dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze oferty na instalacje ok. 9,5kW - 3 opcje

    Witam,

    Mam trzy w miarę podobne cenowo oferty na wykonanie instalacji fotowoltaiki na dachu, zapewne duże znaczenie ma konkretny model panelu oraz falownika ale niestety tutaj cieżko mi wskazać jednoznacznie, które podzespoły są pewniejsze... Liczę, że tutejsza społeczność będzie w stanie mi pomóc wybrać najkorzystniejszą ofertę, a przynajmniej przestrzec przed najgorszą ;P.

    Dla jasności, dach standardowy spadzisty, dachówka ceramiczna, strona południowa.

    Oferta nr.1: firma Sunday - 9,5 kW, panele: jinko solar 530w oraz falownik : Afore BNT010KTL - koszt około 41 tys.


    Oferta nr.3: firma Votum Energy - 9,9 kW, panele: Greensun Solar 460W oraz falownik : SOFARSOLAR KTL-X - koszt około 44 tys. (ta oferta wydaje mi się najbardziej poważna ponieważ nie było nic na szybko byle podpisać umowę itp, tylko niestety nie udało mi się znaleźć żadnych opinii na temat tych paneli :/ ).

    Bardzo proszę o wszelkie opinię, które mogłyby mi trochę rozjaśnić sprawę .
    Ostatnio edytowane przez Wojciechhh ; 03-04-2021 o 22:24

  2. #2

    Domyślnie

    Columbus odpada z wiadomych powodów i nie będę ich tłumaczył każdy wie o co come on z nimi. Jeśli dla Ciebie to najlepsza oferta to musiałeś nie widzieć warunków umowy, albo nie znasz szczególnych osiągnięć tej firmy. A może forsy masz więcej niż potrafić w domu pomieścić, bo przepraszam ale rozumu nie zaobserwowałem.
    Pozostałe 2 firmy odpadają ze względu na cenę.
    Więc nie wiem skąd jesteś pewnie jakieś Suwałki czy inna Ostrołęka bo takich ofert próżno szukać w cywilizowanych częściach kraju.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Columbus wydawał się najlepszy na papierze ale potem czytajać opinie z tego zrezygnowałem.. Możesz rozwinąć czemu pozostałe są złe? Wszędzie na tym forum widze że cena w okolicach 4k zł/1kW jest dobra . Inwestycja jest w Krakowie więc napewno trochę drożej niż małe miejscowości na uboczu. Kilkanaście firm dawało oferty i te były najtańsze, poza Columbusem. Także z tego co się dowiedziałem to poniżej 40k nikt nie zrobi. Główne pytanie na które poszukuję odpowiedzi to czy któreś z podanych paneli/falowników są gorsze od pozostałych?

    Swoją droga najprościej kogoś zwymyślać nie podając żadnych argumentów, gratuluję kultury osobistej..
    Ostatnio edytowane przez Wojciechhh ; 03-04-2021 o 20:23

  4. #4

    Domyślnie

    Posłuchaj opinie o Columbusie zostały przytoczone na innych forach, i są doskonale znane. Sama cena 5000zł/kWp jest wyrwana z tyłka, realna cena za instalację 10kWp to MAX 37000zł/kWp jeśli nie znalazłeś takiej oferty wstrzymaj się miesiąc lub 2. Teraz już nie dają 5000+ na fotowoltaikę i ceny będą normalne kiedy nie wiem.
    Ja nikogo nie zwymyślałem dałem mu esencję aby poszukał opinii o Columbusie i sam je znalazł - wkleję Ci linka powiesz że zmanipulowane że ja je pisałem pod różnymi nickami. Argumenty mam PV 6 lat a temat o PV ma chyba 935 stron nie przeczytałeś nawet 10 stron tylko chcesz odpowiedzi na hasło finałowe. A to właśnie tam są wszystkie za i przeciw, a firm nie podajemy bo to zbędna reklama i niekorzystna konkurencja.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie po przeczytaniu wątku o Columbusie zrezygnowałem z ich oferty, edytowałem główny post żeby nie mieszać.
    Za informację odnośnie dotację dziękuję, bo nie byłem świadomy, że na chwilę obecną nie dają 5 tys i trzeba czekać na ogłoszenie wersji 3.0. Co do czekania, wolę zrobić teraz żeby zdążyć wygenerować nadwyżkę w sezonie (wszystkie firmy podawały termin instalacji około miesiąca). Przeczytałem najnowsze 100 stron głównego wątku oraz kilka pobocznych tematów, niestetety nigdzie nie widziałem nic na temat paneli "Greensun Solar" - liczyłem że może miał ktoś z tym styczność i będzie w stanie powiedzieć czy unikać tego czy nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Słuchaj jak chcesz to ja Ci inną naklejkę przykleję na panlu PV będziesz miał Suntech. Longi czy czego tam potrzebujesz. Na upartego zrobię naklejki Greensun Solar" Ale reklamację u producenta... którego nie ma? Jak ogarniesz?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7

    Domyślnie

    Producent istnieje jak nabardziej: https://www.greensunpv.com/half-cell...line_p118.html
    Tylko nie mogę coś znaleźć opini w Polsce na jego temat..

  8. #8

    Domyślnie

    Wiesz w internecie można znaleźć też płaskoziemców którzy twierdzą że planeta ziemia istnieje jak najbardziej jednak jest płaska.
    Eee poszukałem i...
    Kapitał zakładowy 5 000,00 ZŁ
    Data rejestracji 2020-07-01
    Faktycznie to musi być prężna firma
    Że tak powiem PIONIER... i znafca.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 03-04-2021 o 23:11
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki za pomoc, ta informacja jest bardzo ważna. Także z tych podanych tylko opcja nr1 wydaje się mniej lub bardziej w porządku.. Zanim zdecyduję jeszcze poszukam jeszcze kilku innych, może ktoś zaoferuje coś lepszego..

  10. #10

    Domyślnie

    9.5kwp powinieneś znaleźć w cenie do 35tyś brutto na dobrych bebechach.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    9.5kwp powinieneś znaleźć w cenie do 35tyś brutto na dobrych bebechach.
    Masz rację.
    10 kWp - 29.900 zł

    Zestaw zawiera:
    panele LONGI monokrystaliczne - 26 szt 375W Half Cut
    wysokiej klasy falownik SOFAR solar (z WIFI)
    kabel sieciowy
    złączki MC4
    kompletny system montażowy na dach skośny (blacha T)
    zabezpieczenia AC i DC
    uziemienie instalacji
    dokumentacje przyłączeniową
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony