiejsza ryzyko powstawania naprężeń i spękań w trakcie normalnego użytkownia domu. No i im cieplejsze powietrze tym więcej może tej pary w sobie pomieścić, która może się wykroplić w temp. nie 8st a w temp. już np. 14stC.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony