dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ocena stropu - deweloper

    Del
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STROP.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	454651  
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  2. #2

    Domyślnie

    Niesamowicie ryzykowny projekt i przyszłościowo generujący problemy do rangi demolki i przeróbki piętra.
    Ja nie pchałbym się w to.
    Kiedyś tylko takie stropy były -jak pożar wybuchł na parterze -to do ostatniego piętra kamienica spłonęła.
    Jakoś to się trzymało ale i obciążenia były mniejsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Del
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:09

  4. #4

    Domyślnie

    To moja ocena. Może nie jest tak źle, ale wszelka przeróbka stropo-dachu to demolka piętra.
    Jak mam wątpliwości -to rezygnuje z propozycji.
    Dla mnie problem to drewno leżace poziomo.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, jak mogę zapytać - to który deweloper w Poznaniu tak buduje?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Dla mnie problem to drewno leżace poziomo.
    A jak powinny belki stropowe leżeć? Pionowo?

    Co do pytania o stropodach.

    Moje wątpliwości to czym to jest pokryte? Dachówka bitumiczna to brzmi groźnie. Ta warstwa powinna być maksymalnie z dużych elementów, a dachówka to brzmi jak milion łączeń.
    8cm styrodutu + 20 cm wełny -cienko. Nie wiem ile masz tych koryt ale tam cienko to ocieplone.

    Co do pytania o panele FV, popytaj dewelopera, stawiam że to nie problem - ale bierz to na piśmie.

    Wentylowany - niewentylowany, dobrze wykonany każdy z nich będzie działał, spieprzony każdy będzie problemem.

    Może dopytaj o możliwość zmiany na jakiś żelbet? Może są możliwości oparcia stropu żelbetowego.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ocieplenie w najcieńszym miejscu 20+8+5 cm to moim zdaniem nie jest aż tak źle. Oczywiście mostki na belkach drewnianych będą.
    Na pewno może się trochę grzać poddasze w lato. Ciekawe czy ta 'dachowka' będzie w ciemnym kolorze. Swoją drogą czemu nie papa termozgrzewalna?
    No i pomyślałbym o tej paroizolacji. To musi być serio dobrze zrobione.

  8. #8

    Domyślnie

    Del
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-04-07_081633.png
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	454666  
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:09

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A jak powinny belki stropowe leżeć? Pionowo? ......
    Dobrze wiemy, że chodzi o nadmierne wygięcie poziomych belek o dużej rozpietości.

    Po prostu jest to konstrukcja czysto teoretyczna, która nawet po wykonaniu perfekcyjnym nie daje trwałej pewności długiej ekspoatacji.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Dobrze wiemy, że chodzi o nadmierne wygięcie poziomych belek o dużej rozpietości.

    Po prostu jest to konstrukcja czysto teoretyczna, która nawet po wykonaniu perfekcyjnym nie daje trwałej pewności długiej ekspoatacji.
    Nie wiem o czym piszesz. Stropy drewniane znane i używane są w budownictwie od kilkuset lat. Widziałem stropy które miały w okolicy 100lat i były w dobrym stanie i w poziomie.

  11. #11

    Domyślnie

    Autorowi wątku odpowiem, że nie ufam w długą trwałość tego stropu, pod względem wykonania, wentylacji i jego obciążenia. Może też dlatego że go nie widziałem.
    Drewniany strop w starej wrocławskiej kamienicy to inna bajka.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Niesamowicie ryzykowny projekt i przyszłościowo generujący problemy do rangi demolki i przeróbki piętra.
    Ja nie pchałbym się w to.
    Kiedyś tylko takie stropy były -jak pożar wybuchł na parterze -to do ostatniego piętra kamienica spłonęła.
    Jakoś to się trzymało ale i obciążenia były mniejsze.
    Mam takie samo zdanie na ten temat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony