dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Odprowadzenie deszczówki za podwórko.

    Witam, przeczytałem 3 wątki o podobnej tematyce. Jednak chciałbym dopytać czy u mnie prostsze rozwiązanie nie będzie jednocześnie najlepsze.

    Posiadam z tyłu podwórka 4 rynny, obecnie po prostu mam rynny na trawie i tak woda się odprowadza dalej (załączam zdjęcie). Jednak chciałbym w końcu to wkopać bo przy każdym koszeniu trzeba to wszystko nosić a tez walor estetyczny żaden.

    Pytanie czy wkopać jakaś rurę drenażową (taką w szmacie z dziurkami) i zamontować u góry w rynnach sitka czy lepiej pełną rurę i wypuścić za płot tak żeby koniec rury nie był wkopany bo mam lekki spad.

    Może istnieją jakieś cuda o których człowiek nie wie i ktoś podpowie co by zrobić aby było dobrze.

    Mieszkam na żuławach, ziemia NIE JEST piaszczysta ale tez nie można powiedzieć ze woda stoi (bardzo dużo ziemi torfowej nawiązałem za dom aby wyrównać teren).

    To jest tył domu i będę wszystko odświeżać bo będę robić wejście dodatkowe. Także póki co chce zacząć od prac ziemnych, które mogę wykonać sam.




  2. #2

    Domyślnie

    Wody opadowej z własnej posiadłości nie możesz odprowadzać na działkę sąsiada, jedynie do rowu lub kanalizacji przeciwburzowej.
    Wiem że to rozwiązanie raczej nie przypadnie Ci do gustu ale najlepszym rozwiązaniem byłoby kupi zbiornik na szambo i go wkopać po to aby zbierać deszczówkę albo zrobić studnie chłonną ale ona raczej wyjdzie drożej aniżeli zbiornik na deszczówkę. Przy okazji możesz o ile jeszcze jest takie dofinansowanie jak dobrze pamiętam to program nazywał się "Moja woda" i można było uzyskać 5 tys dofinansowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam sąsiadów pole widoczne za ogrodzeniem jest moje aż do oddalonej z 200-300 metrów rzeki.

    Z przodu domu mam odprowadzenie do rowu.
    Ostatnio edytowane przez slawek2535 ; 02-04-2021 o 14:53

  4. #4

    Domyślnie

    no to nie masz problemów zasilaj staw

  5. #5

    Domyślnie

    trochę daleko te rury kopać cztery"żyły" po 50-100 metrów, staw zasilany jest przez rzekę.

    generalnie najlepszym rozwiązaniem będzie wkopać zwykłą rurę i za płot czy lepiej pod trawnikiem ta w szmacie z dziurkami rozprowadzić.

    oczywiście zamontuje sitka w rynnach, kiedyś był plan zasilać staw ale chciałem jedna rurę podłączyć do tych czterech biegnących z dachu ale to za dużo kombinowania i jak się coś zatka to będzie kaplica.

  6. #6

    Domyślnie

    Połącz jedną rurą cztery rynny spadowe z dachu i zrób odpływ jedną rurą średnica może być taka jak z rynny spadowej i po kłopocie
    kontakt 502080438

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym przy każdej rurze spustowej dal studzienkę po to aby osadzały się niej zanieczyszczenia, ograniczy to zamulanie rur odpływowych zakopanych w ziemi.

  8. #8

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/osadnik-ry...zja-6855210764


    rozumiem ze chodzi o cos takiego? nie polecam tego sprzedawcy ani nic, pierwszy lepszy link.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek2535 Zobacz post
    https://allegro.pl/oferta/osadnik-ry...zja-6855210764


    rozumiem ze chodzi o cos takiego? nie polecam tego sprzedawcy ani nic, pierwszy lepszy link.
    Tak, coś w ten deseń.
    Spoko, ja nie będę na pewno posądzał Cie o reklamę czy spam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wody opadowej z własnej posiadłości nie możesz odprowadzać na działkę sąsiada, jedynie do rowu lub kanalizacji przeciwburzowej.
    Po uzgodnieniu z sąsiadem i zatwierdzeniu w starostwie - możesz.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Po uzgodnieniu z sąsiadem i zatwierdzeniu w starostwie - możesz.
    Ciekawe który sąsiad się zgodzi aby go podtapiać. Akurat starostwo w sprawie odprowadzenia wody opadowej do rowu tu nie nic do gadania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony