dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    To i tak nie dużo

    Znajomy teraz stawia dom piętrowy , 120 mkw . Wycenili mu podłogówkę na oba piętra , pompę i panele PV na 100k
    Najlepsze ze sie zgodził , mimo ze bierze na całą inwestycję kredyt ......
    Dźwignęli pensję minimalną, może liczy, że zasieje jeszcze ze dwa razy to i chłopak zaszalał

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dźwignęli pensję minimalną, może liczy, że zasieje jeszcze ze dwa razy to i chłopak zaszalał
    100k dodatkowego kredytu to jakieś 36k odsetek na 30 lat
    Nie wiem czym trzeba ogrzewać nowy dom żeby zbliżyć sie do kwoty inwestycji i odsetek..... Przecież to jest jakieś ~30-50 lat grzania

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Piszecie o rozliczeniu kwartalnym. Ale są też artykuły, ze pozostanie roczne, ale prosument będzie ponosił opłaty dystrybucyjne za wprowadzony prąd (https://wysokienapiecie.pl/36299-co-...u-prosumentow/). Która myśl "wygra"?

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Najlepsze ze sie zgodził , mimo ze bierze na całą inwestycję kredyt ......
    nie mimo, tylko właśnie z powodu, ze bierze kredyt. Ludzie mają lżejszą rękę do wydawania właśnie jak są z kredytu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Piszecie o rozliczeniu kwartalnym. Ale są też artykuły, ze pozostanie roczne, ale prosument będzie ponosił opłaty dystrybucyjne za wprowadzony prąd (https://wysokienapiecie.pl/36299-co-...u-prosumentow/). Która myśl "wygra"?


    nie mimo, tylko właśnie z powodu, ze bierze kredyt. Ludzie mają lżejszą rękę do wydawania właśnie jak są z kredytu.
    My będziemy budowali na kredyt, ale ogrzewania za 100k nie planujemy, a juz na pewno nie w kredycie z odsetkami.....
    Może to kwestia podstawowej wiedzy z matematyki

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał walddor Zobacz post
    Mogę.
    W Niemczech wytworzone energie po prostu sprzedajesz zakładowi energetycznemu po ustalonej przez Państwo cenie a potem kupujesz po cenach rynkowych.
    Ta cena odsprzedaży ciągle spada, bo energii z paneli jest już za dużo.
    od 2020:
    "W efekcie producentom energii z nowych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10 kW będzie przysługiwać na okres 20 lat stawka wynosząca 8,48 eurocenta/kWh"

    Aktualna cena energii w Niemczech to około: 31 centów
    Jednym słowem w lecie sprzedajesz energie za 9 centów, by ja później kupić za 31.
    Z tego co wiem, to tam gospodarstwa domowe mają ceny zawyżone kilkukrotnie.
    Firmy za to mają taniej, niż u nas gospodarstwa domowe.
    Wystarczy spojrzeć, po ile nasze ZE kupują u nich prąd w przypadku braku z naszych elektrowni.
    Na razie, to prąd u nas na giełdzie jest najdroższy, a kosztuje poniżej 30gr jak patrzyłem miesiąc czy 2 temu.
    Generalnie przekaz medialny mocno zakłamuje rzeczywistość.

    EDIT:
    Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-04-2021 o 19:14
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał walddor Zobacz post
    Witam.
    Przymierzam się do kupna działki i budowy domu i na tym etapie chciałem się dowiedzieć czy to co sobie wymyśliłem jest możliwe.
    Działka, którą znalazłem nie ma dostępu do gazy (ewentualnie byłby on drogi).
    Moim pomysłem jest ogrzanie domy samą fotowoltaiką i foliami grzewczymi.
    Nie znalazłem gotowego projektu takiego domu. Zbliżone projekty są ogrzewane pompą ciepła, czego nie wykluczam.

    Dom około 100 m2. Eco <= 40 kWh/rok co daje 4 MWh/rok (A tak dokładniej to podoba mi się projekt gdzie jest Eco = 27 kW/rok)
    W domu będą mieszkały 2 osoby, które zużyją dodatkowo energii ~~ 3 MWh/rok (nie wiem czy dobrze szacuję)

    Daje to zapotrzebowanie ~~ 7MWh/rok

    Panele o mocy 10kW powinny dać tyle energii. (chyba, że się mylę)

    Czy moje założenia są prawidłowe?
    Czy istnieją takie gotowe projekty, żebym nie musiał robić przeróbek?
    Czy taki projekt byłby zgodny z obecnie obowiązującymi przepisami na 2021?
    Czy może ktoś z forumowiczów zrobić coś podobnego i podzieli się ze mną doświadczeniami?

    Pozdrawiam
    Dołóż do zestawu pc-pw z klimatyzatora, a wyjdzie super.
    Ewentualnie jakiego monobloka za 10tys.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony