Witam serdecznie,
z czytającego i podpytującego nadszedł chyba czas na założenie osobnego tematu.

W skrócie: rodzina 2+2, dom parterowy, niecałe 107 m2, woj. wlkp.
Jeśli Państwo pozwolą więcej szczegółów podam później, a teraz skupiłbym się na tym co pilnie mnie trapi, mając nadzieję na pomoc i odpowiedzi.

Początkowy plan był taki, że dom pod wieniec ciągnięty będzie samodzielnie. Jednak po namyśle, przybłąkaniu się pewnych problemów zdrowotnych itp. padło na ekipę. Ekipa trafiła się w miarę ok (odpukać, dopiero zaczęli), problem tylko taki, że nie załatwiają sami materiałów, jest to na mojej głowie. No i tu zaczął się młyn. Oni mają szybkie tempo a ja mam za mało czasu na rozważania nad materiałami, nie porównuję cen, jakości, opinii itp. tylko z braku czasu biorę jak leci co hurtownia zaproponuje . No ale tak dalej być nie może, stąd pomysł mojego tematu, gdzie mam nadzieję na pewne i szybkie podpowiedzi.

Aktualny stan prac: wznoszona jest ściana fundamentowa. Za chwilę będą chcieli robić izolację pionową. I tu problem. Hurtownia wytypowała masy PCI Pecimor F na podkład (poszedł też na podkład pod papę fundamentową) oraz PCI Pecimor 2K na warstwę wierzchnią izolacji pionowej. Oszacowałem, że 2K będę potrzebował ok. 6 wiader 30L na jedną warstwę! Cena wiadra ok. 270zł!
- czy zastosowanie 1 warstwy 2K na podkładzie z F wystarczy? Warunki gruntowe dobre, raczej sucho, brak gliny, brak wody do 3m wgłąb
- czy te produkty są w miarę ok?
- czy polecacie coś innego/lepszego/najlepiej tańszego? a może to normalne ceny za takie środki?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Po świętach chcą malować a ja nie mam towaru .
Pozdrawiam,