dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 19
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 377
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post



    a co miałem pisać - że właśnie jest korekta, która z dużym prawdpodobeństwem potrwa kilka dni?
    Że Dogecoin prędzej czy później czeka korekta? korekty są czymś naturalnym na rynkach finansowych, w kryptowalutach też.
    Dla inwestora długoterminowego to nie mają one wiekszego znaczenia....pod warunkiem, że jest to faktycznie korekta, a nie pękająca bańka - ale na to jeszcze raczej za wcześnie...
    ło jezu już myślałem że na klamce wisisz

    Mi Kernel spada przez ruskie czołgi No ale zemnie żaden dejtrajder
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ...
    a co miałem pisać - że właśnie jest korekta, która z dużym prawdpodobeństwem potrwa kilka dni?
    Że Dogecoin prędzej czy później czeka korekta? korekty są czymś naturalnym na rynkach finansowych, w kryptowalutach też.
    Dla inwestora długoterminowego to nie mają one wiekszego znaczenia....pod warunkiem, że jest to faktycznie korekta, a nie pękająca bańka - ale na to jeszcze raczej za wcześnie...
    Kiedy "crypto" spada to jest to nie warta wspominania korekta ...
    kiedy rośnie to pełne entuzjazmu "powtórka z rozrywki"
    unde venis et quo tendis

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @JTKirk
    Wiem, choć w te 480W z takiego zestawu trudno uwierzyc - Minerstat pokazuje 105W dla Ethash.
    Może undervolting pomaga.
    Ale nawet dla 600W jest mega opłacalne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Kiedy "crypto" spada to jest to nie warta wspominania korekta ...
    kiedy rośnie to pełne entuzjazmu "powtórka z rozrywki"
    coś w tym jest - ale długoterminowo patrząc, tak to właśnie wygląda...skoro black swan rok temu w marcu mnie nie ruszył, to nie ruszy mnie też taka mała korekta Co innego, jak ktoś gra na dzwigni x25 i go zlikwiduje...

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @JTKirk
    Wiem, choć w te 480W z takiego zestawu trudno uwierzyc - Minerstat pokazuje 105W dla Ethash.
    Może undervolting pomaga.
    Ale nawet dla 600W jest mega opłacalne.
    1660Super po undervoltingu kopie 30-31,5 (w zalezności od pamięci) i pobór od 75-80W. Dodaj do tego 35-50W za proca i tyle wychodzi
    Bo niektóre karty biorą 70W, ale kopią "tylko" 30Mh...
    W zależności od kart może być więcej, ale też większy jest urobek - przykładowy rig na Hynixach i odpowiednim OC może kopać nawet 189Mh przy poborze 550W (służę poglądowym zdjęciem z HiveOS, z watomierzem też się znajdzie )

    Specjalnie dalem ceny dla nadroższego prądu (G11) - dla G12w wychodzi sporo taniej, o zwiekszonej autokonsumpcji z PV już nie wspomnę
    Przy aktualnych cenach krypto nie warto rozbudowywać instalacji PV, bo koszt w prądu w całkowitym urobku jest stosunkowo niewielki - ale to się zmieni, jak mocno wzrośnie trudność wydobycia i spadnie cena krypto...

    DODAŁEM:

    Z watomierza jest dokładnie, bo pomiar z systemu nie uwzględnia poboru z riserów i procka, ale nie będzie drastycznie więcej....Procek też droższy - wystarczyłby zwykły G3900/3930 lub G4400, ale dostępność sprzętu jest jaka jest
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 21-04-2021 o 20:05 Powód: DODAŁEM
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy ktoś z obecnych na FM posiadaczy BTC już sprzedał coś z posiadanych własnych zasobów BTC i zamienił na towar lub inny pieniądz będący w normalnym obiegu?
    Można za 2-3 BTC kupić np. mieszkanie lub działkę w Polsce?
    O kupnie samochodu czy artykułów codziennego użytku nie wspomnę.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    można, ale nie bezpośrednio. Chyba że sprzedający się zgodzi
    Najpierw wymieniasz w miejscu które obsłuży taką wymianę (w następnym roku trzeba pamiętać o 19% podatku, PIT38 ) i możesz kupować.Takich miejsc w kraju i za granicą, jest wbrew pozorom naprawdę sporo. Jest calkiem sporo kart pre-paid które można doładować krypto i używać ich do codziennych zakupów...Te karty zwykle mają wysokie limity - więc bez problemu można robić nawet duże zakupy
    przykładowa karta https://wirexapp.com/en/help/article...nd-limits-0168
    Pierwsze pytanie było konkretne
    Czy ktoś z obecnych na FM posiadaczy BTC już sprzedał coś z posiadanych własnych zasobów BTC i zamienił na towar lub inny pieniądz będący w normalnym obiegu?
    TAK czy NIE ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a co miałem pisać - że właśnie jest korekta, która z dużym prawdpodobeństwem potrwa kilka dni?
    Że Dogecoin prędzej czy później czeka korekta? korekty są czymś naturalnym na rynkach finansowych, w kryptowalutach też.
    Dla inwestora długoterminowego to nie mają one wiekszego znaczenia....pod warunkiem, że jest to faktycznie korekta, a nie pękająca bańka - ale na to jeszcze raczej za wcześnie...
    W 2017 roku mieliśmy 12 ''mniejszych korekt" -10% do -25% każda, 6 głębokich korekt -30% do -40% czyli łącznie 18 korekt.
    W 2021 mamy 6 "mniejszych korekt" -14% do -26% oraz jedna większa -31%, łącznie 7 korekt.



    Prawdopodobnie do pęknięcia bańki czeka nas jeszcze kilka ''zawirowań''.

    Takie korekty, ładnie podnoszą urobek, dodatkowo można coś przyskalpować.

    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 21-04-2021 o 23:13

  7. #67

    Domyślnie

    Taka ciekawostka: obecna adopcja krypto odpowiada mniej więcej adopcji internetu w 1997r.


  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pierwsze pytanie było konkretne

    TAK czy NIE ?
    oczywiście że TAK. Wydawało mi się, że moja odpowiedź była oczywista.
    Realizacja zysków to jeden z elementów inwestowania.

    I pozwolę sobie rozwinąć tę wypowiedź - tak, także sprzedawałem w grudniu, styczniu, lutym...mimo, że byłem pewny, że cena pójdzie mocno do góry, to opłacało się sprzedać i zyski reinwestować w sprzęt którego cena bardzo mocno rosła w tamtym okresie. A zwiększona moc obliczeniowa pozwoliła bardzo szybko to nadrobić...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 22-04-2021 o 05:21
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #69

    Domyślnie

    ETH zerwało się z łańcucha BTC i leci na nowe ATH.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy ktoś z obecnych na FM posiadaczy BTC już sprzedał coś z posiadanych własnych zasobów BTC i zamienił na towar lub inny pieniądz będący w normalnym obiegu?
    Można za 2-3 BTC kupić np. mieszkanie lub działkę w Polsce?
    O kupnie samochodu czy artykułów codziennego użytku nie wspomnę.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    oczywiście że TAK. Wydawało mi się, że moja odpowiedź była oczywista.
    Realizacja zysków to jeden z elementów inwestowania.

    I pozwolę sobie rozwinąć tę wypowiedź - tak, także sprzedawałem w grudniu, styczniu, lutym...mimo, że byłem pewny, że cena pójdzie mocno do góry, to opłacało się sprzedać i zyski reinwestować w sprzęt którego cena bardzo mocno rosła w tamtym okresie. A zwiększona moc obliczeniowa pozwoliła bardzo szybko to nadrobić...
    OK. Czytałem o tym w poprzednich wpisach. Myślałem o zakupach na zwykłe życiowe potrzeby.
    Zamieniłeś BTC na sprzęt do "produkcji" BTC.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #71
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ostatnio ktoś sprzedał 9 tys bitcoinów masakra jak startować ze swoimi 2-ma ? niby dla nas dużo ale wolałbym mieć ich więcej.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    OK. Czytałem o tym w poprzednich wpisach. Myślałem o zakupach na zwykłe życiowe potrzeby.
    Zamieniłeś BTC na sprzęt do "produkcji" BTC.
    Nie wiem jak czytałeś, to co wcześniej pisałem - ale wyraźnie zaznaczyłem - o karcie prepaid zasilanej kryptowalutami np. BTC,ETH,LTC i jeszcze kilka innych jest do wyboru. Płacę nią za naprawdę sporo zwykłych codziennych zakupów. Chyba że zakupy w Biedronce,Lidlu itp. się pod to nie kwalifikują
    Kartą płatniczą dzisiaj można płacić za naprawdę wiele rzeczy - rachunek za telefon, rachunek za prąd, zakupy na allegro, paczka za pobraniem z paczkomatu...OC+AC za samochód....jak dla mnie to są zwykłe codzienne potrzeby...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Ok, nie wychwyciłem że za BTC pośrednio przez kartą prepaid kupujesz "codzienne zakupy".
    Widocznie opłaca się mimo jakiś prowizji za "przewalutowanie" i korzystanie z "kantorów bitcoinowych".


    PS W którym wpisie napisałeś że robisz codzienne zakupy?
    Pisałeś że są takie karty prepaid które podobno umożliwiają takie zakupy.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-04-2021 o 19:18 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #74

    Domyślnie

    Ale teraz nie masz już watpliwości?
    Ufff
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Teraz to już mam... bo jednak nie znalazłem wcześniejszego wpisu że kupujesz w Biedronce czy innym sklepie.
    Pisałeś że kupiłeś sprzęt do wydobywania / kopania.

    Jest wpis że są takie możliwości ale czytając o prowizjach mam poważne wątpliwości...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #76

    Domyślnie

    Są i takie dni w krypto jak dziś ...

    PS.
    Widzę, ze gość od pytajników przylazł trollować kolejny wątek.



  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jest wpis że są takie możliwości ale czytając o prowizjach mam poważne wątpliwości...
    wątpliwość, to twoje drugie imię...
    wiesz jaki jest aktualny koszt wykopania 1ETH u mnie aktualnie? (dla aktualnych parametrów w sieci!) niecałe 140$. Kurs ETH po korekcie około 2240$
    Czyli zysk z wykopania 1ETH to około 1500% A kilka % prowizji powoduje, ze masz wątpliwości ?
    Nie zawsze jest tak dobrze, czasami spada do "tylko" 750%
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Nie zawsze jest tak dobrze, czasami spada do "tylko" 750%
    Jak korekta zamieni się w besse to może spaść sporo niżej bo leci wszystko.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak korekta zamieni się w besse to może spaść sporo niżej bo leci wszystko.
    Dlatego warto po drodze wyciągać wkład własny np. x2, wówczas spokojniej się śpi

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Dlatego warto po drodze wyciągać wkład własny np. x2, wówczas spokojniej się śpi
    Po bessie następuje hossa to można też trzymać jak ktoś może Gorzej jak ktoś się zapożyczy bo widzi że hossa i myśli o milionach...

Strona 4 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony