dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też.
    A na pewno nie brałbym kotła za 12 tysięcy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Stawiam, że gazu zakażą u nas może za 20-30 lat. Do tego czasu większość osób zdąży jeszcze po dwa kotły gazowe "przerobić".

  3. #23

    Domyślnie

    Panowie żeby zagmatwać poczytałem dzisiaj jeszcze o foliach grzewczych na podczerwień (salon i łazienki podłoga, pokoje na suficie).

    Na korzyść przemawia brak konieczności budowy komina, montażu kotła i całej infrastruktury wokół tego np. rurek etc.
    Na niekorzyść co mi przychodzi -możliwość uszkodzenia mat przy montażu np. lamp czy też kotwienia czegoś do posadzki. Ale też kwestie pożarowe.

    Co też istotne rzekomo niska cena systemu pozwoli mi także na montaż fotowoltaiki, która będzie w jakimś stopniu "spłacać" zużycie prądu. Co prawda nie mam jeszcze szczegółowej wyceny, ale wstępne konsultacje z firmami regionalnymi wskazują że te maty mogą być ciekawą alternatywą...

    Co o tym myślicie?

  4. #24

    Domyślnie

    Finalnie to myślę że prąd będzie systematycznie drożeć bo nie ma innego wyjścia, Gaz pewnie będzie stał w miejscu . A w dalszej perspektywie zamienią gaz na wodór bo nie będzie co zrobić z nadmiarem energii z oze jak tylko produkcja wodoru w procesie elektrolizy.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    . Obecnie o gazie mówi się w perspektywie do 10-12 lat ale to jest publikę żeby nie straszyć i nie wykończyć lobby gazowego, Moim zdaniem to sie przestanie opłacać w ciągu 5 lat.
    .
    Gdzie się mówi ?
    Twoje zdanie akurat mało co znaczy...
    W PL jeszcze się z węglem nie uporaliśmy, a Ty już bajasz o zakazach spalania gazu.
    Możesz powiedzieć, skąd wziąć brakujące kWh do ogrzania domów i kto będzie za to płacił?

    Możesz parę słów więcej o tych "zespołach prądowo-paliwowych" ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-04-2021 o 18:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d24 Zobacz post
    Panowie żeby zagmatwać poczytałem dzisiaj jeszcze o foliach grzewczych na podczerwień (salon i łazienki podłoga, pokoje na suficie).
    https://forum.muratordom.pl/showthre...84#post7935096

  7. #27

    Domyślnie

    Do tego czasu komisarze z KE będą tańczyć na wietrze. Kwoty węglowe niszczą UE razem z wymysłami typu dotacje do wiatraków i inne ekobzdury . Ci co budują już płaca frycowe w stali importowanej bo w UE huta zwyczajnie się nie opłaca

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony